Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 279/1002 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Ben mi yanlış anladım? Hisse senedi tutan kişi karda ise karından vergi kesilsin diyorsun manipülasyon ile ne alakası var? Zararda bir şey verecek mi yok, benim yatırımım borsa, böyle vergi gelirse çeker giderim diyorum ne alaka manipülasyon ile. Mesajımda da dedim zaten.

Riske gir anlık karda ol devlet tutsun Parası Ne göre vergi kessin. Bence konut vergisi de çok yanlış. Ha tahmin ediyor muydun dersen kesinlikle ediyordum buraya saracaklarını. Borsada kar realize olurken vergi sıfır, ona vergi koyulsun onu desteklerim. Duran maldan vergi alınmasına prensip olarak karşıyım.
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İşine gelmediğine göre manipulasyon olmasından buna göz yumulmasından memnunsun hoşnutsun demek ki .

ne diyeyim hayırlı işler bol kazançlar sana

2. Temel analiz finansal okur-yazarlık ile Türkiye borsasında ve her borsada para kazanılıyor. Her borsada manipülasyon spekülasyon da oluyor. Bulaşmazsın olur biter. Her tahtada da olabilir yani kimse alırken kafana silah dayanıyor uyanık olacaksın. Genelde beceriksiz kişiler böyle bahanelere sığınıyor, 44 liraya aselsan almış gelmiş manipülasyon diye ağlıyor; öl ulan sende bat ulan hak ettiğin batmak zaten.
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Borsa TR de başından beri patronlara-şirketlere kaynak!! sağlamak amacı ile kurulmuştur..
    Yıkılıp yeniden yapılması gerekmektedir..

Kumarhanelerin kapanması sonrası yasal kumarhane olmuştur.
    Topçu , popçu ,inşaatçı , kaçakcı , hırsız , dolandırıcı , mafya..aklınıza ne gelirse bu tür kolay para kazananların vatandaşı soymaları düzeni işler yüzde 95 inde..

Bazıları da Insider ile hisse alıp çok birşey biliyor muş gibi buralarda takılırlar işte..
    Borsa = insider= kumarhenedir.

3. İnsanlar fon alıyor .

Kar ediyor vergi veriyor .

zarar ediyor iade var mı ki burada olsun .

sana yıl sonunda bakacak şu kadar kar ettin diye vergiyi kara göre kesecek .

böyle aşırı oynaklık ve manipulasyonu önleyecek .

Hisseler örneğin ekstrem hareketler olmayacak stabil olacak .

Kumar gözüyle bakılmayacak yatırım gözüyle bakılacak .

Gelişmiş tüm borsalarda benzer şekilde mevcut bu olay .

bizim bildiğimiz onları bilmediği ne var acaba

4. Aynen katılıyorum. Bunlar borsada başarısız olanların savunma mekanizması sır.
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Temel analiz finansal okur-yazarlık ile Türkiye borsasında ve her borsada para kazanılıyor. Her borsada manipülasyon spekülasyon da oluyor. Bulaşmazsın olur biter. Her tahtada da olabilir yani kimse alırken kafana silah dayanıyor uyanık olacaksın. Genelde beceriksiz kişiler böyle bahanelere sığınıyor, 44 liraya aselsan almış gelmiş manipülasyon diye ağlıyor; öl ulan sende bat ulan hak ettiğin batmak zaten.
    Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Ya abd de fransa da almanya da sana 10 dan 1 Yıl da 1 e düşen, 1 den 50 ye çıkan tonla örnek gösteririm. Ne alakası var hele abd de manipülasyonun kralı dönüyor tavan taban da yok 1 günde zengin olmak da batmak da mümkün serbest piyasa öyle olur. Nereden ezberliyorsunuz bu lafları çok ilginç ben gittim bulundum borsasında işlem de yaptım kesinlikle bizden daha vahşi. Ayrıca realize olmayan kara vergi kesilmesi saçma hala söylüyorum kendi verdiğiniz fon örneğinde mesela satarken ödersin hisse de de öyle vergi gelirse desteklerim ama aksi durumda karşıyım.
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İnsanlar fon alıyor .

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İnsanlar fon alıyor .

Hisse senetleri stabil olacaksa, extrem hareketler olmayacaksa zaten boyle bir piyasa var sizinde dediginiz gibi fon piyasası. Hisse senedine gerek kalmaz.

nosfecagri nin dedigi gibi amerikan piyasası cok daha vahşi , ve fiyat adımları bizdekinden cok daha kucuk.

2000 li yıllarda fiyat adımlar mesela 10 tl lik bir kagıt icin 10,25-10.50-10.75 diye gidiyordu, su anda ise 10,00 ile 10,25 arasında 25 tane fiyat daha var ..10 ile 10,25 arasında 25 takla atıyorlar şimdi.

Belki eski fiyat adımları olsa biraz daha iyi olabilirmi diyorum bazen fakat buda borsa istanbulun işine gelmez komisyon , borsa payını cok daha az alacagı icin.

7. Forumdaşlar merhaba,

Rahmetli babamın %25 ortağı olduğu ve faal olmayan bir şirket ortaya çıktı.

Hayvan yetiştirmek amacıyla kurulmuş. Ancak hiç faaliyete geçememiş.

Diğer ortaklar firmanın mülkiyetindeki arazinin %50 paya sahip ortağa bedelsiz devredilmesi ile ilgili bir karar almak istiyor.

İddiaları şu: Biz o araziyi firmaya kredi alabilsin diye bedelsiz vermiştik. O nedenle şimdi geri istiyoruz.

Ben itiraz ettim.

Şirket limited şirket. Acaba bizim onayımız olmadan diğer ortaklar bu araziyi bedelsiz olarak %50'lik paya sahip diğer ortağa devredebilir mi?

Tapu dairesi bu işlemi onaylar mı?

Eğer onaylarsa biz bu işlemi yapan yetkili müdürü mü dava etmeliyiz?

Vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Firma ve arazi İstanbul'a uzak bir Anadolu şehrinde. Sorumlu müdür bu işlemden dolayı dava edildiğinde mahkeme sürecinde coğrafi olarak sıkıntılı bir süreç yaşanabilir mi?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. zınısralna masrazay net sret ikileb mıdamatalna iminidred neB

Sayfa 279/1002 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •