Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 281/1002 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Estf. Özür dilerim duzelttim sinirlendim artık kendisine sürekli böyle olumsuz olduğu için türkçeleri o an gelmedi.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Nosfeçağrı gerçi haddim değil ama rocket scıence,enf adjust falan ne bileyim türküz türkçe bir forumda fikir paylaşımında bulunuyoruz gene de siz bilirsiniz ama bence biraz garip kaçıyor.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Estf. Özür dilerim duzelttim sinirlendim artık kendisine sürekli böyle olumsuz olduğu için türkçeleri o an gelmedi.
    Ben teşekkür ederim hassasiyetiniz için özür ne demek.Bu türkçe yazılım konusunda biraz hassasiyetim var.Oktay sinanoğlunun videoları var bu konuda izleyince baya etkilendim.Onun savı emperyalizmin en büyük silahı dildir,anadilinde düşünemiyen bir halkın bilimde ilerlemesi çok zordur şeklindeydi.Bilimin dili ingilizce falan diyoruz öğrenmek elbette şart ,ama oktay hocanın dediği de doğru kendi dilinde düşünmek yazmak çok önemli.

genel kurul yapılmadan şirket anlaşması ortakların kendi arasında yapmış olduğu bir anlaşmadan sonra yani şirketin genel kurul sonrası almış olduğu karardan sonra tapuya gidilip arsa devri oldu ise tapu dairesi bunu ancak o şekilde onaylamıştır.

ama anlamadığım babanızın olmadığı bir genel kurulda veya mirascıları olmadan bu genel kurulu ve devir konusunu nasıl anlaşıp imzalamışlar sözleşme olmuş. ?

içinde bulunmadığınız böyle bir yazılı sözlü anlaşma olmadan tapu dairesi bunu devredemez de satamaz da.

tavsiyem yetkili kişiyi kaale almayın bile.

bulunduğum bölgede tapu dairesi çalışanları ile anlaşıp 1 kişiyi 4.5 Milyon tl dolandırdılar olay mahkemelik. konu ile ilgili olduğumdan bunun gibi yüzlercesi var.

benim fikrimi sorarsanız her türlü alabileceğiniz bir yasal durum söz konusu.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sen böyle feveran ederken ben 4 maliyetli tekfen 12 ye sattım, 1.3 maliyetli karel 4.2 sattım, 1.74 maliyetli Ykb 2.55 sattım ve şimdi geri aldım, aselsan kaç kere aldım sattım şimdi yine alıyorum, geçen sene arsan aldım 1.75 maliyetli devam, konfrt aldım 5.2 maliyetli devam, şimdi ereğli ve soda aldım geçen hafta. Klimasan var 9 maliyetli gir bak hepsinin başlığında yazım var. Hep beğenmediğin bilançolara bakarak ha. Bence sen bilançolara bir daha bak, bahane herkeste var iş yapan kazanan çok az işiniz gücünüz negatiflik umutsuzluk pompalamak.

Ben bunları yaparken Ykb başlığında vardın tekfen de vardın hatırlıyorum pek çok yerde de karşılaştık yazıştık. Gizli saklı değil uzay bilimi de değil hani kazanılıyor işte.

Ha kaybettiğim yok mu o da var isgsy de kaybettim mesela. Mesela bu sene 22 den beri TKFEN alıyorum zarardayım mesela. Var yani ama kazandığın çok daha fazla. Merak etme getiri hesabını da enf. göre paranın bugünkü değerini hesap ederek yapıyoruz çocuk değiliz.

tahmin etmiştim şuradan aldım buradan sattım a getireceğini konuyu..
    ykbnk tkfen i falan geçtim hadiiii...

karel
    knfrt
    arsan
    klmsn

yıllar önce knfrt nin tahta yapıcısını bizzat tanıdım..inan bana adam bilanço nedir onu bile bilmiyordu..
    (hala yoktur sanmıyorum en son güneyde kendine villa yaptırıyordu)
    tknsa vardı mesela
    7 tl den halka açıldı 14 leri gördü..(gösterdiler)
    her yere şube açıyorlar şöyle olacaz böyle olacak..
    bilançolar güzel..
    bizim kiler harıl harıl mal satıyordu..

neyse yaaa..

peki..konu kapandı benim için..
    Son düzenleme : gundwane; 19-12-2019 saat: 19:14.

5. Bir anekdot paylaşayım şu anda revaçta olan büyük bir holdingin bir şirketi .

Hissesi vardır elimizde yüklü şirket 8 senedir yatay dar bantta .

Hisse çok ucuzdur takasta ilk 5 e girmektedir halka açıklıkta çünkü bedava hisse

Sahibi haber yollatır arkadaşla hisseyi satın buradan size ekmek yok diye .

Hisse 2013 de 5 dolar olduğu halde endeks hiç kımırdamaz artık umut kesilir kabul edilir kısmi olarak satılır .

Satıldıktan 3 ay sonra hisse 5 katına çıkar ve temettü canavarı olmuştur birden daha da süper bilançolar açıklamaya başlar .

Tesadüfe bakın ki dolandırıcılıktan içeri giren bir borsacı hapisten çıkmış .

Allah Allah ne enteresan değil mi .

O dediğin hisselerde 7 haneli lot sayısında hissen varsa gitsin de görelim .

Sermayesi kuvvetli bir hisse analiz yapta 5-6 milyon lot alalım kenara çekilelim bakalım gidiyor mu hisse 3-5 kat .

8-10 ton altın sermayesi lamborginiyle maserattiyle gezen 83 yaşındaki tanıdığım bir amcamla da tanıştırırım istersen

Madem öyle bir kar var her hisseden 10 milyon lot aldırırız sorun değil bizde fon yönetim ücreti alırız var mısın yok musun sen onu söyle

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    genel kurul yapılmadan şirket anlaşması ortakların kendi arasında yapmış olduğu bir anlaşmadan sonra yani şirketin genel kurul sonrası almış olduğu karardan sonra tapuya gidilip arsa devri oldu ise tapu dairesi bunu ancak o şekilde onaylamıştır.

ama anlamadığım babanızın olmadığı bir genel kurulda veya mirascıları olmadan bu genel kurulu ve devir konusunu nasıl anlaşıp imzalamışlar sözleşme olmuş. ?

içinde bulunmadığınız böyle bir yazılı sözlü anlaşma olmadan tapu dairesi bunu devredemez de satamaz da.

tavsiyem yetkili kişiyi kaale almayın bile.

bulunduğum bölgede tapu dairesi çalışanları ile anlaşıp 1 kişiyi 4.5 Milyon tl dolandırdılar olay mahkemelik. konu ile ilgili olduğumdan bunun gibi yüzlercesi var.

benim fikrimi sorarsanız her türlü alabileceğiniz bir yasal durum söz konusu.
    Şu an ve geçmişte aldıkları bir karar yok. Ocak sonunda Amasya'da genel kurul yapacaklarını ilettiler bize bir whatsapp grubu üzerinden ama tebligat şeklinde değil.

Ocak ayında ortaklar toplanıp arsanın %50 paya sahip ortağa bedelsiz devri için karar alacaklarmış. Bizim oraya gidip genel kurula katılma imkanımız yok. Ancak noter kanalıyla alınan kararları kabul etmediğimizi bildirmeyi düşünüyoruz.

Sizce bizim katılımımız olmadan arsanın %50 paya sahip ortağa devri yönünde genel kurul kararı alabilirler mi?

Bu kararı alırlarsa tapu dairesi bu karar doğrultusunda işlem yapar mı?

Biz arsanın rayiç değerden satılıp paranın şirkete bünyesinde girmesini ve devlete olan borçlar ödendikten sonra (cuzi bir borç var sanırım 3-4 bin TL civarında) ortaklara dağıtılmasını talep ettik. Kabul etmediler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şu an ve geçmişte aldıkları bir karar yok. Ocak sonunda Amasya'da genel kurul yapacaklarını ilettiler bize bir whatsapp grubu üzerinden ama tebligat şeklinde değil.

Ocak ayında ortaklar toplanıp arsanın %50 paya sahip ortağa bedelsiz devri için karar alacaklarmış. Bizim oraya gidip genel kurula katılma imkanımız yok. Ancak noter kanalıyla alınan kararları kabul etmediğimizi bildirmeyi düşünüyoruz.

Sizce bizim katılımımız olmadan arsanın %50 paya sahip ortağa devri yönünde genel kurul kararı alabilirler mi?

Bu kararı alırlarsa tapu dairesi bu karar doğrultusunda işlem yapar mı?

Biz arsanın rayiç değerden satılıp paranın şirkete bünyesinde girmesini ve devlete olan borçlar ödendikten sonra (cuzi bir borç var sanırım 3-4 bin TL civarında) ortaklara dağıtılmasını talep ettik. Kabul etmediler.
    kurul yapılmamış olması avantaj sizin için.

tabi kurula katılırsanız veya birine vekalet verirseniz yinede katılın. şirketin kurulurken veya sonradan değişmiş kararları olabilir toplantıya katılmamaları dahilinde atıyorum ikinci müdürün veya ilgili kimse onun dediği veya rey çokluğu ile geçerli olur vs vs tonla madde olur genelikle.

bu nedenle siz şimdiden wp dan delil olması açısından ve yasal haklarımızı saklı tutacağımızı bilinmesi adına msj atın kurulun iznimiz olmadan alacağı kararlardan ötürü diye.

anlaşılan baya karışık durum siz en iyisi şirketin genel kurul maddelerini belgelerini isteyip ona göre bir karar almanız. toplantıya katılmadım bensiz karar alınmaz diye bir durum olmayadabilir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    kurul yapılmamış olması avantaj sizin için.

tabi kurula katılırsanız veya birine vekalet verirseniz yinede katılın. şirketin kurulurken veya sonradan değişmiş kararları olabilir toplantıya katılmamaları dahilinde atıyorum ikinci müdürün veya ilgili kimse onun dediği veya rey çokluğu ile geçerli olur vs vs tonla madde olur genelikle.

bu nedenle siz şimdiden wp dan delil olması açısından ve yasal haklarımızı saklı tutacağımızı bilinmesi adına msj atın kurulun iznimiz olmadan alacağı kararlardan ötürü diye.

anlaşılan baya karışık durum siz en iyisi şirketin genel kurul maddelerini belgelerini isteyip ona göre bir karar almanız. toplantıya katılmadım bensiz karar alınmaz diye bir durum olmayadabilir.

Ben Amasya'ya gitmek yerine noterden şirketin ve yetkili müdürün şirket sözleşmesinde kayıtlı adreslerine genel kurul kararlarına şerh koyduğumuzu ve muhalefet ettğimizi bildiren bir tebligat göndermeyi düşünüyorum.

Karar defterine gönderdiğimiz bu tebligatı almazlar ise daha sonraki hukuki itirazlarımda bunu belirtebilmek için.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 281/1002 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •