Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 296/1002 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396796 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Yıllardır bu forumda yazar çizeriz. Dediğimizin çoğu da doğru çıkmıştır. Zaman yine bizi haklı çıkarırsa üzülürüm devlet adına. Hatta fakirler adına.

Büyük sermaye gelmeden piyasa rahatlamaz.

Büyük sermayeyi ürkütenler FETÖ cü zihniyettir. Devlet zarar görsün diye aptal AQP lileri kandıran tonla kripto FETÖ cü bürokrat müsteşar teknokrat danışman akademisyen vardır kamuda.

Ben burada siyasi parti bağımsız yorum yapıyorum. İktidarda CXP olsaydı da aynı hatayı yapsaydı onu da acımazca eleştiririm.

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Ben boyle dusunmemiştim ama siz yazınca acaba dedim .

2. Bu başlıkta ağırlıklı olarak emlak vergi yükü artacak demiştik. Bu beklenen bir gelişmeydi. O zaman bu vergiye neden bu kadar şaşırıyoruz, bunun yerine nasıl bir vergi gelebilirdi bunu konuşalım. Ama Bu soruyu cevaplarken Akp tabanını ve inşaat piyasasını, yeni konut satışlarını vs düşünün. Siz adamların yerinde olsanız ne yapardınız. Bu vergi getirilirken, etkilenecek kitlede bizim ne kadar oyumuz var, muhalefetin ne kadar oyu var bakılmadı mı sanıyorsunuz?

İ-) alım satım vergisi arttirilabilirdi. Bu durum yeni konut satışlarını olumsuz etkilerdi.
    İi-) tek konut değil de, toplam konut değeri üzerinden vergi alınabilirdi. Bu durum kendi varlıklı tabanını olumsuz etkilerdi. Hatta, MV ya da bakanların kendileri, eşi dostu bu kapsama girerdi...bunu yapmayacak kadar kurnazlar( etik değerlere uzaklar da diyebiliriz).
    İii-) kira gelirinden ek vergi alınabilirdi..orada da götürü gideri %25 den %15 e indirerek gizli bir vergi getirdiler..ayrıca burada yüksek geliri olan da yine kendi tabanları.

Ez cümle, gelmesi beklenen vergi geldi.. kendilerinin tabanını en az rahatsız edecek şekilde geldi...hak, kukuk, hakkaniyet vs bunlara zaten bakan yok...başkanlık sisteminde daha kötülerine de hazırlıklı olmak lazım.
    Son düzenleme : Cautionary; 23-12-2019 saat: 09:44.

3. Bu vergi sadece meskenlere geldi.

Şirkertlerin gm'lerine ve işyerlerine neden gelmedi ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. ne yapacaz karavanda mı yaşamalı ?
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

5. Konu yine DKV...

Anaysa Mahkemesi bu kanunu önce durdurma daha sonra da iptal kararı verecek mi ?

yoksa belkide Anaysa mahkemesi gelir ihtiyacınından kaynaklanan bu kanuna onay verecek veya önce bu kanunua durdurma bunu eşitlik ilkesine göre uygula mı diyecek

yani herkese gayrı menkul değerleme şirketlerince raporlanandırılan hayali/gerçek değeri 5.000.000 TL'nin üstünde olduğu varsayılan tüm arsa ,arazi, işyeri, fabrika ,konut vs ... tüm gayrımenkulleri kapsayacak şekilde yeniden mi dizayn edecek ...

Şubatın ortasında Anayasa mahkemedinin tutumu hakkında bilgi sahibi olunablir gibi...

6. Neden yüksek değerli evlere düşük değerleme ve düşük değerli evlere yüksek değerleme çıktığı burada anlatılıyor :

https://youtu.be/3Ul0FLu_HRk?t=74

Unutmayalım 1942'de varlık vergisi sadece gayrimüslimlere çıkmadı, matrah takdirini memurlar, ticaret odası temsilcileri vb.'den oluşan komisyonlar yaptığı için vergiyi onlar ödedi. Dünün takdir komisyonları bugünün matematik/istatistik modelleri oluyor.

Tasarruflara saldırı önümüzdeki dönemin en önemli konularından biri olacak, sadece yerel olarak da düşünmemek lazım küresel bir akım bu. Şimdiden ne önlem alınabilir diye düşünmeyen sonuçlarına katlanır.
    Son düzenleme : Epicurist; 23-12-2019 saat: 11:42.
    Saygılar.

7. Evet baya şikayetçi insanlar yeni emlak vergisinden peki neden şikayet ediyorlar? Bence şükretsinler. 1950 - 60 arası doğan nesil zaten 80 90 yılların hatta 2 binli yılların başındaki fırsatlardan oldukça yararlandılar ve zenginliklerine zenginlik kattılar tüm dünyada. Onların ana babaları 20 30 doğumlular zaten onlara güzel bir temel hazırlamıştı. Bu temelin üstüne katarak yıllarca gayet güzel yaşadılar.
    Şu an baby boomers denilen bu 50 60 70 li yaşlardaki nesil dünya varlıklarının %80 lik bölümüne sahip. Nesiller arası bu gelir adaletsizliği ne olacaktı sanıyorsunuz?
    Şu an 20 li yaşlarda hayata yeni başlayacak insanları düşünen yok 2 bin tl asgari ücret alıyor bırakın ev almayı kendine scooter bile alabilecek birikimi 5 yılda ancak yapabilir o da kenara iyi bir para koyması gerek her ay.

Bu babadan zengin olan ya da 50 60 yalşında olan insanları monopoly oyununa erken başlayıp tüm dükkanları satın almış ve gelen geçenden kira alan kişilere benzetiyorum. Oyuna yeni girenlerin ne gibi bir şansı olabilir. Sizce bu adil mi?? Dünyaya erken gelip tüm varlıkları tekellerinde toplamak mı adalet? EEE böyle olunca biri gelir o monopoly oyununun kartonunu alır ters çevirir tüm oyun baştan başlar. Dünyada ve ülkemizde olan ve olacak olan budur. Kartlar yeniden dağılacak bu daha başlangıç bence şükretsinler bu kadar yıl rahat yaşadıklarına Erken monopolye başlamak bir başarı değil bir şanstır(Allah'ın lütfu da diyebiliriz). Şansla gelen şansla gider.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 296/1002 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •