Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 3/1002 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 17 - 24 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. AKP li CHP li MHP li HDP li belediyelerden de benzer hareketler görebilecek miyiz?

https://pitaname.com/post/6MZdYENcoih

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    AKP li CHP li MHP li HDP li belediyelerden de benzer hareketler görebilecek miyiz?

https://pitaname.com/post/6MZdYENcoih

Ev fiyatlarını bilmem de akp devlette ve belediyelerde böyle bir atağa girer ise araba fiyatlarının düşeceği kesin. Devlet mercedes dolu.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

3.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Hep CeHaPe nin yüzünden...

Esenlerden ev mi alınır yav...Orada cumhur birbirini pala, balta, bıçakla, top, tüfek, tabanca ile kovalıyo sokak ortasında...
    Yani oradan ev alana 1 adet f35, 1 batarya S400 hediye etmesi lazım müteahhit in.

4. Forumdaki ankette eksiklik sözkonusu. Sanki balon patlamış fiyatlar cazipmiş gibi bir hava sezinledim gerçekler ise hala balonun patlamadığı sadece balonun hafiften hava aldığıdır. Konut fiyatları cazip mi değil mi işte size kira çarpanı grafiği. Görüldüğü üzere hala evler ederinin ve olması gereken fiyatın çok üzerinde. 140 K olmadan gayrimenkul almak çok riskli. Özellikle de demografik yapısı hızla bozulan İstanbul'da ev alanın kucağında kalacak gibi duruyor.

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Forumdaki ankette eksiklik sözkonusu. Sanki balon patlamış fiyatlar cazipmiş gibi bir hava sezinledim gerçekler ise hala balonun patlamadığı sadece balonun hafiften hava aldığıdır. Konut fiyatları cazip mi değil mi işte size kira çarpanı grafiği. Görüldüğü üzere hala evler ederinin ve olması gereken fiyatın çok üzerinde. 140 K olmadan gayrimenkul almak çok riskli. Özellikle de demografik yapısı hızla bozulan İstanbul'da ev alanın kucağında kalacak gibi duruyor.

konunu uzmanı değilim ama ortada basit bir gerçek var, kira çarpanı dediğiniz konu günün sonunda faizlerin seviyesi ile alakalı.

ekli linkte şehir bazlı kira çarpanları verilmiş, İstanbul için şehrin merkez dışı yerlerine 17 yıl demiş ki 210 civarı bir şey yapar gerçekçi görünüyor, sizin grafiğiniz muhtemelen şehir merkezi ona da 260 civarı bir şey demişler ( veriler yıllık).

Faizler artarsa 150 civarı kira çarpanları görülebilir ama tüm dünyada faiz artışından ziyada faiz düşüşü ve yeni para basımı konuşuluyor.

bir de malum Ortadoğulu cebinde dolar olan tl faizi umurunda olmayan yatırımcılar var, dolayısı ile ben kira çarpanlarında dramatik bir düşüş beklemiyorum.

belki verdiğim linkte 210 olan çarpan bir 10%-15% daha düşer ve 180 e gelir ama daha altı orta vadede bana olası gelmiyor.

https://www.numbeo.com/property-investment/rankings.jsp

6. Günaydın

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Forumdaki ankette eksiklik sözkonusu. Sanki balon patlamış fiyatlar cazipmiş gibi bir hava sezinledim gerçekler ise hala balonun patlamadığı sadece balonun hafiften hava aldığıdır. Konut fiyatları cazip mi değil mi işte size kira çarpanı grafiği. Görüldüğü üzere hala evler ederinin ve olması gereken fiyatın çok üzerinde. 140 K olmadan gayrimenkul almak çok riskli. Özellikle de demografik yapısı hızla bozulan İstanbul'da ev alanın kucağında kalacak gibi duruyor.

Bir yatırım aracı olarak patladı bence sadece kabullenmeyenler direniyor.
    Oturum amaçlı alanlar için balon yok güzel yerde ev var ve onu istiyorlar eğer imkanları olursa alırlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8. Taze örnek...

https://mobile.twitter.com/MHP_Bilgi...405248/video/1

Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Ev fiyatlarını bilmem de akp devlette ve belediyelerde böyle bir atağa girer ise araba fiyatlarının düşeceği kesin. Devlet mercedes dolu.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 3/1002 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •