Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 305/1002 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405805 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Seküler olunca mı toplumlar gelişiyor birey oluyor? Deizmin ateizmin artmasıyla gelişmişliğin insan haklarının artması arasında bir bağ olsaydı çin dünyanın en demokratik ve insan haklarına en saygılı toplumu olurdu. Hepsi ateist dinsiz? ee sonuç ne peki? En antidemokrat en gaddar en despot yönetim. Belki son 50 yılda 100 milyon insan öldürüldü. Türklere yapılanlar ortada.

Ha gidişat o yönde yapılmak istenen insanları dinsizleştirip yeni dünya düzenini kurmak. Ama yeni kurulacak sistem şu günleri bize mumla aratacak. 100 sene önceki o karanlık çağ dediğiniz 1800 lü yılların dünyası şu anki dünyanın 10 kat daha gelişmiş medeni ve yaşanılası haliydi. Şu an iste gökyüzünde chemtrails toprakta gdo havada wifi ve gsm dalga bombardımanı altında insanlık yok oluyor.
    evet.. seküler toplumlar ortalamada çok daha ileri..bu net bir gerçek.. araplara bak mesela "gavur" dedikleri amerikaya kaçmaya çalışıyor hepsi..veya Türkiye deki Islamcılar avrupaya ve özellikle abd ye aşk besliyorlar..

diğer yandan.. deizmin artması veya diğer inançların artması kendilerini ülkenin sahibi olarak gören siyasal islamcılara karşı bir dengedir ve olumlu bir gelişmedir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. Türkiyede yakın zamana kadar vergi yükü makul düzeydeydi, ama son 4-5 yılda iş zıvanadan çıktı. Arabalardaki vergi ciddi derecede arttı, buna kurdaki artış eklencince resmen çığ etkisi oluştu..

Alkol ve Sigarayada yüklenildi

Kira geliri vergisinde gizli zam yapıldı.

Örnek vermek gerekirse, 10 yıl önce oturduğum evin fiyatı 8 tane 0 corolla otomatik vites fiyatına denkti, şu an 3 corolla fiyatına denk (tanesi 150 bin tl den hesapladım)

Şu an asgari ücretlinin bile vergi yükü %35 den aşağı değildir, beyaz yakalarda bu oran %65-70'lere kadar çıkıyor artan vergi dilimi ve farklı tüketim alışkanlıkları yüzünden(Alkol ve araba)

Şu an ülkenin kaymağını yiyen iki kesim var

1. Zenginler (Şirkete Gider gösterip vergi yükünü azaltabiliyorlar)
    2. Sosyal yardımlarla geçinen fakirler (Vergi veren değil, alan taraflar..

Maalesef arada kalan herkes, asgari ücretliden tut, beyaz yakaya kadar, en üstü ve en altı beslemekle görevli)

3.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Seküler olunca mı toplumlar gelişiyor birey oluyor? Deizmin ateizmin artmasıyla gelişmişliğin insan haklarının artması arasında bir bağ olsaydı çin dünyanın en demokratik ve insan haklarına en saygılı toplumu olurdu. Hepsi ateist dinsiz? ee sonuç ne peki? En antidemokrat en gaddar en despot yönetim. Belki son 50 yılda 100 milyon insan öldürüldü. Türklere yapılanlar ortada.

Ha gidişat o yönde yapılmak istenen insanları dinsizleştirip yeni dünya düzenini kurmak. Ama yeni kurulacak sistem şu günleri bize mumla aratacak. 100 sene önceki o karanlık çağ dediğiniz 1800 lü yılların dünyası şu anki dünyanın 10 kat daha gelişmiş medeni ve yaşanılası haliydi. Şu an iste gökyüzünde chemtrails toprakta gdo havada wifi ve gsm dalga bombardımanı altında insanlık yok oluyor.

Seküler demek dinsizlik değildir. Koç ailesi sekülerdir mesela, ama dinsiz değildir. Adam 3 oğluna, mustafa,ömer,ali ismini vermiş.

Evet seküler toplumlar daha gelişlmiş olur, din işleri ve devlet işleri birbirine karışınca hiç bir zaman iyi bir sonuç çıkmıyor ortaya.

Bu konuda dünyada tek istisna israildir, onlar nasıl becerdi bilmiyorum.

Çin tam tersine seküler değildir, dinsizlik de bir nevi din gibidir, adamlar bunu devlet politikası yapmış yani din işleri ve devlet işleri birbirine karışmış.

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    başlığın esas sorusuna dönersek, Ocak ayında faizlerin 0,79'a düşeceği söyleniyor.

Dolar 5.95, BIST 112bin, faiz düşüşü daire fiyatlarını uçuracak. Kafamda deli sorular
    Faizler istediği kadar düşsün her 3 evden 1 i acil satılık millette para yok! Sanıyorlar ki dolardan faizden kazandıklarını millet betona gömer bence zor...

5.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Türkiyede yakın zamana kadar vergi yükü makul düzeydeydi, ama son 4-5 yılda iş zıvanadan çıktı. Arabalardaki vergi ciddi derecede arttı, buna kurdaki artış eklencince resmen çığ etkisi oluştu..

Alkol ve Sigarayada yüklenildi

Kira geliri vergisinde gizli zam yapıldı.

Örnek vermek gerekirse, 10 yıl önce oturduğum evin fiyatı 8 tane 0 corolla otomatik vites fiyatına denkti, şu an 3 corolla fiyatına denk (tanesi 150 bin tl den hesapladım)

Şu an asgari ücretlinin bile vergi yükü %35 den aşağı değildir, beyaz yakalarda bu oran %65-70'lere kadar çıkıyor artan vergi dilimi ve farklı tüketim alışkanlıkları yüzünden(Alkol ve araba)

Şu an ülkenin kaymağını yiyen iki kesim var

1. Zenginler (Şirkete Gider gösterip vergi yükünü azaltabiliyorlar)
    2. Sosyal yardımlarla geçinen fakirler (Vergi veren değil, alan taraflar..

Maalesef arada kalan herkes, asgari ücretliden tut, beyaz yakaya kadar, en üstü ve en altı beslemekle görevli)
    Örnek vermek gerekirse, 10 yıl önce oturduğum evin fiyatı 8 tane 0 corolla otomatik vites fiyatına denkti, şu an 3 corolla fiyatına denk (tanesi 150 bin tl den hesapladım).9

Düşünsenize ev sahiplerinin bu hesabı yapıp zam yaptıklarını 8x150

vergi oranının bir önemi yok yani oransal anlamda avrupa diğer ülke vs karşılaştırılması bu nedenle saçma.

dünya genelinde bakacak olursanız geçim / alım gücü / vergi vs

ülkenin tüm yapısını baz almanız lazım. vergi oranı ne kadar az o kadar oo süper hayat demek değildir. veya fransada vergi oranı % 50 diyelim misal bizde % 1 diyelim bu hiç bir anlam taşımaz.

karşılaştırma önemli olan ülkedeki tüm maaşların ortalaması alınıp bunu net gelir üzerinden geriye kalan vatandaşın alım gücü refah seviyesini gösterir.

mesela en fakir ingiliz türkiyeye gelip tatil yapıp gidebiliyormu ?

evet

rus ?

evet

sen ?

hayır

ülkedeki ort maaş ne bizim 2.200 diyelim.

açlık sınırı ne ? 3 bin küsür.

yoksulluk sınırı ne ? 4 bin küsür

devlet sana zaten söylüyor sen açsın diye

neyi kıyas ediyorsun ki ?? zaten açsın.

kdv % 18 değilde % 10 olsa sanki zengin olacan
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bana EYT'den 18 Ay girdi 8 yıl önce, o tarihlerde bunu dile getirdiğimde ve dötünüze girecek bu dediğimde ahali sırıtmıştı bana, girince ancak anladılar.
    Reha hocam bu memlekette EYT kazığı ,işsiz adamdan sgk primi kesilmesi,çalıştıkça emekli maaşının yükseleceğine düşmesi,maketten ev satışı valla yazarken ben bunaldım,sonra hukuk şu bu ,5 milyonluk evin üstüne vergi adaletsiz falan,yahu ona gelene kadar neler neler oldu ve halen olmakta.

Valla 5 milyonluk evlere gelen vergiye geçmiş olsun da ben bunla kalacağına asla ve kata inanmıyorum.Benim aklıma göre bu vergi allem kallem ilerde genişler, herkese az bişi dokundurulur,vergide adalet sağlanır.Mağdur arkadaşlar üzülmesin yakında ben eminim devlet vergide adaleti sağlar bu konuda da.

Sayfa 305/1002 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405805 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •