Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 306/1002 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Öğretmeni Türkiyedeki ortalama gelirli biri olarak baz alırsak, evet 5-6 yıl önce öğretmen bile Avrupaya gidip tatil yapabiliyordu. Bu ülkede eiffel'de selfiesi olmayan memuru dövüyorlardı.

Istanbulda beyaz yakalar çok iyi paralar kazanıyordu, avrupalıdan bile fazla kazanıyorlardı nominal olarak çünkü yetişiş eleman sıkıntısı vardı.

4-5 bin dolar karşılığı geliri olan ciddi bir maaşlı çalışan kesim vardı. 2013'den itibraen yavaş yavaş alım gücü azalmaya başladı, günümüzde ise komedi ötesi gelirleri.

X'bir denetim firmasında getir götürcü adamın 2000 dolar karşılığı para aldığını gördü bu gözler. Ama deniz bitti malesef.

Rusyanın en fakir adamı bu arada TR ye filan gelemez. Rusyada ortalama emekli maaşı 200 dolar. Türkiye refah bakımından Rusya'dan her türlü iyi ölü haliyle bile.

erken rezervasyon ile geliyorlar en fakirleri.

giderken hatta otelin şampuanını krem peynirini çantasına koyup gidiyor.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Bu iş öyle oldu bitti olmaz. Bence AQP bu defa hata yaptı. Herhangi bir ülkede Zengin kesim ile tersleşirsen adamı öttürürler!

Fakir kesim ile tersleşirsen bir iki gaz alırsın, örgütlenmeyi engellersin, olay 1-2 ayda unutulur.

Ama zengin kesimde her ferdin değişik bilinmeyen atak silahları ve değişik güçleri olabilir.

Misal zengin bir adamın evinde şöförü hizmetçisi vardır. İşyerinde 50-100-200-500 elemanı vardır. Bunlar patron ne derse onu takip ederler.

Zengin adamların değişik medya bağlantıları vardır. Çevresinde etkin medya gücü vardır.

Zenginlerin Büyük sermaye gücü vardır. İş bir swift emri kadar uzaktadır!

3-5 zenginle tersleşirsen bir şey olmaz. Ama binlerce zenginle aynı anda tersleşirsen sonuçları hüsran olur.

Bunu bilmeyen siyasetçi aptaldır!

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn discretus bu iş bitti ,ilerde gene yazarız ne oldu bittiyi,göreceğiz hep beraber,ama benim aklıma göre olay 1 ay sonra unutulur gider.Umarım bu olay sizin canınızı yakmamıştır,ama ben ülkemi tanıyorsam,sonuç maalesef olumsuz.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bu iş öyle oldu bitti olmaz. Bence AQP bu defa hata yaptı. Herhangi bir ülkede Zengin kesim ile tersleşirsen adamı öttürürler!

Fakir kesim ile tersleşirsen bir iki gaz alırsın, örgütlenmeyi engellersin, olay 1-2 ayda unutulur.

Ama zengin kesimde her ferdin değişik bilinmeyen atak silahları ve değişik güçleri olabilir.

Misal zengin bir adamın evinde şöförü hizmetçisi vardır. İşyerinde 50-100-200-500 elemanı vardır. Bunlar patron ne derse onu takip ederler.

Zengin adamların değişik medya bağlantıları vardır. Çevresinde etkin medya gücü vardır.

Zenginlerin Büyük sermaye gücü vardır. İş bir swift emri kadar uzaktadır!

3-5 zenginle tersleşirsen bir şey olmaz. Ama binlerce zenginle aynı anda tersleşirsen sonuçları hüsran olur.

Bunu bilmeyen siyasetçi aptaldır!
    Yani bu kanun geri döner diyorsunuz,üç beş ay sonra gene konuşuruz.

RTE koca demiröreni telefonda ağlattı,cem uzanı batırdı,aydın doğanı az daha batırıyordu,koç grubu ile zaman zaman tersleşti bir şey olmadı ,ama bizim 5 milyon üstü evi olanların ödeyeceği 15 bin lira verginin tepkisi ile başedemez diyorsunuz.Tabi 15 den başlıyor sonra oransal olarak artıyor.

RTE nin en kuvvetli yönü ne zaman geri adım atacağını kimin yanında fazla tepkileri abartmayacağını çok iyi hesap edebilmesi.Misal brunson olayı ,bakın düşen rus uçakları bu konuları hiç uzattı mı,konulan vergi o konulardan değil.

Zenginin açığı çoktur,hayati konular dışında iktidardan korkar.

8. çok siyasi konulara girmek istemiyorum ama malum şahsın içeride de dışarıda da çok müttefiki kalmamış gibi görünüyor., yıllar geçtikte düşman biriktirdi malum üslubu ve hareketleri ile, tekmelerini savurmak için fırsat kollayan onlarcası sırada

en basitinden kendi partisi bölünmenin eşiğinde, sağda solda verdiğimiz tavizler (üçüncü köprünün Çinlilere satılması) ve garabet ekonomik uygulamalara (malum ,emlak vergisi, IMEI kayıt uygulaması) bakarsanız artık yolun sonuna gelmiş durumda

burada soru bizi ne kadar dibe çekip/bırakıp gideceği

Sayfa 306/1002 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •