Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 311/1002 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Sadece değerli konut vergisinden daha çok, devletin herşeye zam yaparken % 22.58, verirken ise % 10 oranını baz alması, devlet kaynaklarının küçük bir azınlık düşünülerek harcanması ve büyük kitlelerin de bunu finanse etmeleri büyük problem...

Marketlerde, orda, burda gerçek enflasyonu herkes görüyor...

Alım gücü her geçen gün kötüye gidiyor...Toplumun orta ve düşük gelirlileri etkileniyor...İnsanlar kültür,sanat,sporu, gezmeyi, tozmayı, hobiyi unuttu...Ancak evde makarna yiyerek köle gibi ölümü bekliyorlar...
    Herşeye %22 zam olmadı...mesela geniş tabana yayılan ve kendi oy verenlerini de kazdıracak mtv yetki kullanılıp üst limitin yarı oranı, %12 arttırıldı.

Pasaport, harç, ehliyet, trafik cezaları vs %22 arttı...tek seferlik ya da “ceza†gibi algılanan konularda duyarlılık sıfır...Osmangazi ve üçüncü köprüdeki fahiş fiyat garantilerinde olduğu gibi..burada aylarca dil döktük...sosyal hayatta her fırsatta anlattım..ama adam ben geçmiyorum, geçen düştü dedi...devlet garanti veriyor dediğimde zaten mevzuyu anlamıyor gibi yapıp salağa yattı.

Düşük eğitimli taban günü Yaşar...doğrudan, şiddetli şekilde canı yanmadıkça siyasi görüşünü, ya da olaylara yaklaşımını değiştirmez.

2. Sadece MTV istisna kaldı biliyorum...Ama ya % 22.58 den de fazla artanların sayısı (doğalgaz, elektrik) ??? O genel bir söylemdi...

3. Varlıklı kişiler direk olarak hükümeti karşısına almaz, sadece kendilerince önlemler alırlar.
    Ne gibi mesela?

Paraların bir kısmını yurtdışına taşırlar
    Malta gibi ülkelerden 2. vatandaşlık alırlar.
    Ülkedeki şirketlerini yabancılara devreder (Şahenk neden pılı pırtı satıp yurtdışına gitti)

Ülkemnizin ekonomisinin düzelmesi için yatırım şart, elini cebine atacak adam şart. Normalde 2020'nin mükemmel bir yıl olması gerekiyor, çünkü gerçekten artık daha dibe gidecek yeri kalmadı varlık fiyatlarının. Ama hala borsa 1.9 centte, neden? Ölü hali 3.0 cent olması lazım bu endeksin.

Zihniyet değişmedikçe ülke yatırım sıkıntısı çekmeye devam edecek. Bakın iktidar demiyorum, zihniyet

Serbest piyasa kurallarına saygılı
    Hukukun üstünlüğüne saygılı
    Iktidarın kaynaklarını daha nebze adil dağıtan(tamamen adil olamaz, o rüya olur)

Şu an yukardaki 3 madde özellikle son 3-4 yılda resmen delik deşik edilmiş durumda. Dolar krizi olur, sen dolarla kiralamayı yasaklarsın, eski kontratları zorla TL'ye çevirirsin. Bu adam senin ülkende neden yatırım yapsın artık? Oyun oynanırken kural mı değişir? Bundan sonra kontratlar TL dersin anlarım.

Booking.com'u yasaklarsın bir kaç turizm acenteası bozuntusu istedi diye, ama expediaya dokunmazsın

Yandaşlarını doyurma olayını abartırsın, tamam doyur, ama biraz insaflı doyur. Kimse senden norveç adaleti beklemiyor, sonuçta akdeniz insanıyız, ama iş zıvanadan çıktı.

4. Mesela önümüzdeki 3 ayda 150bin farklı kişi 1-2-3 milyon $ € swift yapsa kimsenin dikattini çekmez. Ama mevcut finansal sistemi çökertir!!!

Az sayıda bir kaç zengin bir anda 100-200-300 milyon $ € para swift yapsa anında farkedillr adamın kulağı çekilir! Parayı geri getir derler vs vs. Uyarırlar.

Zenginlere varlık vergisi benim tabirimle cami duvarıma işemektir, adamı çarpar!

Bu varlık vergisi ya bir an önce iptal olur, ya 2020 de erken seçim olur, ya da ülke ekonomisi 2020 de Arjantin gibi olmaya başlar.

Gönlüm diğerleri olmadan bu aptalca yasanın iptal olmasından yana. Zenginleri ürküten her yasaya karşıyım kapitalist sistemde. Zenginlerden fayda sağlayıp toplam pastayı büyütmek en akılcı yoldur!

bu benim kişisel görüşümdür. bağımsız bir küçük yatırımcı olarak şahsi görüşümü yazıyorum.

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Varlıklı kişiler direk olarak hükümeti karşısına almaz, sadece kendilerince önlemler alırlar.
    Ne gibi mesela?

Paraların bir kısmını yurtdışına taşırlar
    Malta gibi ülkelerden 2. vatandaşlık alırlar.
    Ülkedeki şirketlerini yabancılara devreder (Şahenk neden pılı pırtı satıp yurtdışına gitti)

Ülkemnizin ekonomisinin düzelmesi için yatırım şart, elini cebine atacak adam şart. Normalde 2020'nin mükemmel bir yıl olması gerekiyor, çünkü gerçekten artık daha dibe gidecek yeri kalmadı varlık fiyatlarının. Ama hala borsa 1.9 centte, neden? Ölü hali 3.0 cent olması lazım bu endeksin.

Zihniyet değişmedikçe ülke yatırım sıkıntısı çekmeye devam edecek. Bakın iktidar demiyorum, zihniyet

Serbest piyasa kurallarına saygılı
    Hukukun üstünlüğüne saygılı
    Iktidarın kaynaklarını daha nebze adil dağıtan(tamamen adil olamaz, o rüya olur)

Şu an yukardaki 3 madde özellikle son 3-4 yılda resmen delik deşik edilmiş durumda. Dolar krizi olur, sen dolarla kiralamayı yasaklarsın, eski kontratları zorla TL'ye çevirirsin. Bu adam senin ülkende neden yatırım yapsın artık? Oyun oynanırken kural mı değişir? Bundan sonra kontratlar TL dersin anlarım.

Booking.com'u yasaklarsın bir kaç turizm acenteası bozuntusu istedi diye, ama expediaya dokunmazsın

Yandaşlarını doyurma olayını abartırsın, tamam doyur, ama biraz insaflı doyur. Kimse senden norveç adaleti beklemiyor, sonuçta akdeniz insanıyız, ama iş zıvanadan çıktı.

Dünyanın her yerinde, zenginler tüyer.

Sen de vergi yerine, bir yerini kaşırsın.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün maliyeti 3 milyar dolar diye açıklanmıştı! Şimdi köprünün yüzde 51'i 660 milyon dolara Çinlilere resmen kelepir fiyata satılıyor

http://www.patronlardunyasi.com/habe...tiliyor/229481

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Tekstil, Kimya ve Otomotiv sektörü her geçen gün küçülecek. Avrupaya ÇİN de üretilen ürünler hızlı trenle kısa sürede sevkedilecek. Biz de bu arada alt kademe operasyonel hizmet sektörü dışındaki alanlarda var olamacağız.

Çocuklarımız ÇİN lilerin ayak işlerini yapacaklar bundan sonra. Üretim sektörümüz tamamen çökecek!

Rotschild lerin bir kuşak bir yol projesi AQP sayesinde yolunda gidiyor ve sorunsuz devam ediyor. Rotschild lerin tek dünya devletine giden adımların birisi daha tamamlanmış oluyor. Matrix filmine adım adım yaklaşıyoruz.

Flaş!.. Üçüncü Köprü satılıyor

Çin li konsorsiyum Üçüncü Köprü ile Avrasya Otoyol şirketlerinin yüzde 51â€â•ini alacak. Öte yandan İtalyan Astaldi, Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Marmara Otoyoluâ€â•ndaki hisselerinin IC İçtaş İnşaata devri için Rekabet Kuruluna başvuru yaptı. Kaynak:

https://www.abcgazetesi.com/flas-ucu...atiliyor-66087

Çin den Avrupa ya giden ilk yük treni Kapıkule de

7. Fransa da SARI YELEKLİLER isyanları bundan sonra başlamışsa şaşırmam!!!

Zenginleri topluca kışkırtırsan ne olacağını asla kestiremezsin!!!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Dünyanın her yerinde, zenginler tüyer.

Sen de vergi yerine, bir yerini kaşırsın.

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Fransa da SARI YELEKLİLER isyanları bundan sonra başlamışsa şaşırmam!!!

Zenginleri topluca kışkırtırsan ne olacağını asla kestiremezsin!!!
    Aynen öyle oldu ben de yazmıştım. Sarı yelekliler ne acıyacan zengine ooo hooo darken kendilerini sokakta buldular. Demek ki acıyanın bir bildiği varmış.

Sayfa 311/1002 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •