Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 32/1002 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 249 - 256 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Arçelik 12 liradan 20 liraya geldi anlatsın heyecanlı oluyor millet dolar molar faiz derken işini bilen ( mesela ben hahaha ) hisseden vurdu. Beyaz eşya duraklarsa bu sadece ileriye ertelenmiş talep demektir 20 liradan sat şimdi hareket eder dediği başka sektöre yürü ne diyelim.
    Birden aklıma, 2009 yılında Arçelik hisselerimi 2.25'den satıp 25bin TL ye Ballıkuyumcu'dan hisseli tarla aldığım geldi.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Yok illa ev alacağım derseniz, alacağınız mülkün re-sale değerini düşünün.

Satmaya kalksanız, tutun ki öyle icap etti, Gölbaşında bir konuta o parayı zor verirler.

Ama Çayyolu gibi semtlere gelen kişiler tamamen farklı varlık grubundalar.
    Kardeşim Gölbaşı'nda yeni yapılmış bir siteden ev aldı 3,5 yıl önce. 400 bin tl para saydı. Kabaca 135 bin dolar ediyordu. 1 sene sonra evi satılığa çıkardılar, hala satılık. 400 bin veren çıksa hemen verecekler ama kimse vermiyor. Şu anki fiyatı 400 bin TL olsa dolar bazında 70 bin dolar eder ki hala veren çıkmadı bu da parasını dolar bazında yarı yarıya eritti demektir. Semt hoş değil, insan ve eğitim kalitesini Çayyolu vs ile kıyaslamak abes olur. Gölbaşı prim potansiyeli de ortalamanın gerisinde bir bölgedir. Geçmiş yıllardaki değerlenme oranına bakın. Bana göre (kendim için konusuyorum) orada bir eve 1,5 milyon TL gibi inanılmaz bir para saymak intiharla eşdeğerdir. İnanın abartmıyorum. Ankara nın gelişen aksı eskisehir yolu yani batıya bakan yüzüdür.

Ve şunu da ekleyeyim, pazarlık yaptığınız satıcının şu an korkudan uyuyamadığını söyleyebilirim. (Ya vazgeçerlerse!) Şu dönemde Gölbaşında 1,5 milyon TL ye ev satacak adamın başına talih kuşu konmuş demektir bu çünkü.

3. Arkadaşlar bugün MB faiz indirirse bankalara ne kadar süre sonra yansır.

4.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Kardeşim Gölbaşı'nda yeni yapılmış bir siteden ev aldı 3,5 yıl önce. 400 bin tl para saydı. Kabaca 135 bin dolar ediyordu. 1 sene sonra evi satılığa çıkardılar, hala satılık. 400 bin veren çıksa hemen verecekler ama kimse vermiyor. Şu anki fiyatı 400 bin TL olsa dolar bazında 70 bin dolar eder ki hala veren çıkmadı bu da parasını dolar bazında yarı yarıya eritti demektir. Semt hoş değil, insan ve eğitim kalitesini Çayyolu vs ile kıyaslamak abes olur. Gölbaşı prim potansiyeli de ortalamanın gerisinde bir bölgedir. Geçmiş yıllardaki değerlenme oranına bakın. Bana göre (kendim için konusuyorum) orada bir eve 1,5 milyon TL gibi inanılmaz bir para saymak intiharla eşdeğerdir. İnanın abartmıyorum. Ankara nın gelişen aksı eskisehir yolu yani batıya bakan yüzüdür.

Ve şunu da ekleyeyim, pazarlık yaptığınız satıcının şu an korkudan uyuyamadığını söyleyebilirim. (Ya vazgeçerlerse!) Şu dönemde Gölbaşında 1,5 milyon TL ye ev satacak adamın başına talih kuşu konmuş demektir bu çünkü.
    Bu kadın milletine neden karşı cins derler bilirmisiniz.

Her boka karşı oldukları için.

5.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bugün MB faiz indirirse bankalara ne kadar süre sonra yansır.

Bankacılıkta şunu unutmayın; bankanın işine gelecek durum direk yansıtılırken, bankanın zararına olacak durum çok yavaş yansır
    Misal bugun 400 puan inse, konut faizi 1.5 ten 1.1 e inmez ama mevduat faizi 23 ten 19 a direk iner

6.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Bankacılıkta şunu unutmayın; bankanın işine gelecek durum direk yansıtılırken, bankanın zararına olacak durum çok yavaş yansır
    Misal bugun 400 puan inse, konut faizi 1.5 ten 1.1 e inmez ama mevduat faizi 23 ten 19 a direk iner
    Bu konuda indirilen faiz oranı değil önemli olan, piyasanın dediği önemli.

İndirdi 5 puan, bankanın işine gelirse 1.50 den belki 1.40 a indirir.

7.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    0.25 ile ıskaladım

8. Bu oranlara göre en son kaça iner konutta bankalar?

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 32/1002 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •