Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 323/1002 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423823 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. İtiraflar itiraflar...

2.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    iktidar ağlama yeri değildir.. dunya kadar prim topluyorlar.. bu paraların çoğu israf ediliyor..dunyanın en çok yardım yapan ülkesi olmakla övünüyor recep erdoğan.. özellikle sevgili "ümmetlerine"..ayrıca "ülke şahlanıyor" yine bu mantığa göre.. ama bir tutarsızlık var zira halk sürünüyor.. daha fazla vergi ödemesine rağmen sürünüyor.. problem iktidarın kötü ve hatta berbat yönetmesi.. hazır fonları kafalarına göre harcıyorlar..
    iktidarın çar cur etmesinde savunduğum hiç bir yan yön yok, benim eleştirim zaten o noktada değil. orayı öne getirip durmayın. oraya kimsenin bir şey dediği yok ki.

primlerini alır sistemden çıkarım dediğiniz için soruyorum, sağlığı ne yapacaksınız? hayır, herkes de bunu yapar gibi konuşmuşsunuz. ben ondan soruyorum size: sağlığı ne yapacak insanlar 50 60 yaşından sonra özellikle.. hele hele karısı, kızı öldükten sonrasında bile ona bağlı o kadar insan varken???

biz dünyadan çok farklı bir sistemdeyiz...
    emeklilik ayrı sağlık ayrı değil ki bizde ?
    (türkiyede de çalıştım başka ülkelerde de)

şehir hastaneleri ve benzeri bir sürü yanlış yatırım ve bunların zararı var mesela.. direkt sgk dan karşılanıyor.. sonra millete mazeret üretiyorlar.. durmadan ağlıyorlar.. taktikleri bu.. iyi şeyleri onlar yapıyor ama kötü şeyleri başkaları
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Tr'de kadınlar iş gücüne katılmadan önce şiddete uğramadan ölmeden eşlerinden ayrılsa şimdilik yeter gibime geliyor.

ben kadınım yahu.

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    iktidarın çar cur etmesinde savunduğum hiç bir yan yön yok, benim eleştirim zaten o noktada değil. orayı öne getirip durmayın. oraya kimsenin bir şey dediği yok ki.

primlerini alır sistemden çıkarım dediğiniz için soruyorum, sağlığı ne yapacaksınız? hayır, herkes de bunu yapar gibi konuşmuşsunuz. ben ondan soruyorum size: sağlığı ne yapacak insanlar 50 60 yaşından sonra özellikle.. hele hele karısı, kızı öldükten sonrasında bile ona bağlı o kadar insan varken???

biz dünyadan çok farklı bir sistemdeyiz...
    emeklilik ayrı sağlık ayrı değil ki bizde ?
    (türkiyede de çalıştım başka ülkelerde de)
    iyi okusaydınız onu zaten anlattığımı görecektiniz o yazıda.. özel veya kamu, mutlaka bir sağlık poliçesi olacak..onun için prim ödemeye devam.. iyi denetlenecek..bu zihniyetin çarçur etmemesi için iyi denetlenmeli.. hatta vatandaş olarak sende denetlemelisin.. ama emeklilik isteğe bağlı olacak.. en uygulanabilir sistem.. aklın yolu bir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Tr'de kadınlar iş gücüne katılmadan önce şiddete uğramadan ölmeden eşlerinden ayrılsa şimdilik yeter gibime geliyor.
     Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku

ben kadınım yahu.
    Fikrimi değiştiren bir bilgi değil. Yine de bilgi için teşekkür ederim.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

ayrıca.. sen vatandaş olarak tek bir sgk primi ödediğini sanıyor olabilirsin ama kanunen (arayan bulur internette) bu ödenen prim emeklilik ve sağlık diye ayrı kalemlerde sisteme giriyor zaten..

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Fikrimi değiştiren bir bilgi değil. Yine de bilgi için teşekkür ederim.
    rica ederim bilgi olsun diye değildi.
    kadınlara bir garezim yok demenin "kısacası" idi sadece (erkek olsam garezim olacaktı anlamına gelmesin tabi ki) işte böyle uzuyor konu..

ama bakın siz burada daha kadın ölmeden boşanamıyor derken (benim kadınlara niye kocasından babasından maaş bağlanıyor dememi siz fazla bulurken...)
    sayın discretus da sağlığı ayıralım emeklilik isteğe bağlı olsun poliçe yapsın herkes filan diyor
    evet hadi bakalıııım... o kadar imam nikahlıyı, o kadar diğer eş üzerine kayıtlı çocuğu, velayeti babada nafaka alamayanları

ülkemizin milyonlarca "sosyal yapı" sorununu nasıl halledeceksek artık....daha baba maaşı için boşanıp eşiyle birlikte yaşayanları çözemedik.

olmasın, olmamalı demiyorum. ama bu ülkede olmuyor olamıyor işte. zaten ne iktidar ne muhalefet kimsenin de böyle bir projesi yok bildiğim kadarıyla. zira önümüzdeki 50 yıl uygulanabilir değil.

50 yıla batarız biz zaten bu çarçurla... o zaman belki baştan ve farklı bir sistem kurarız.

Sayfa 323/1002 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •