Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 325/1002 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425825 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,593 - 2,600 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Aksine, siz kendinizle çelişiyorsunuz.
    Teyzeniz çamaşır makinesi parasıyla 20 tane bilezik almış.

Siz o dönem evinize giren parayla ne aldınız?

70'lerde 80'lerde neredeydiniz?

Mesajınızın son kısmına bakılırsa, sanki ben "şu anda da rahatça alınır" demişim gibi anlamışsınız.
    Oysa ki ben size 70'lerde 80'lerde niye almadınız diyorum.
    Şu anda sıfırdan başlayan birinin hiç şansının olmadığının ben de farkındayım, ama bir insan neden bugün sıfırdan başlar ki?
    Hadi sıfırdan başladı diyelim, neden "evleri dükkanları millet kapmış, bize kalmamış" zihniyetinde olur ki?

Bugüne kadar sıfırın üzerine "bir" koymadıysanız, bugünden sonra da sıfır olarak geçinip gidebilirsiniz.
    Dükkanlara evlere özenip de kendinizi boşa mutsuz etmeyin.
    Şu anda sıfırdan başlayan birinin şansının olmadığının farkındaysanız zaten sorun yok. Bende bundan bahsediyorum. Bir insan neden sıfırdan başlar derken anlamadım ama bunu. Sizin babanız sıfırdan başlamadımı? Ben sıfırdan başladım hayata. Benim babamda sıfırdan başladı. Çoğu insan sıfırdan başlıyor hayata herkes zengin bir aiilede dünyaya gelmiyor. Şu an türkiyenin %30 u açlık sınırında siz gelmiş bir insan niye sıfırdan başlar diye soruyorsunuz.

İşte monopolye erken bşalayan insanlarda bu körlü malesef oluyor. Kapmışlar en güzel yerleri gelenden geçenden kira alıyorlar Sonra ben yaptım onlarda yapsın diyorlar. Ama artık fırsatlar kalmamış yok denecek kadar az. Sizin babanız işçiymiş hayata sfırdan başlamış oana 70 lerde hayatını kurma fırsatı verilmiş ve o değerlendirmiş. Şimdi hayata sıfırdan başlayan insanlara o fırsat verilmiyor benim anlatmak istediğim bu. Hİç bir nesil sonsuza kadar zengin yada fakir olmaz illaki biri gelir batırır istisnalar hariç o istisnaLarda yüzbinde birdir. Ama şu an dünyaya gelen nesil kötü bir dönemde gelmiş tam oyunun bitmek üzere olduğu dönem monopoly oyunu bitmiş her yer kapılmış. Şimdi ne olacak sanıyorsunuz karton devrilecek kartlar yeniden dağıtlacak kurallar yeniden yazılacak bir önceki oyunda benim bağdat caddesinde dükkanım vardı tekrar isterim diyene güleceklar
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Otomobilde evde ucuzdu 59.000 gayme araba dolar 11.7 gayme = 5.000 Dolar gaymeye sıfır otomobil.

A.K. Partisi ÖTV'yi kanirttikca, otomobil fiyatlari bu hâle geldi.

Nüfus ve mutayitlerde, ev fiyatlarını bu hâle getirdi.
    1971 de 5 bin dolar ucuz mu?!!!
    altının onsu 40 dolardı
    5000/40 = 125 ons altın = 187500 dolar = 1.5 milyon tl işte o dönemin alım gücü buydu ve böyle fakirleşti toplum
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

3. Ben de sıfırdan başladım. Ne kadar çok kazanırsam kazanayım arayı kapatamıyorum 3 0 önde başlayanlarla, veya öyle hissediyorum diyelim. Bu da beni aşırı motive ediyor...

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    kanunu bilmediğin belli.. hukumetin sgk için ne kadar para topladığını araştır biraz.. işçiler için hem işçi hem de işveren para yatırıyor.. sistemin batmasının tek nedeni hukuksuzluk ve israftır.. en basitinden işşizlik fonunun son halini bir araştır..
    SGK sadece maaş ödemesi yapmıyor, sağlık giderini unutuyorsunuz. Istatiksel olarak herangibimizin hayatı boyunca kansere yakalanma oranı %50'den fazla, bir kanser tedavisinin maliyeti türüne göre değişiyor, bi kaç bin dolardan yüzbinlerce dolara kadar çıkabiliyor, ve bu ilaçların hepsi ithal, yerli üretim fasa fiso.

Dedem karaciğer kanserine yakalanmıştı, ilaçlarının maliyeti haftalık küçük bir servete denk geliyordu, ve bunların hepsini devlet karşılıyordu.

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Aşırı erken emeklilik bence de yanlıştı.
    Fakat ben SGK'nın kar etmesi gereken bir kurum olmadığını düşünüyorum.

Mesela polis teşilatı kar ediyor mu?
    Tabi ki hayır.
    Ama halkın huzuru ve güvenliği için polis teşkilatı şart.
    Ordu da öyle.
    SGK da öyle.

Her kurum kendi kendini döndürecekse, MALİYE hangi hizmetin karşılığında para topluyor?
    Aranızda "maliye bana şu hizmeti verdi" diyebilen var mı?
    Ner kar etmesi, kar etmesini bekleyen yok. Tabi zarar edecek, sosyal güvenlik kurumunun amacı kar değildir zaten.Bu forumun belli bir seviyesi var zaten, kimse kılışdar ssk yı batırdı tezinden savunma yapmaz kanımca.

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    SGK sadece maaş ödemesi yapmıyor, sağlık giderini unutuyorsunuz. Istatiksel olarak herangibimizin hayatı boyunca kansere yakalanma oranı %50'den fazla, bir kanser tedavisinin maliyeti türüne göre değişiyor, bi kaç bin dolardan yüzbinlerce dolara kadar çıkabiliyor, ve bu ilaçların hepsi ithal, yerli üretim fasa fiso.

Dedem karaciğer kanserine yakalanmıştı, ilaçlarının maliyeti haftalık küçük bir servete denk geliyordu, ve bunların hepsini devlet karşılıyordu.
    http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk..._prim_oranlari

kanunu bilmiyorsun diyorum ve ona rağmen yorum yapıyorsun..

sgk priminin iki bileşeni var.. sağlık ve emeklilik.. verdiğim linke bak ve hukumetin ne kadar kestiğini net olarak gör..emeklilik kısmı için "Malüllük, Yaşlılık ve Ölüm" satırına bakman lazım..

sana özet geçeyim: emeklilik için brüt ücretin %20 si, sağlık için %12.5 kadar bir miktar sgk ya ödeniyor.. bunlar ayrı kalemler olarak sisteme giriyor..

ayrıca sgk ya işşizlik primi de yatırılıyor onun akıbetini kimse bilmiyor zaten onu bu konuya dahil etmedim..

yani.. sgk hem sağlık için hem de emeklilik için ayrı ayrı prim kesiyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    1971 de 5 bin dolar ucuz mu?!!!
    altının onsu 40 dolardı
    5000/40 = 125 ons altın = 187500 dolar = 1.5 milyon tl işte o dönemin alım gücü buydu ve böyle fakirleşti toplum
    Evet alım güçleri çok yüksekti, araba 187 bin dolar verecek gücümüz vardı ama kumla inşaa edilmiş barakadan bozma evlerde yaşıyorduk fantezi amaçlı : )))) Altının o günkü fiyatından analiz yapmak çok yanıltır, zira 1971'de nixon bretton woods dan çıktı, bu yüzden 70'lerde enflasyon patladı ve altın fiyatları fırladı. Isterseniz 1981'de altın fiyatına tekrar bakın, alım gücünü tekrar değerlendirin : ))))

sağdan da baksan soldan da baksan netice değişmiyor.. bu siyasal islamcı zihniyet ekonomiyi berbat hale getirmekle kalmadı sgk yı batırdı.. eğitimi batırdı.. dış politikayı batırdı..net gerçekler..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 325/1002 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425825 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •