Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 349/1002 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bir çok kiracımız var, evet kiracıyla uğraşmak büyük dert, ama basit önlemler alındığı zaman %95 ödeme sıkıntısı yaşayamazsınız.

Memur ya da kurumsal bir firmada çalışan birine vereceksin (Koç, iş bankası)

Bütün bunlara ek, kredi skorunu gösteren döküm isteyeceksin kendisinden, artık cuzi bir ücrete buna herkes ulaşabiliyor.

Gerekirse piyasanın %10-15 altına vereceksin ama yukardaki koşulları sağlayacak.

2. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Bir çok kiracımız var, evet kiracıyla uğraşmak büyük dert, ama basit önlemler alındığı zaman %95 ödeme sıkıntısı yaşayamazsınız.

Memur ya da kurumsal bir firmada çalışan birine vereceksin (Koç, iş bankası)

Bütün bunlara ek, kredi skorunu gösteren döküm isteyeceksin kendisinden, artık cuzi bir ücrete buna herkes ulaşabiliyor.

Gerekirse piyasanın %10-15 altına vereceksin ama yukardaki koşulları sağlayacak.
    akrabamın komşusu bir holdingte CEO idi .

Dublekste kiracı idi toplam 105 bin tl kirayı ödemeden kaçtı oda .

Şimdi Göktürk’te kiralık villa da oturuyor diye duyduk

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    akrabamın komşusu bir holdingte CEO idi .

Dublekste kiracı idi toplam 105 bin tl kirayı ödemeden kaçtı oda .

Şimdi Göktürk’te kiralık villa da oturuyor diye duyduk.
    Hukuku bilen hic kimse kira odemez bu ulkede.

Odeyen de, ya mahkeme korkusu ( bilmediginden ) ya da agir abi korkusu nedeniyle oder.

Adam hem kira odemiyor hem de cikmiyor.

Sattim evi %20 ucuza, satarken de aliciya aynen anlattim, boyleyken boyle diye.

Aldiktan sonra arkamdan laf etme,dedim.

Adam agir abi, abi sen beni merak etme, ben cikaririm dedi.

3 gun sonra cikti kiraci.

Hukuk devleti ya.

4. Gidip kapida pusuya yatmis, adami bulunca dikilmis karsisina, evi ben aldim, bir haftan var, demis.

Kiracida dogustan karakter oyuncusu ya, diklenmis yeni ev sahibine, sen benim kim oldugumu biliyormusun filan.

Bir kafa cakmis buna, git demis polise darp sikayetinde bulun, yarin geldigimde, burun kirigiyla kurtulamazsin.

Kapici anlatiyor, adam oyle korktu ki abi, esya toplarken ikide bir pencereden sokaga bakmaktan perisan oldu.

Yeni ev sahibi, mahalleye her girdiginde, tum mahalleli esas durusa gecip selama duruyormus.

Hani diyorlar ya milletin feraseti, bu iste.

İyi olmuş . Dinsizin hakkından imansız gelir. Size çektirdiklerinin de intikamı alınmış olmuş.

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    İyi de Almanların yazlık olayı yok, çoluğun çocuğun geleceğini garanti altına alalım, gelin damat bulalım,evi hazır olsun diye bir düşüncesi yok, yaşlanınca emekli maaşıyla aç kalırız bir kira geliri lazım diye bir endişesi yok.Toplamda ne oldu? 1 çocuklu aile için 4 ev lazım oldu.Tabi ki kültür değiştikçe bu durum da değişecektir.Eskiden bağda bahçede lazım olan ve yaşlılıkta kendilerine bakacak çocuklara ihtiyacı kalmayan toplumun çocuk yetiştirmek veya çocuğun geleceğini umursamak gibi bir düşüncesi kalmayınca,yazlık yerine 5 yıldızlı tatil köylerinden instagramına fotoğraf koymayı tercih edince,hukuk guguk olup kiracıdan kirasını alamayınca eğilimler değişecektir.

7.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    bilgisayari karistirirken bir dosya buldum.
    zamaninda her ay guncelliycem demistim kendi kendime ama unuttum

30.10.2018 tarihli istanbul kiralik ilan sayisi "İstanbul Kiralık Ev" aramanızda 80.772 ilan bulundu.
    30.10.2018 tarihli istanbul satilik ilan sayisi "İstanbul Satılık Ev" aramanızda 155.487 ilan bulundu.

---------

09.12.2018 tarihli istanbul kiralik ilan sayisi "İstanbul Kiralık Ev" aramanızda 82.580 ilan bulundu.
    09.12.2018 tarihli istanbul satilik ilan sayisi "İstanbul Satılık Ev" aramanızda 152.836 ilan bulundu.

-----------

05.01.2020 "İstanbul Satılık Ev"aramanızda 160.956 ilan bulundu.
    05.01.2020 "İstanbul Kiralık Ev"aramanızda 53.846 ilan bulundu.
    --------------------

sahibinden com da istanbul kiralik ve satilik daire adet verisi.
    kiralikta ki farka bakar misiniz ?

tebernus yazmis istanbulda evlerin karabosraya dusmesi cok uzak degil.dogru mu acaba ?

esimle evi satip gecmeyi planladigimiz 1000 dairelik sitede 1 tane kiralik ilani yok saka gibi.simdi gel de bu sartlarda dovize yatirim yapmak icin ev satip kiraya gec..

kiralik sayisi bu gidisle gelecek sene % 50 daha duser.mantikenistanbulun aldigi goc,evlilikler vs derken kiralik ev kalmayacak.ve insanlar el mahkum satiliga saldiracak..
    bu kiralik daire sayısının azalması bizzat gözlemlediğim durum, daha 6 ay önce onlarca dairenin kiralık bulunduğu sitede şimdi arada bir 1 tane çıkıyorsa iyi, üstelik burası arz fazlası olan bir bölge. bu sürede tabi doğal olarak kiralık fiyatları da artmaya başladı.

3-4 senedir istanbul'da kiraci olmak kraldı, ev sahipleri doğru düzgün zam bile yapamıyordu, şimdi durum tersine dönüyor gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    bu kiralik daire sayısının azalması bizzat gözlemlediğim durum, daha 6 ay önce onlarca dairenin kiralık bulunduğu sitede şimdi arada bir 1 tane çıkıyorsa iyi, üstelik burası arz fazlası olan bir bölge. bu sürede tabi doğal olarak kiralık fiyatları da artmaya başladı.

3-4 senedir istanbul'da kiraci olmak kraldı, ev sahipleri doğru düzgün zam bile yapamıyordu, şimdi durum tersine dönüyor gibi.
    son deprem olayından sonra yeni binalar kıymete bindi, ailem Güngören de yaşıyor her sokakta birkaç yıkılmış bina var.
    az buçuk parası olanda eski ev alacağımı bir süre yeni binada kirada kalırım diyor.

eski binaya kiracı gitmak risk her an yıkım karraı çıkabilir.

Sayfa 349/1002 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •