Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 35/1002 İlkİlk ... 2533343536374585135535 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 273 - 280 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Ben elimdeki parayla konut değil dolar alırım, kimse kusura bakmasın.

Diyelim 290.000 TL. param var, 5.70 den, 50.000 dolar alır beklerim.

Bu gelirlerle,bu konut fiyatları ile, konutun bir yere gideceği yok.

Ama dolar giderse, gülersiniz.

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Bankadan çekilen krediyi, oranlar düştüğünde yeni oranlardan yapılandırma hakkınız var.
    Bu konuda net bilgi alamadım. Zira kimileri her zaman yapılandırma olmuyor diyor. Aydınlatan olursa güzel olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bu konuda net bilgi alamadım. Zira kimileri her zaman yapılandırma olmuyor diyor. Aydınlatan olursa güzel olur

Yapılandırma engellenemez. A bankasından 1.5’la aldınız, diyelim daha sonraları A bankası faizleri 1.25’e düşürdü, A bankası size de faizleri indirmek zorunda değil ama istemenize rağmen indirmezse siz de diyelim B bankasına başvurursanız onlar kapama tutarını sizin adınıza A bankasına yolllayarak kredinizi kapatmış olur, böylece krediniz daha düşük faizden B bankasına transfer edilmiş(yapılandırılmış) olur. İpotekde A’dan fek olup B bankasına geçer tabiki. Sigorta poliçesi de varsa B bankası alacaklının kendisi olmasını ister. Bunu gibi bazı masrafları da olduğu için ve ekstradan uğraşacağınız için size faydalı olacak kadar faiz indirimini beklemek gerekir.

Zorluk çıkarmazlarsa en kolayı aynı banka içinde yapılandırmak tabiki.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Alıntı Originally Posted by Selecta Yazıyı Oku
    Yapılandırma engellenemez. A bankasından 1.5’la aldınız, diyelim daha sonraları A bankası faizleri 1.25’e düşürdü, A bankası size de faizleri indirmek zorunda değil ama istemenize rağmen indirmezse siz de diyelim B bankasına başvurursanız onlar kapama tutarını sizin adınıza A bankasına yolllayarak kredinizi kapatmış olur, böylece krediniz daha düşük faizden B bankasına transfer edilmiş(yapılandırılmış) olur. İpotekde A’dan fek olup B bankasına geçer tabiki. Sigorta poliçesi de varsa B bankası alacaklının kendisi olmasını ister. Bunu gibi bazı masrafları da olduğu için ve ekstradan uğraşacağınız için size faydalı olacak kadar faiz indirimini beklemek gerekir.

Zorluk çıkarmazlarsa en kolayı aynı banka içinde yapılandırmak tabiki.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Bilgi için teşekkürler

O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Ev Antalya Merkezde 1+1, 70m2 net 25 yıllık. Tapu+emlakçı 132 bin, Kiracı sorunu olmayan eşyalı bir daire. Kira geliri için alındı. Şu anki kiracı 1000 tl veriyor.
    bence süper deal.. kira gerçekçi rakamsa, 10 yıllık amortismanı ticari gayrimenkulde dahi nadir bulursun, konut için süper bi çarpan..

hayırlı olur inşallah

6. konut değer artış trendi faiz hadleriyle tabii ki çok alakalı, ama bence marka konut/projelerde ve ticari tarafta dolar beklentisiyle daha çok alakalı ( ve zaten faiz hadleri de dolar kur beklentisiyle çok alakalı)

yani faizler düşüş trendine girerse (ki, aşağı trendin erk tarafından zorlanacağı kesin) ve dolar kuru buna güçlü bi tepki veremezse (ki, geçen hafta faiz indirimine veremedi, daha evvelki haftalar s400 yaptırım beklentilerine de veremediydi) yatırımcının algı düzlemi değişmeye başlar

paradigma değişikliğinin gayrimenkul talebine yansıması hangi vadede olur ? en son olur- önce hisse senetleri sağlam bi ralli yapar, sonra kurda yatay/aşağı trendin hükmünü koyduğunu izleriz, en son gayrimenkule talep başlar.. şu an borsayı izliyoruz, fena gitmiyor

7. Sen yine kaşınıyorsun. :-) Doları shortlama zamanın gelmiş.

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    konut değer artış trendi faiz hadleriyle tabii ki çok alakalı, ama bence marka konut/projelerde ve ticari tarafta dolar beklentisiyle daha çok alakalı ( ve zaten faiz hadleri de dolar kur beklentisiyle çok alakalı)

yani faizler düşüş trendine girerse (ki, aşağı trendin erk tarafından zorlanacağı kesin) ve dolar kuru buna güçlü bi tepki veremezse (ki, geçen hafta faiz indirimine veremedi, daha evvelki haftalar s400 yaptırım beklentilerine de veremediydi) yatırımcının algı düzlemi değişmeye başlar

paradigma değişikliğinin gayrimenkul talebine yansıması hangi vadede olur ? en son olur- önce hisse senetleri sağlam bi ralli yapar, sonra kurda yatay/aşağı trendin hükmünü koyduğunu izleriz, en son gayrimenkule talep başlar.. şu an borsayı izliyoruz, fena gitmiyor

8. Avukatların tapu bilgilerine erişim iznini nereden alıyor acaba.

benim iznim olandan nasıl erişebiliyorum

Sayfa 35/1002 İlkİlk ... 2533343536374585135535 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •