Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 36/1002 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 281 - 288 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Avukatların tapu bilgilerine erişim iznini nereden alıyor acaba.

benim iznim olandan nasıl erişebiliyorum
    Tapu bilgileri alenidir, isteyen herkes ulaşabilir, avukat olmanıza gerek yok.

Medeni Kanun md. 1020: Tapu sicili herkese açıktır.
    İlgisini inanılır kılan herkes, tapu kütüğündeki ilgili sayfanın ve belgelerin tapu memuru önünde kendisine gösterilmesini veya bunların örneklerinin verilmesini isteyebilir. Kimse tapu sicilindeki bir kaydı bilmediğini ileri süremez.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Tapu bilgileri alenidir, isteyen herkes ulaşabilir, avukat olmanıza gerek yok.

Medeni Kanun md. 1020: Tapu sicili herkese açıktır.
    İlgisini inanılır kılan herkes, tapu kütüğündeki ilgili sayfanın ve belgelerin tapu memuru önünde kendisine gösterilmesini veya bunların örneklerinin verilmesini isteyebilir. Kimse tapu sicilindeki bir kaydı bilmediğini ileri süremez.
    İstediğim herkesin tapusuna bakabilirim bende istersem doğrumu anladım .

Herkese açık oluyormuş demek bunu bilmiyordum .

Bende bizim sokaktaki herkesinkilere tapudan bakayım o zaman komşularımı nedir kimdir öğreneyim 🤣🤣🤣

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. [QUOTE=Pscyokinesis;3632964]İstediğim herkesin tapusuna bakabilirim bende istersem doğrumu anladım .

Bende bizim sokaktaki herkesinkilere tapudan bakayım o zaman komşularımı nedir kimdir öğreneyim ������

''İlgisini inanılır kılan herkes'' sihirli cümle bu sayın üye mesela ben dairemin bulunduğu site yönetimini şikayet etmek için site yönetim planını istemek adına tapu müdürlüğüne başvurmuştum,tapumu ibraz etmeme rağmen,müdür aynen:yok öyle her önüne gelene bu bilgileri veremeyiz,sadece site yöneticiniz bunu talep edebilir demişti

Tapu kadastro müd.kendi sitesinde benim haklı olduğum belirtilmesine rağmen reddetti arkadaş...ben ne yaptım? tapu kad genel müd. aradım;sıra num. başvurmamı aynı cevabı alırsam da dilekçeyle onlara gelmemi söylediler,olay bir kaç yıl önce oluyor daha genç ve azimliyim tabi ki,hepsini yaptım,15 gün sonra bulunduğum ilçe tapu müd. arayıp sayfa harcı ve döner sermaye payı yatırıp tekrar gelmemi söylediler yahu şaka gibi adamlar ben ne avukatım nede hukukçu,kendi sitelerinde yazan açıklamaları okumayıp beni zora sürecekler;arayan bayana:sayfa harcı tamam ama bu işlem için döner sermaye payı alamazsınız kendi sitenizde yazıyor dedim,kadın;olmaz beyefendi,her zaman yaptığımız işlem,bunu yatırmadan bu evrakı alamazsınız dedi...

Tapu gen. müd. bir dilekçe daha,1 hafta sonra aynı bayan aradı sadece 7 tl harcı yatırın gelin belgenizi alın dedi,artık benden tırstılarmı,korktularmı bilemem,kamera kaydıyla evrak teslim etmişti arkadaşlar..

Kıssadan-hisse,okuyup araştırmak bazen bizde bile işe yarayabilir...

4. [QUOTE=watcher46;3633491]
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İstediğim herkesin tapusuna bakabilirim bende istersem doğrumu anladım .

Bende bizim sokaktaki herkesinkilere tapudan bakayım o zaman komşularımı nedir kimdir öğreneyim ������

''İlgisini inanılır kılan herkes'' sihirli cümle bu sayın üye mesela ben dairemin bulunduğu site yönetimini şikayet etmek için site yönetim planını istemek adına tapu müdürlüğüne başvurmuştum,tapumu ibraz etmeme rağmen,müdür aynen:yok öyle her önüne gelene bu bilgileri veremeyiz,sadece site yöneticiniz bunu talep edebilir demişti

Tapu kadastro müd.kendi sitesinde benim haklı olduğum belirtilmesine rağmen reddetti arkadaş...ben ne yaptım? tapu kad genel müd. aradım;sıra num. başvurmamı aynı cevabı alırsam da dilekçeyle onlara gelmemi söylediler,olay bir kaç yıl önce oluyor daha genç ve azimliyim tabi ki,hepsini yaptım,15 gün sonra bulunduğum ilçe tapu müd. arayıp sayfa harcı ve döner sermaye payı yatırıp tekrar gelmemi söylediler yahu şaka gibi adamlar ben ne avukatım nede hukukçu,kendi sitelerinde yazan açıklamaları okumayıp beni zora sürecekler;arayan bayana:sayfa harcı tamam ama bu işlem için döner sermaye payı alamazsınız kendi sitenizde yazıyor dedim,kadın;olmaz beyefendi,her zaman yaptığımız işlem,bunu yatırmadan bu evrakı alamazsınız dedi...

Tapu gen. müd. bir dilekçe daha,1 hafta sonra aynı bayan aradı sadece 7 tl harcı yatırın gelin belgenizi alın dedi,artık benden tırstılarmı,korktularmı bilemem,kamera kaydıyla evrak teslim etmişti arkadaşlar..

Kıssadan-hisse,okuyup araştırmak bazen bizde bile işe yarayabilir...
    Sabah sabah ilk okuduğum yazı.

Nasıl hoşuma gitti bilseniz.

Güne böyle başlamak güzel.

5. bendeki durum şu avukat arıyor .

Sizin evin önünde 40 yıl önce belediye kaldırım için bina arsasının payını işgal etmiş .

Buna ben dava açayım belediyenin gasp ettiği yeri alamazsak bile yüklü bir para alalım diyor .

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    bendeki durum şu avukat arıyor .

Sizin evin önünde 40 yıl önce belediye kaldırım için bina arsasının payını işgal etmiş .

Buna ben dava açayım belediyenin gasp ettiği yeri alamazsak bile yüklü bir para alalım diyor .
    Ben devletin yerinde olsam hukuk fakültelerinin kontenjanını azaltırdım. İlerde devlete maliyeti çok olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    bendeki durum şu avukat arıyor .

Aynı durum annemin apt. için yaşandı.2013 yılında dava açıldı 2014 yılında 1.5 milyon civarı para aldılar , daire başı avukat ücreti düştükten sonra 55k civarı para alındı.Avukat %20 istedi , ben pazarlıkla masraflar avukat tarafından ödenmek şartı ile %15 e bağladım.

8.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Aynı durum annemin apt. için yaşandı.2013 yılında dava açıldı 2014 yılında 1.5 milyon civarı para aldılar , daire başı avukat ücreti düştükten sonra 55k civarı para alındı.Avukat %20 istedi , ben pazarlıkla masraflar avukat tarafından ödenmek şartı ile %15 e bağladım.
    Valla iyi bağlamışsın, parayı almadan mahkeme kalemine dilekçe yazmaz, çoğu.

Sayfa 36/1002 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •