Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 365/1002 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465865 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
    Beyler

Kozyatagindaki evimizi sattik inanilmaz talep vardi

Bakin gecen sene kiraya vermeye kalktik apartmanin icinden bir kiraci kendi evi eskidi diye bize gecti.

Bu sene satmaya kalktim baska bir komsu almak icin istedigimiz 700K yi kabul etti.

Kiraciyla anlasmislar yazin sonuna kadar kira yeni sahibine gidecek

Ama emlakcinin anlatmasina gore istedigimiz 700 binin altina tonla teklif geldi direndik vermedik

Ev 3+1 87 yapimi 100 metrekare buyuk bahce kozyatagi metrosuna 2 sokak

Ben dolar firlayacak diye sattim. Ama sunu soylemek istiyorum dolar 6 tl ye yaklasti diye millet baya ilgilendi kapici ariyor komsular ariyor o ariyor bu ariyor yani baya talep vardi.

Dolar firlasin Izmirin guzel bir yerinden alicam. Gittigimizde kendimize ait bir evimiz olsun 3 ay kalinacak nasil olsa

Dolar firlamazsa o zaman baska bir seyler deneriz.

Hayal kurmak bedava....

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu konuda benim de takipte oldugum bir konut var.

Satis vaadi sozlesmesini, anlasmazlik halinde mahkeme dikkate aliyor. Ancak ne surede sonuclanir, ziyan edilen miktar ne surede tazmin edilir, mahkeme karari tapu sicil muhafizliginda, tasinmazin ipotegi olarak dikkate alinirmi, bilmem.

Ancak bu satis vaadi sozlesmesinin noterde yapilmasi sart, bazen noter masrafinin yuksekligi nedeniyle, sahislar kendi aralarinda yapabiliyorlarmis. Bu sekilde olursa, konu sadece mahkeme yargicinin insiyatifine kaliyor, dedi arkadasim.

Benim verdigim ornekte, insaat basladiginda satis bedelinin %40 ni nakit olarak veriyorsun, kalani, konut teslim edildiginde, tapuda satis isleminden sonra odeniyor.

Hukuku olmayan bir duzende bu konu oldukca riskli bence,

Bu konuda en cok dikkat etmen gereken mesele, bu muteahhit banka kredisi ile is yapiyormu ? Eger banka kredisi kullanarak insaati bitirmeyi planliyorsa, kesinlikle uzak dur, sonu kesin husran olur.

Karar senin.
    Sayın Tınaz,son 15 yılda kanunda değişiklik olmadıysa,yaşanmış canlı örnek gösteriyorum,arkadaşımın elinde her sayfası noter onaylı satış sözleşmesi sadece tuvalet kağıdı oldu,onun durumunda yaklaşık 90 kişi daha vardı,dahada acısı,asla teslim edilmeyecek ev için altına imza attıkları banka borcunu da 2 yıl boyunca ödemeleri oldu

Bu şekilde ev teslim alan yok mudur? vardır,hemde çok vardır,peki dolandırılan kişilerin sayısı????????

Ahmetg Guest
    Su an 2020 ocak ayindayiz sattigimiz evin 2019 emlak vergisi odenmis. Ama tapudaki gorevli 2020 nin tamami odenmeden satamazsiniz dedi.

Kadikoy belediyesinin online bakiyorum 31 mayis ilk taksit son gunu. Bunun alici tatafindan odenmesi gerekmezmi?

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Su an 2020 ocak ayindayiz sattigimiz evin 2019 emlak vergisi odenmis. Ama tapudaki gorevli 2020 nin tamami odenmeden satamazsiniz dedi.

Kadikoy belediyesinin online bakiyorum 31 mayis ilk taksit son gunu. Bunun alici tatafindan odenmesi gerekmezmi?
    Bu ülkedeki en büyük mafyayla sen de tanıştın başkan yapacak bir şey yok. Alıcıya kütelersen ne ala, küteleyemezsen de beypazarı sodası iyi gelir…

5.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Tınaz,son 15 yılda kanunda değişiklik olmadıysa,yaşanmış canlı örnek gösteriyorum,arkadaşımın elinde her sayfası noter onaylı satış sözleşmesi sadece tuvalet kağıdı oldu,onun durumunda yaklaşık 90 kişi daha vardı,dahada acısı,asla teslim edilmeyecek ev için altına imza attıkları banka borcunu da 2 yıl boyunca ödemeleri oldu

Bu şekilde ev teslim alan yok mudur? vardır,hemde çok vardır,peki dolandırılan kişilerin sayısı????????
    80-90'larda da aynıydı.3 ev parası dolandırıldıktan sonra anca 1 tane alabiliyordun.O zamanlar kredi yoktu tabi.Evin parasını kırmızı siyaha yatırsan bile şansın %50

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Fox'ta jeofizik profesörü konuşuyor. Allahım bu kadar boş konuşan bir insan görmedim.
    Kafamıza defter kitap koyacakmışız düşen beton parçalarından omuriliği korusun diye.
    Daha ne saçmalıklar söyledi bir saattir. Saymakla bitmez.

Sağlam evde oturmak harici her şey fasa fiso.
    Önce şu moloz yığınına dönen evlere bir bakın. Sonra da hayatta kalmak için kafanıza defter koyun.
    Profesörden inciler.
    10 numara ilüzyon,insanları kendini güvende hissetiren ve fazla sorgulamamasını sağlayan bu yöntemi kim farkettiyse yüz milyarlarca dolarlık bir parayı yönetmeyi başarmış denebilir.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bu ülkedeki en büyük mafyayla sen de tanıştın başkan yapacak bir şey yok. Alıcıya kütelersen ne ala, küteleyemezsen de beypazarı sodası iyi gelir…
    Aliciyla anlasmaya calisicam fifti fifti bakalim ne diyecek

Amerikada olsa gun gun hesaplanir

8. yaklaşık 15 gün önce arkadaşım evini sattı. belediye emlak vergisinin 2020 yılının tamamını istedi. arkadaşım ödedi. sonrada alıcıya yansıttı tamamını. sorun falan da çıkarmadı alıcılar.
    akıl! akıl!!
    Gel kafama takıl!!!

Sayfa 365/1002 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465865 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •