Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 368/1002 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468868 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,937 - 2,944 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    İzmir de 125 daireli bir sitedeki dairemi sırf aidat yüzünden 50 bin tl. zararına sattım. Yönetici olan zat, benden yardım istedi 6 ay boyunca tüm profesyonel yönetim hukuku ve evraklarını öğrettim. Bilgisayarına otomatik takip ve yazışma sistemini kurdum. Bana '' abi senin emeğin ödenemez, sen aidat yatır, ben fatura işlerim sana aidatını yıllık iade ederim '' dedi. O anda delirdim. 8 aylık harcama faturaları ve yerlerini incelediğimde yarı yarıya çaldığını tespit ettim. Site sakini 5 avukat ve 3 muhasebeci vardı. Onlara watsap tan durumu anlattım ve savcılığa ihbar edelim dedim. baktım ki herkes kıyısından köşesinden işin içinde .... 30 günde sattım daireyi. Yoksa başım belaya girecekti. Bile bile katlanamazdım. Yargıya başvursam uzun, yıpratıcı ve etkisiz .... ruh sağlığım için uzaklaştım.
    Bu rutin birşey,gördüğüm en yaratıcı eylem aidat nedeniyle komşuların birbirlerinin kapısına insan dışkısı sıvamalarıydı.Sonra depremde sandviç oldu o apartman,ne komşu kaldı ne aidat.
    Deprem demişken konut hareketliliğinde payı var mıdır acaba? Marmara da bugün hafiften çıtırdamaya başlamış.Dyson Lin'in de hesabını kapatmışlar neden acaba?

2.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Sormadınız mı bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye? Burada onların ikiyüzlülüğünü yazacağınıza ikiyüzlü arkadaşlarınıza koyduğunuz tepkiyi yazsaydınız keşke. Yoksa bana arkadaşını söyle senin kim olduğunu söyleyeyim derler adama.

Yazınız vesilesiyle toplumumuzdaki bir yozlaşmayı da ben ortaya koyayım. Gördüğümüz yanlışlıklara çeşitli şahsi endişelerle (aram bozulmasın, bana bir şey olmasın, aman bana ne vb.) tepki göstermeyip o yanlışlıkların hem çoğalmasına hem de sıradanlaşmasına neden oluyoruz. Bu şekilde de aslında o yanlışlıklara biz de ortak oluyoruz.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Şimdi sana çok afilli kelimelerle ince hakaretler yapmam gerek. Lakin okuduğunu anlamaktan ve eleştirdiğim konuyla beni eleştiren beynine şok vermiş olmamak adına sadece teessüf edeyim yeter.

3. Her yamukluğu biz düzelteceksek ohoo işimiz var.

Eski mahallemde 12'den sonra sokakta gürültü yapanlar vadı.
    Her gece her gece, sonunda patladım. Pencereye çıkıp bağırdım, münakaşa ettim.
    Mahalleden bir kişi de penceresine çıkıp bana destek olmadı.

Ama komşularla sohbet ortamında "gece gürültü yapıyorlar" desem
    herkes başlar "ah bana denk gelse şöyle döverim böyle söverim" demeye.

4. Mevduatın yerlerde süründüğü borsada yukarı markın azaldığı bu dönemde ev almaya karar verdim.Inşaat işi ile uğraşan bir kişiden aldığım bigiler bu kararı almanda etkili oldu.Geçtiğimiz yıla göre inşaat maliyetinin arsa payı hariç en %50 yükseldiğini söyledi.Bir önceki yıl bir daire için 100 bin lira malzeme fiyatı öderken bu yıl 150 civarı fiyat ödüyoruz üzerine arsa payındaki artışıda eklersek şuan bile ev fiyatları hala makul dedi.Iyimi kötümü yaptık bilmiyorum ama sonuçta kendi oturacağım bir ev.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Mevduatın yerlerde süründüğü borsada yukarı markın azaldığı bu dönemde ev almaya karar verdim.Inşaat işi ile uğraşan bir kişiden aldığım bigiler bu kararı almanda etkili oldu.Geçtiğimiz yıla göre inşaat maliyetinin arsa payı hariç en %50 yükseldiğini söyledi.Bir önceki yıl bir daire için 100 bin lira malzeme fiyatı öderken bu yıl 150 civarı fiyat ödüyoruz üzerine arsa payındaki artışıda eklersek şuan bile ev fiyatları hala makul dedi.Iyimi kötümü yaptık bilmiyorum ama sonuçta kendi oturacağım bir ev.

Hayırlı olsun, oturulacak ev almak her zaman iyidir cok iyi yapmışsınız, burada tartışılan yatırımlık ev alınırmı konusudur.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6. Hane halkı gelirinin azaldığı inşaat maliyetinin arttığı bir ortamda konut almak artık gitgide zorlaşacaktir

yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.ytd

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun, oturulacak ev almak her zaman iyidir cok iyi yapmışsınız, burada tartışılan yatırımlık ev alınırmı konusudur.
    teşekkür ederim.Yatırimlık ev çok cazip fiyatlarda olmadıkça pek mantıklı gelmiyor.Ev diğer enstürümanlar kadar likit değil almasıda satmasıda maliyetli.

8. Arsa; memlekette bol bol var sonuçta. İnşaat maliyeti yükselse bile bu arsa ile telafi edilebilir.

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 368/1002 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •