Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 390/1002 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,113 - 3,120 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    7 milyon kişiye hitap ediyor İzmir nedense iş imkanı az deniyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Diğer sektörleri bilemiyorum, fakat Elektrik ve Elektronik alanlarında İzmir'de olanaklar çok kısıtlı İstanbul, Ankara'ya göre.

Özellikle Ankara'daki mühendisler savunma sanayisi ve yan kuruluşlarında daha rahat iş bulabiliyor.
    Doğru hisse, doğru zaman.

2. Çok fark eder. Mutlaka belgenizi alın.

Izmır de sigaracilar da vardı ne veriyor bilmem ama mutlaka pozisyon vardır philip morris vardı sanırım. Yazılım firmaları var. Biraz da iş işi şans işi biz de 2008 krizi vb. Yaşadık onlara benzer bir durum var ortada Allah yardımcınız olsun.

35 yaşında evli çocuklu borsacı bir birey olarak 10m portföyüm olsa işimi bırakmam kesinlikle. 15m üstünde düşünürüm. Hayat bir maraton masraflar hastalıklar çocuğun eşin derdi ihtiyacı asla bitmiyor 200 bin yaşınızda çok çok iyi olmakla beraber uzunda daha fazlasına ihtiyaç var mutlaka mesleğinizi yapın derim nacizane. Bol kazançlar & bol şanslar.
     Alıntı Originally Posted by ykyildiz Yazıyı Oku
    Ben de fark ediyorum, İngilizcem kötü diyen insan yok Türkiye'de... Ama benim gördüğüm, insan kaynakları bu duruma ingilizce mülakat yaparak çözüm buluyorlar.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Kesinlikle TOEFL ya da IELTS sınavlarına girip sonucunu CV'me ekleyeceğim. Umarım farkı olur.

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    7 milyon kişiye hitap ediyor İzmir nedense iş imkanı az deniyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Izmirde adam gibi iş olanağı olsa Istanbul 1 gecede boşalırdı. Millet mazoşist olduğu içinn metrobuslerde sürünmüyor. Maalesef arkadaşın dediği gibi bilişim,elektronik alanında bütün şirketler istanbul ve ankaraya yoğunlaşmış durumda.

Bir kaç şirket izmirde ofis açtı denedi birşeyler ama hepsi kepenk indirdi istanbul/ankaraya geri döndüler.

Sahi izmir neden bu durumda? Hep merak etmişimdir.

4.  Alıntı Originally Posted by ykyildiz Yazıyı Oku
    Ben de fark ediyorum, İngilizcem kötü diyen insan yok Türkiye'de... Ama benim gördüğüm, insan kaynakları bu duruma ingilizce mülakat yaparak çözüm buluyorlar.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Kesinlikle TOEFL ya da IELTS sınavlarına girip sonucunu CV'me ekleyeceğim. Umarım farkı olur.
    Benim kardeşim bu kriz ortamında üniden mezun olur olmaz Türkiyenin ileri gelen bankalarından birine 0 torpille girdi. TOEFL gerçekten fark yaratıyor, sınav biraz tuzlu, 200 dolar sanırım, ama 100 üzeri alırsan gerçekten faydasını göreceksin.

5. Konu başlığıyla örtüşen yazı arıyorum. Ne kadar çok kirlilik var. Heryerde entropi..

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. TOEFL falan hikaye ya..TOEFL mı kaldı..
    Ne TOEFL cılar gördüm I havee a pencil diyip kalan.. how do you do I am yattı uyudu falan.

lets continue in english den sonrası önemli olan..

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    TOEFL falan hikaye ya..TOEFL mı kaldı..
    Ne TOEFL cılar gördüm I havee a pencil diyip kalan.. how do you do I am yattı uyudu falan.

lets continue in english den sonrası önemli olan..
    Hocam öyle demeyin. Hala oldukça geçerliliği var. Bugün 85 üstü alıyorsan iyi seviyede biliyorsundur diye düşünülüyor. Kaynak.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Izmirde adam gibi iş olanağı olsa Istanbul 1 gecede boşalırdı. Millet mazoşist olduğu içinn metrobuslerde sürünmüyor. Maalesef arkadaşın dediği gibi bilişim,elektronik alanında bütün şirketler istanbul ve ankaraya yoğunlaşmış durumda.

Bir kaç şirket izmirde ofis açtı denedi birşeyler ama hepsi kepenk indirdi istanbul/ankaraya geri döndüler.

Sahi izmir neden bu durumda? Hep merak etmişimdir.
    İzmir taşranın 1 level üstüdür.Çünkü etrafındaki kırsal kesimden parayı bulup yerleşmiş,en azından taşra kafasını getirip yerleştirmiş insanlar var. İstanbul daha kozmopolit ve iş hayatının entrgrasyonu daha iyi bir şehir. Bu etkileşimle İstanbul'a gelen taşra kafası asimile olurken İzmir'de halen yaşam alanı bulmuş. Bunun neticesi olarak iş ahlakı yeterince düzelmemiş.Mesela adam ödeme yapmamayı,söz verdiği tarihte malı teslim etmemeyi vs gayet doğal karşılıyor,veya işçinin işimi düzgün yapayım diye bir kaygısı olmuyor.Bunun yanında fabrikalar gibi,şehir dışından gelip kurulmuş, belli bir düzene sahip işletmeler,bu handikaplardan etkilenmeyecek firmalar çalışabiliyor.Dolayısıyla çalışmaya değecek iş imkanları da bunlarla sınırlı.

Sayfa 390/1002 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •