Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 395/1002 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,651
    esasında bu başlık temmuz'da yaşadığımız 5.8'lik silivri depremiyle maziye gömülmeliydi ama milletimizin hafızası maaşallah fil gibi olduğu için cadde'de halen milyon tl'lere ev satılıyor. etrafımda da arkadaşlar var, 700bin'e ev satıp milyon tl'lere sahil şeridinden ev alan.
    birinci konu merkez üssüne yakın olup 7'lik deprem görmüş evde çatlak patlak olmama ihtimali çok zordur. tabi evin çok sağlam olduğunu kabul ederek başlıyoruz. milyon'luk evin değeri talep düşüklüğü ve deprem yemiş olma sebebiyle taban fiyatları öpecektir.
    ikinci konu tl'deki illüzyon durumu. ben paranın illüzyona dönüşünü boktan ülkelerde yaşayarak gördüm. ve birebir bizim yaşadıklarımız yaşandı. adama diyodum bu ev kaç para? 500 bin dolar. ulan bu boktan yerde nasıl oluyo 500 bin dolar veriliyor bu eve? iyi de abi kapış kapış alınıyor. ve bir kaç ay sonra devalüe yiyip kurun 3'ten sadece 2 yıl içinde 20'ye gittiğini yaşadılar.

sadece 20 gün önce evini satıp 1 kilo altın alabilen biri şu an satsa 900 gram altın alabiliyor.
    6 ay gittim geriye, evini satıp 1 kilo altın alan biri şu an satsa 780 gram altın alabiliyor. 6 ayda 220 gram altını çöpe atmış oluyor vatandaş.

2. Merhaba degerli arkadaslar. Oturmak icin ev alacagim. Insaatinin % 80 i tamamlanmiş bir sitede dikkan ustu, iscilik karsiligi verilmis bir daire satilik. Bunu almanin artilari eksilerini rica etsem sayarmısınız.Emlakci diyoki, -Kredi cekerken %79 dan cekemezsin. % 98 den cekersin - insaat bitip peyzaj duzenlemesi yapilirken cebinden para çıkar. BAŞKA NE GIBI DEZAVANTAJI VAR ? Bana anlatirmisiniz lutfen ?

3. Baktigim evlerin cogu dubleks teras çıkıyor. Kimse almadigi icin mi bunlar kalmiş ? Dubleks terasin DEZAVANTAJI NEDIR ?

4. Geçen yıl yapı ruhsatı verilen daire sayısı bayağı azalmış.
    Herhalde maliyetlerin ve stokların etkisi.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/in...avruldu/463361

5. Berlin'de kiralar beş yıllığına donduruldu

Almanya'nın başkenti Berlin'de kiralar, eyalet hükümetinin kararıyla beş yıllığına donduruldu. Kentten orta sınıfın göçünü engellemeyi amaçlayan yasa Pazar günü yürürlüğe girdi.

3 milyon 700 bin nüfuslu kentte kiraların son 10 yılda yüzde 104 oranında artarak metrekare başına ortalama 11,60 Avro'ya yükseldiği belirtiliyor.
    1989'da Berlin Duvarı'nın yıkılmasından sonra çok sayıda sanatçı ve Bohem yaşam tarzı süren birçok kişi Berlin'e akın ederken, kiraları ödemekte zorlanan pek çok başkent sakini diğer kentlere gitmek zorunda kalmıştı.

KİRALARA TAVAN GETİRİLDİ
    Deutsche Welle'nin haberine göre yasa uyarınca kiralara metrekare başına 9,80 Euro tavanı getirildi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/b...uruldu-1723033

Bunda Almanya genelinde müthiş örgütlü bir kiracılar sendikasının olmasının ve demokratik haklarının savunuyor olabilmelerinin etkisi varmış !
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Geçen yıl yapı ruhsatı verilen daire sayısı bayağı azalmış.
    Herhalde maliyetlerin ve stokların etkisi.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/in...avruldu/463361
    Burası Türkiye. Bir bakarsınız sıfır araç yokluğu nedeniyle 2.el araçlardaki artış gibi sıfır ev stoğunun azalması nedeniyle 2.el evlerin de fiyatı deli gibi artar. Muhtemelen yaza doğru 2.el ev fiyatlarının yükselişleri hızlanır diye düşünüyorum.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by wayfarer2140 Yazıyı Oku
    Baktigim evlerin cogu dubleks teras çıkıyor. Kimse almadigi icin mi bunlar kalmiş ? Dubleks terasin DEZAVANTAJI NEDIR ?
    Müteahit'in girdiği bölgelerde, apartman yeniden yapılırken, müteahit genelde en alt ve en üst katı kendisine alıyor. Ara katlar daire sahiplerine kalıyor. Eski tip dublekslerde çok sorun olmamakla birlikte yeni tip dubleksler, estetik anlamda kötü ve mimari açıdan problemli oluyor. Alçak tavan, çatıdaki su yalıtımın problemli olması, terasdaki giderin ve eğimin teknik olarak yanlış yapılması v.s.

Daha geçen gün gördüm. Bina yeni. Ofis olarak kullanılıyor. En üst katı kiralayacaktık (Dubleks). Yağmur yağdı. Her yer su içinde. 3-4 aylık inşaat işi çıktı, kiralamaktan vazgeçtik. En az 40-50 bin masraf yapacak ofis sahibi. Yazık.

En üst ve en alt katlardan daire alırken, 8 kere falan düşünün bence.

Sayfa 395/1002 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •