Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 397/1002 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

dubleks evlerdeki sıkıntı tek yalıtım değildir. yalıtımı ne kadar iyi yaparsan yap.

surekli yağmur ve güneş. normal yıpranmayı belki 10 katına çıkarır.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Burası Türkiye. Bir bakarsınız sıfır araç yokluğu nedeniyle 2.el araçlardaki artış gibi sıfır ev stoğunun azalması nedeniyle 2.el evlerin de fiyatı deli gibi artar. Muhtemelen yaza doğru 2.el ev fiyatlarının yükselişleri hızlanır diye düşünüyorum.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Esas soru dolar cinsinden yukselirmi? TL cinsinden ev fiyati hicbir anlam ifade etmiyor

5. Üç dört yıldır beklemedeydim. Dibi bulmak imkansız. Dövizimi bozup alım yaptım. Uzun vade düşündüğüm için prim vs hedeflemiyorum. Merkezi yerde fiyatının uygun olduğunu düşündüğüm bir 2+1 aldım.

Uzun yıllardır burada tavsiye ettiğim planı uyguladım. Parayı dövizde tut, birikim yapabildiğinde döviz al. Develüasyon ve benzeri hareketlerde uygun fiyatlı yeri borçlanmadan al. Evet aslında hiç konuta yatırım yapılacak gibi bir konjonktür yok. Kazanç yada kayıp 10 sene sonra belli olacak.
    Hedefim şu an yatırdığım parayı max. 13-14 senede kiradan geri almak. Birazda nakit yönetimi yordu diyebilirim.

6.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Burası Türkiye. Bir bakarsınız sıfır araç yokluğu nedeniyle 2.el araçlardaki artış gibi sıfır ev stoğunun azalması nedeniyle 2.el evlerin de fiyatı deli gibi artar. Muhtemelen yaza doğru 2.el ev fiyatlarının yükselişleri hızlanır diye düşünüyorum.
    Deli gibi artmasa da, zaman içinde toparlanma olacaktır.
    Dediğiniz gibi sıfır ev yapılmıyor. Konut stoğu dedikleri de hep abuk subuk rezidanslar. (yok zıpzıpoğlu garden, yok abuzittin kule, yok dolapdere prestij tower, yok süpersonik life konakları)

Bu lüküz projelerin geleceği pek parlak değil, ama orta direk ailelere uygun mantıklı evler er geç ederini bulur.

Şu ülkeye birazcık huzur gelse...
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7. Orta segment araçlar 250-300 bin liradan ciddi analmda alıcı bulmaya başladı.
    Sıfırı daha bayilere gelmeden satılmış oluyor.
    Aynı fiyatlara çok merkezi olmasa da hala ev almak mümkün. Birçok yerde Tuzla vb. 300bin liralara evler mevcut.
    Piyasadaki tedirginlik kalktığında bence talep patlaması olabilir ve bu evler milyon fiyatlarına gelebilir...

8.  Alıntı Originally Posted by evo34 Yazıyı Oku
    Orta segment araçlar 250-300 bin liradan ciddi analmda alıcı bulmaya başladı.
    Sıfırı daha bayilere gelmeden satılmış oluyor.
    Aynı fiyatlara çok merkezi olmasa da hala ev almak mümkün. Birçok yerde Tuzla vb. 300bin liralara evler mevcut.
    Piyasadaki tedirginlik kalktığında bence talep patlaması olabilir ve bu evler milyon fiyatlarına gelebilir...
    Parmak yazinca, evler 1mlyon da 2 milyonda olur.
    Kim patlatacak bu talebi. Hali hazirda olan yatirimlik evini satamayan adamlar daha fazla mi yatirimlik alacak. ???
    300 binlik ev milyon fiyata gelir gelmesinede alacak salak bulunurmu ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 397/1002 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •