Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 399/1002 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by hekimoğlu Yazıyı Oku
    Binlerce mülteci avrupaya gidiyor.Bu gidenler iyi kötü bir yerlerde yaşıyorladı.Avrupaya giden göçmen sayısı arttıkça az veya çok konut arzı oluşacaktır.
    Döneminde AB ile Türkiye arasındaki Geri Kabul Anlaşması yapılmıştı. Bu anlaşma özü itibariyle, karşılıklı olarak, Türkiye veya AB üyesi bir devlet açısından düzensiz göçmen olan vatandaş, üçüncü ülke vatandaşı veya vatansız kişinin duruma göre geri kabulü veya transit geçişi ile ilgili koşulları, esasları ve usulleri tespit etmekteymiş.

Bu anlaşma özü itibariyle, mültecilerin en son transit geçiş yaptıkları ülkeye geri gönderilmesini düzenler.

Bu anlaşmaya ile ilgili kaynak linktedir.

Merak ettiğim bu anlaşma iptal edilmemişse bu mülteciler geri dönmeyecek mi?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by hekimoğlu Yazıyı Oku
    Binlerce mülteci avrupaya gidiyor.Bu gidenler iyi kötü bir yerlerde yaşıyorladı.Avrupaya giden göçmen sayısı arttıkça az veya çok konut arzı oluşacaktır.
    Şu an itibarıyla sınırlar kapanmış,zaten göstermelik bir işti,konut talebine bir etkisi olacağını düşünmüyorum..

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Döneminde AB ile Türkiye arasındaki Geri Kabul Anlaşması yapılmıştı. Bu anlaşma özü itibariyle, karşılıklı olarak, Türkiye veya AB üyesi bir devlet açısından düzensiz göçmen olan vatandaş, üçüncü ülke vatandaşı veya vatansız kişinin duruma göre geri kabulü veya transit geçişi ile ilgili koşulları, esasları ve usulleri tespit etmekteymiş.

Bu anlaşma özü itibariyle, mültecilerin en son transit geçiş yaptıkları ülkeye geri gönderilmesini düzenler.

Bu anlaşmaya ile ilgili kaynak linktedir.

Merak ettiğim bu anlaşma iptal edilmemişse bu mülteciler geri dönmeyecek mi?
    Hatırladığım kadarıyla geri dönen düzensiz göçmen yerine bir göçmen alınıyordu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Hatırladığım kadarıyla geri dönen düzensiz göçmen yerine bir göçmen alınıyordu.

Bilgime göre çok karmaşık konular. Yani böyle kapılar açtık gittiler bitti bana çok basit geliyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bilgime göre çok karmaşık konular. Yani böyle kapılar açtık gittiler bitti bana çok basit geliyor.
    Normalde bizim suriyeli mültecileri ne almak nede zorla tutmak gibi bir yükümlülüğümüz mevcut. Ancak hükümetin politikası ve halkın seçimlerde bu politikayı onaylaması sonucunda 4 milyon mülteci ülkemizde sıkıştı kaldı.
    Ne geri dönecekleri güvenli bir alan ne de ileriye gidecekleri yer var. Hükümetin güvenli bölge politikası aslında bunun için üretildi ancak kimse destek vermiyor.
    Devamını yaşayıp göreceğiz.

O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Şu an itibarıyla sınırlar kapanmış,zaten göstermelik bir işti,konut talebine bir etkisi olacağını düşünmüyorum..
    Butun tv kannallarini dolastim, haber sitelerine baktim. Böyle bir haber yok.
    Kim kapatmiş ki ?
    Siz biz deyince ortaya cikmaz konuta etkisi.
    Şahsen ev alma niyetim olsaydi şu sureyeli kardeslerimizin avrupaya gecisinin tamamlanmasina kadar ertelerdim alişi.
    Bolca kiraci ab yolcusu nede olsa.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Elektrik alan + manyetik alan=Elektromanyetik alan. Bu alanlar hücrelerde ısınmaya yol açar. Isınma kan dolaşımı sayesinde soğutulur. Vücudun baş edebileceğinden fazla miktara maruz kalmak zararlıdır. Gözler ve testislerde kan dolaşımı yok gibi olduğundan en çok etkilenen organlardır.

Vericiler 2 alanı da yayarlar. Bütün elektrikli cihazlar değişken kuvvette bunu yayar.

Elektrik alan yönünden bakarsak:

Elektrik alan belirli bir sınıra kadar yapı malzemelerinden geçemez, ısıya dönüşür.

Ölçümlerime göre 1200mV/m lik elektrik alan 3mm lik camlardan yüzde 80 kadar geçiyor.(arkadaşımın evinde ölçümledik)

Çift camlardan "ısıcam sinerji" ise pencere önünde 500mV/m olan elektrik alanın tamamını absorbe ediyor. (diğer cam çeşitlerini ölçümlemedim) Daha kuvvetli elektrik alanda sonuç değişebilir.

XPS ısı yalıtımlı ve toplamda 45cm kalınlığındaki duvarlardan ise içeri elektrik alan sızması yok.

Elektrik alana maruz kaldığınızda deriniz bir çoğunu absorbe eder, kan dolaşımınız ise bu absorbasyon sonucu oluşan ısıyı soğutur. Hücreleriniz hasar almaz, tabi ki bunun sınırları var. Maruz kaldığınız süre var.

Örnek vermek gerekirse cep telefonu 1mm yakından ölçüm cihazına dayadığımda, ilk çalma anında 15000mV/m, konuşurken 5000-6000mV/m elektrik alan yayıyor. Ancak 50-60 cm uzakta tutarsanız bu değer 300-500mV/m gibi vücudun kolaylıkla baş edebileceği değere düşüyor. Ancak saatlerce maruz kalmak negatif durumlara yol açabilir.

İnternette bağımsız yapılan ve elektrik alanlara 7 gün 24 saat maruz kalanların yaşadıkları sorunları açıklayan testler var. Merak eden araştırabilir. Etkileyen rakamlar çok düşük. İnanırsınız ya da inanamazsınız sizin bileceğiniz iş. Link atmak isterdim ancak PC hdd' sinin değişmesi sonucu hepsi kaybolmuş durumda.

Gelelim manyetik alana:

Manyetik alanı engellemek ise başlı başına bir iş, çok çok az malzeme bunu sağlıyor. Elimde manyetik alan ölçer olmadığı için deneyimlemedim.

Manyetik alan deriden kolayca geçip tüm iç organlarınıza ulaşabiliyor. Şiddetli ise ısıtarak hücrelerin ölümüne sebep olabiliyor. Yapı malzemeleri(duvarlar, camlar vs.) manyetik alanı kesmiyor.

Şimdi sırada, eğer varsa manyetik alan ölçer edinmek, manyetik alana maruz kalan kişilerdeki değişimleri gözlemiş deneyleri araştırmak var.

Evin duvarlarına yapacağınız elektromanyetik alan yalıtımlarının emici özelliği olması gerekiyor.

Eğer emmez ve yansıtırsa ki izolasyon sağladığı iddia edilip satılan bazı malzemeler yansıtıyor, ev içindeki aletlerin oluşturduğu elektromanyetik alanlar geri evin içine yansıyacak, normalde 1 birim bu alana maruz kalınacakken sönümleninceye kadar belki 10 birim maruz kalınmış olunacak. Tam anlamıyla kaş yapayım derken göz çıkarmak bu.

Evinizde wireless kullanmayın, powerline denilen ve elektrik hattından internet dağıtan cihazları ise elinizde elektrik alan ölçer yoksa kullanmayın, bazı modelleri 1 metre uzaklıkta 6000mv/m gibi asla kabul edilemez elektrik alan oluşturdu. Tavsiye olarak düşük veri aktarımı olan protokolleri tercih edin, av200, av500 gibi. av600 tavsiye etmem.

Halihazırda powerline kullanan varsa evdeki bütün prizlerden ve lamba açma kapama düğmelerinden en az 50cm uzakta dursun. Bazı priz ve lamba anahtarlarının çevresinde çok az elektrik alan oluşurken bazılarında fazlasıyla elektrik alan ölçümledim.

Kablolu ethernet bağlantısı ile internet kullanmanız en sağlıklısı.

Yukarıdaki yazdıklarım yaptığım araştırmalar sonucu edindiğim bilgilerdir. Herkes kendisi araştırarak nihai sonuca ulaşmalıdır. Yanlışlık olabilir, sorumluluk kabul etmem.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Vay be dostum harika gerçekten. Böyle bir araştırmayı sağlık bakanlığının bile yaptığını düşünmüyorum.
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Elektrik alan + manyetik alan=Elektromanyetik alan. Bu alanlar hücrelerde ısınmaya yol açar. Isınma kan dolaşımı sayesinde soğutulur. Vücudun baş edebileceğinden fazla miktara maruz kalmak zararlıdır. Gözler ve testislerde kan dolaşımı yok gibi olduğundan en çok etkilenen organlardır.

Vericiler 2 alanı da yayarlar. Bütün elektrikli cihazlar değişken kuvvette bunu yayar.

Elektrik alan yönünden bakarsak:

Elektrik alan belirli bir sınıra kadar yapı malzemelerinden geçemez, ısıya dönüşür.

Ölçümlerime göre 1200mV/m lik elektrik alan 3mm lik camlardan yüzde 80 kadar geçiyor.(arkadaşımın evinde ölçümledik)

Çift camlardan "ısıcam sinerji" ise pencere önünde 500mV/m olan elektrik alanın tamamını absorbe ediyor. (diğer cam çeşitlerini ölçümlemedim) Daha kuvvetli elektrik alanda sonuç değişebilir.

XPS ısı yalıtımlı ve toplamda 45cm kalınlığındaki duvarlardan ise içeri elektrik alan sızması yok.

Elektrik alana maruz kaldığınızda deriniz bir çoğunu absorbe eder, kan dolaşımınız ise bu absorbasyon sonucu oluşan ısıyı soğutur. Hücreleriniz hasar almaz, tabi ki bunun sınırları var. Maruz kaldığınız süre var.

Örnek vermek gerekirse cep telefonu 1mm yakından ölçüm cihazına dayadığımda, ilk çalma anında 15000mV/m, konuşurken 5000-6000mV/m elektrik alan yayıyor. Ancak 50-60 cm uzakta tutarsanız bu değer 300-500mV/m gibi vücudun kolaylıkla baş edebileceği değere düşüyor. Ancak saatlerce maruz kalmak negatif durumlara yol açabilir.

İnternette bağımsız yapılan ve elektrik alanlara 7 gün 24 saat maruz kalanların yaşadıkları sorunları açıklayan testler var. Merak eden araştırabilir. Etkileyen rakamlar çok düşük. İnanırsınız ya da inanamazsınız sizin bileceğiniz iş. Link atmak isterdim ancak PC hdd' sinin değişmesi sonucu hepsi kaybolmuş durumda.

Gelelim manyetik alana:

Manyetik alanı engellemek ise başlı başına bir iş, çok çok az malzeme bunu sağlıyor. Elimde manyetik alan ölçer olmadığı için deneyimlemedim.

Manyetik alan deriden kolayca geçip tüm iç organlarınıza ulaşabiliyor. Şiddetli ise ısıtarak hücrelerin ölümüne sebep olabiliyor. Yapı malzemeleri(duvarlar, camlar vs.) manyetik alanı kesmiyor.

Şimdi sırada, eğer varsa manyetik alan ölçer edinmek, manyetik alana maruz kalan kişilerdeki değişimleri gözlemiş deneyleri araştırmak var.

Evin duvarlarına yapacağınız elektromanyetik alan yalıtımlarının emici özelliği olması gerekiyor.

Eğer emmez ve yansıtırsa ki izolasyon sağladığı iddia edilip satılan bazı malzemeler yansıtıyor, ev içindeki aletlerin oluşturduğu elektromanyetik alanlar geri evin içine yansıyacak, normalde 1 birim bu alana maruz kalınacakken sönümleninceye kadar belki 10 birim maruz kalınmış olunacak. Tam anlamıyla kaş yapayım derken göz çıkarmak bu.

Evinizde wireless kullanmayın, powerline denilen ve elektrik hattından internet dağıtan cihazları ise elinizde elektrik alan ölçer yoksa kullanmayın, bazı modelleri 1 metre uzaklıkta 6000mv/m gibi asla kabul edilemez elektrik alan oluşturdu. Tavsiye olarak düşük veri aktarımı olan protokolleri tercih edin, av200, av500 gibi. av600 tavsiye etmem.

Halihazırda powerline kullanan varsa evdeki bütün prizlerden ve lamba açma kapama düğmelerinden en az 50cm uzakta dursun. Bazı priz ve lamba anahtarlarının çevresinde çok az elektrik alan oluşurken bazılarında fazlasıyla elektrik alan ölçümledim.

Kablolu ethernet bağlantısı ile internet kullanmanız en sağlıklısı.

Yukarıdaki yazdıklarım yaptığım araştırmalar sonucu edindiğim bilgilerdir. Herkes kendisi araştırarak nihai sonuca ulaşmalıdır. Yanlışlık olabilir, sorumluluk kabul etmem.

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 399/1002 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •