Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 403/1002 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bu corona virus olayi ev piyasasini nasil etkiler?
    ege bölgesi. yabancı satışları bence biter.

turizm de bitik bu yaz.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Ekonomik zarara göre değişir. Ucuz atlatırsak yukarı, atlatamazsak aşağı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bu corona virus olayi ev piyasasini nasil etkiler?
    Mandrake üstad vardı bunu bilecek.
    Tüketim yokken millet likide dönme telaşındayeken tabiki negatif...
    İnsanlar pikniğe gitmekten korkuyor, evi bırak piknik tüpü bile almazlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4. Kısa vadede alım-satım durur. Insanlar evden çıkmazken ev almazlar. Yeni virüs diğer virüsler gibi topluma yayılıp kanıksanınca normale döner.

5. Bende ev almak için evimi sattım 3 ay önce ama 3 ayda ne değişti söyleyeyim...Favorime eklediğim 20 ev bir haftada satıldı...ve fiyatlar %20 arttı..

Şimdi kriz var ve bu kriz küresel bir kriz sadece TR özelinde değil... Bunun adı nakit krizi...

Herkes nakite dönmenin peşinde...Ülkeler mortgage kredilerini 1 yıl erteleme kararı alıyor ve bu bankaları zora sokuyor...

Yeni bir ev alıp krediye girmek isteyenlerin sayısı sizce artar mı azalır mı?

%20 zamlı olan evi almak mı?

Her 10 yılda gelen krizlere bakın neler olmuş..ev fiyatlar nerelere gelmiş...

İşte o krizdeyiz dünya olarak her yerde OHAL ilan edilmeye başladı..

Bu durumda ev almak sizce ne kadar mantıklı?...?...?

6.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Bende ev almak için evimi sattım 3 ay önce ama 3 ayda ne değişti söyleyeyim...Favorime eklediğim 20 ev bir haftada satıldı...ve fiyatlar %20 arttı..

Şimdi kriz var ve bu kriz küresel bir kriz sadece TR özelinde değil... Bunun adı nakit krizi...

Herkes nakite dönmenin peşinde...Ülkeler mortgage kredilerini 1 yıl erteleme kararı alıyor ve bu bankaları zora sokuyor...

Ülke parası eğer kaybettikçe, parasını dövizde değerlendiren ve birikimi olanlar nakit ile alım yapıyor. Bu alımlar sınırlı. Piyasayı yükseltmekten uzak.

Kayda değer bir fiyat artışı için konut kredi faizlerinin ciddi manada düşmesi lazım.

Eve ihtiyacınız varsa, kelepir bulursanız, borca girmeyecekseniz, alabilirsiniz bence.

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Bende ev almak için evimi sattım 3 ay önce ama 3 ayda ne değişti söyleyeyim...Favorime eklediğim 20 ev bir haftada satıldı...ve fiyatlar %20 arttı..

Bankaların elindeki ipotekli evler sermayeden sayılmayıp satmak zorunda kaldıklarında asıl durum nettlik kazanacak.

8. gözüme kestirdiğim bir ev vardı 2 ay önce bugün baktım hala satılmamış fakat %20 de zam yapmışlar...

BOrsada hisseleri böyle görünce ev parasınıda borsaya aktarmaya karar verdim...

kira çarpanı 21 yıla geliyor...

fakat borsada kasasındaki paradan ucuz şirketler var...

Sayfa 403/1002 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •