Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 415/1002 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bizde eskiden ev yatırım için değil çocuklar için alınırdı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bazı Çocuklarda önce anasının sonra ninesinin evlerini satarak beraber kirada oturmalarını sağlarlar .

Hayırlı evlat olarak kirasını öderler ama

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Şu süreçte beni en çok rahatsız eden. Ev sahiplerinin kan emici gibi gösterildiği yayınlar. Kiracılar mağdur. Ev sahipleri gaddar. Bu nedenle kiraya vermek için gayri menkul almak benim için uygun değil.
    Haklısınız. Ev sahibi için cidden sinir bozucu bir durum.
    Gerçi eskiden beridir hep ev sahibini kötü, kiracıyı da mağdur gösterenler vardı, ama malesef şu virüs meselesiyle bu tarz homurdanmalar iyice arttı.

Ömrünüzün birikimini bir eve yatırıyorsunuz. Elin adamı gelip üç kuruşa kullanıyor, kırıyor, döküyor, kira takıp kaçıyor. Vergisi sizden, masrafı sizden, her türlü zararı sizden.
    Ama milletin gözünde hep siz zalim o mağdur.
    Sanki başına silah dayayıp zorla "gel benim evimde otur" dediniz adama.

Şeye benziyor bunlar. Hani yıllarca köle gibi çalışıp biriktirdiğiniz parayla araba alırsınız.
    Hayatında tek kuruş biriktirmemiş bir tanıdığınız gelip ödünç ister.
    Sonra orası burası çizilmiş ve deposu boş olarak size iade eder.

"Ulan arabanın ağzına sıçmışsın, bari yaktığın yakıtı doldursaydın" dediğinizde siz üç kuruşun hesabını yapan paragöz kişi durumuna düşersiniz ya, aynen öyle bir şey ev sahibi olmak.

"Az ye de git kendine araba al" dersiniz, almaz. Sizinkini mümkün olduğunca beleşe kullanmaya bakar.

İstanbulun göbeğinde 2 bin liraya dubleks kiralarlar, sonra kirayı ödeyemeyince ev sahibi vicdansız olur, paragöz olur.
    Kardeşim, madem ödeyemeyecektin git bak hadımköyde 700 liraya site içinde cillop gibi evler var.
    İşyerine 15 dakikada ulaşmak istiyorsan, aynı zamanda geceleri dubleksin terasında yıldızları seyrederek demleniyorsan, bir zahmet 2 bin lirayı ödeyeceksin.
    Ödeyemiyorsan 1400 liraya 1+1 var, onu seçeceksin.
    Yine ödeyemiyorsan 700 liraya hadımköyü seçip işine 15 dakikada değil 1 saatte gideceksin.
    Her bütçeye göre ev var.
    "Zalım ev sahibi kiracıyı eziyo sömürüyo" gibi boş edebiyat yapmak ayıp..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bazı Çocuklarda önce anasının sonra ninesinin evlerini satarak beraber kirada oturmalarını sağlarlar .

Hayırlı evlat olarak kirasını öderler ama

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Anne babanın yüreği geniştir sonunu bilsede yine yapar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. İstanbul’un göbeğinde dubleks ev 2000 tl ye nerede var ki ben hiç rastlamadım

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Gerçi eskiden beridir hep ev sahibini kötü, kiracıyı da mağdur gösterenler vardı, ama malesef şu virüs meselesiyle bu tarz homurdanmalar iyice arttı.

Ömrünüzün birikimini bir eve yatırıyorsunuz. Elin adamı gelip üç kuruşa kullanıyor, kırıyor, döküyor, kira takıp kaçıyor. Vergisi sizden, masrafı sizden, her türlü zararı sizden.

Şeye benziyor bunlar. Hani yıllarca köle gibi çalışıp biriktirdiğiniz parayla araba alırsınız.

"Ulan arabanın ağzına sıçmışsın, bari yaktığın yakıtı doldursaydın" dediğinizde siz üç kuruşun hesabını yapan paragöz kişi durumuna düşersiniz ya, aynen öyle bir şey ev sahibi olmak.

"Az ye de git kendine araba al" dersiniz, almaz. Sizinkini mümkün olduğunca beleşe kullanmaya bakar.

İstanbulun göbeğinde 2 bin liraya dubleks kiralarlar, sonra kirayı ödeyemeyince ev sahibi vicdansız olur, paragöz olur.
    Kardeşim, madem ödeyemeyecektin git bak hadımköyde 700 liraya site içinde cillop gibi evler var.
    İşyerine 15 dakikada ulaşmak istiyorsan, aynı zamanda geceleri dubleksin terasında yıldızları seyrederek demleniyorsan, bir zahmet 2 bin lirayı ödeyeceksin.
    Yine ödeyemiyorsan 700 liraya hadımköyü seçip işine 15 dakikada değil 1 saatte gideceksin.
    Her bütçeye göre ev var.
    Kelimesi kelimesine katılıyorum, ağzınıza sağlık.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Fazla tevazunun sonu vasat adamdan nasihat dinlemektir.

6. Destekleyen tüm arkadaşlara teşekkürler.
    Sayın Pscyokinesis bize göre istanbulun değil dünyanın merkezi çeliktepe.
    Varoştur maroştur ama ulaşımın merkezidir benim çeliktepem.
    Kendi minik dublekslerimi 1750'ye verdiğim için normal dubleksler 2 bin lira falandır diye tahmin yürüttüm.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İstanbul’un göbeğinde dubleks ev 2000 tl ye nerede var ki ben hiç rastlamadım
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,785
    [QUOTE=hkm;4149868]
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    albrk'tan bi cacık olmayacak galiba dostum orgedeyim, bakma evde oturduğuma şikayet etmeme, ilk aşkımla evliyim, farkında olmadan o beni seçmiş hemde hiç ummuyorken.[/QUOTE
    Doğru ya demiştiniz orgeyi.Dediğiniz zaman bakmıştım grafiğine pahalı gelmişti bana,ama maşallah yoluna devam etmiş,kazancınız daim olsun, iyi kağıtmış.Gene de bir gözünüz amerikan borsalarında olsun.Gelecek ayla beraber ocak rakamları gelmeye başlar,gerek çinin gerek dünyanın hiç bir verisi iyi gelmeyecek,borsalarda ani bir çöküş olabilir,haddim olmayaraktan bir gözünüz amerikan borsalarında olsun derim.
    Sn. hkm,
    Bugün evde sıkılınca biraz gecikmeli de olsa bu topiği kaldığım yerden okumaya başladım, şunu farkettim ki 17 Şubat tarihli bu Amerikan borsasına ait çöküş öngörünüz tamı tamına tutmuş. Neredeyse en zirvede uyarmışsınız ve oradan itibaren düşerek 1 ay içerisinde dj neredeyse %38 gibi düşmüş. Tebrik ederim öngörünüz için...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku

Her bütçeye göre ev var.
    katılıyorum size. benim de abimden aldığım bir ev var üsküdar bulgurluda. 2+1 eski ama içi fena değil kiracısı eski 7 yıldır oturur. aksatmaz sağolsun. kirasıda uygun aslında. yani normalden daha uyguna (200-300 diyelim lira) kalıyor. neticede eski kiracı. ama o gelire benim de ihtiyacım var. tek maaş yetmiyor. sanki her ev sahibi olan çok rahat gibi lanse ediliyor.abiminden birkaç dükkanı var taksi plakası satıp gayrimenkul almıştı 8 yıl oluyor. ama kiraları almak sıkıntı. iş yok derler gidip 1500-2000 liraya köpek alırlar. onlarca adam çalıştırır ama kirayı sürekli öteler.

Sayfa 415/1002 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •