Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 416/1002 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516916 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,321 - 3,328 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Yasa yapıcılar, belediye başkanları vs. gayrimenkul rantı sağladıkları için, hiç bir şekilde gayrimenkul sahipleri aleyhine bir kanun çıkacağını düşünmüyor. Hala Türkiyede yatırımını yaslayacak en güvenli varlık grubu gayrimenkuldür. Trump nasıl borsanın yükselmesi için yanıp tutuşuyorsa, Bizim ülkede de aynısı gayrimenkul için yapılıyor. Ancak dışşal bir faktörle bu imparatorluk yıkılabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    iş yok derler gidip 1500-2000 liraya köpek alırlar. onlarca adam çalıştırır ama kirayı sürekli öteler.
    kesinlikle, işler bozulunca hemen kirayı aksatırlar.
    ama bakarsınız arabası da duruyor, digitürkü de duruyor, hiç bir lüksünden ödün vermemiş.

Bilgisayar işi yaptığım dönemde bir bilgisayarcıyla sohbet ediyordum.
    İşler nasıl falan dedim.
    Adam diyor "işler fena değil, geçiniyoruz işte. Dükkanı 6 ay önce açtım. Girerken ilk kirayı ödedim, ondan sonra kira ödemedim."

İyi de kardeşim, sen o zaman yeterince para kazanmıyorsun demektir. Kapatsana dükkanı. Boşalt da iş yapabilen biri tutsun.

Sen kendi rızkını kazanacak kadar iş yapmıyorsun ki. Dükkan sahibinin rızkını yiyorsun. Dükkan sahibinin geçinmesi gereken parayla sen geçiniyorsun.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    ama bakarsınız arabası da duruyor, digitürkü de duruyor, hiç bir lüksünden ödün vermemiş.

İşler nasıl falan dedim.
    Adam diyor "işler fena değil, geçiniyoruz işte. Dükkanı 6 ay önce açtım. Girerken ilk kirayı ödedim, ondan sonra kira ödemedim."

İyi de kardeşim, sen o zaman yeterince para kazanmıyorsun demektir. Kapatsana dükkanı. Boşalt da iş yapabilen biri tutsun.

Sen kendi rızkını kazanacak kadar iş yapmıyorsun ki. Dükkan sahibinin rızkını yiyorsun. Dükkan sahibinin geçinmesi gereken parayla sen geçiniyorsun.
    Her dükkan sahibi kiracısının başarılı olmasını ister kazan kazan anlayışı ile yaklaşır. Kimi kiracılar bunu anlamıyor. Kimisi yaptığı işten anlamıyor. Yalvar yakar dükkanı tutuyor. Sonra kaçıp gidiyor.
    Bu nedenle mantıksız iş modeli ile gelenlere hiç bulaşmayacaksın. Her şeyi kitabına uygun yapacak. Kesinlikle taviz vermeyeceksin. Sonra üzülmek yerine başında üzmek daha doğru bir yaklaşım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Yeni kanunlar ve hızla uygulama gerekli.

1 ay kiranı geciktirince kredi puanın düşmeli, 2 ay kiranı ödemedin mi 5 gün içinde kendini kapıda bulmalısın. Ev sahibi kiracının ödeme geçmişine ulaşabilmeli.

Kanunların yavaş işlemesini fırsat bilen kiracılar fazlaca türemeye başladı etrafta. Buna bir önlem şart.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Ev sahibi kiracının ödeme geçmişine ulaşabilmeli.
    Bunun icin kanun gerekir mi bilmem, ama kiracinin son ev sahibinin telefonunu alip aramak yeter.

Onceki kira kontratini getirecek, telefon numarasi verecek.

Emlakciniz durust olacak.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bunun icin kanun gerekir mi bilmem, ama kiracinin son ev sahibinin telefonunu alip aramak yeter.

Onceki kira kontratini getirecek, telefon numarasi verecek.

Emlakciniz durust olacak.
    bu ülkede anahtar taşımaktan baska emlakçı ne iş yapar anlamadım. ya da bana denk gelmedi. emlakçıyla 2 anımı anlatayım.

ben yurtdısındayım evlenmemize 3 ay kalmış eşim kiralık ev bakıp tutmak istiyor, gelemiyorum işimden dolayı eşime sen beğen kirala dedim, istediğimiz semt belli, o da emlakçıya gitmek yerine beğendiği sokaklara gidip kendi bulmak istemiş varsa ona göre emlakçıya ulaşmak. neyse ilk beğendi sokağa giriyor ilk gördüğü kiralık daireye işte bu diyor, tesadüf ya ev sahibi de tam orada, neye bakıyorsun kiralık daireye aaa o daire benim istersen gel evi dolaş diyor 60 yaşındaki bayan ev sahibi bu arada, neyse ev sahibi eşimi beğeniyor eşim ev sahibini tam nazik ve kültürlü kadın, sadece evi değil ev sahibini de beğeniyor.

neyse gel gelelim kira, depozito her konu da anlaşıyorlar, emlakçı? ev sahibi diyor ki emlakçı yeğenim ona da 1 kira verirsiniz artık.

şimdi ben evi kendim bulmuşum, tüm pazarlığı anlaşmayı yapmışım, emlakçıya neden para veriyorum.

birileri diyecek ki işi hakkı almalı
    birileri diyecek ki vermeseydin.

oydu buydu kadın yeğenime ayıp olur vermezseniz evi verememe getirdi, bizde verdik mecburen.

2. emlakçı vakası bir yerden arsa konusu, meslekteniz bu konularda bilgimizde var cahil de değiliz alacağımız arsaya terk olacak mı? emlakçı yok diyor, bakıyoruz geçmişine terki yapılmış yasal olarak yapılamaz, ama bana bu cümleyi kuramıyor söyleyemiyor ben neden emlakçıya %2.5 komisyon veriyorum o zaman.

vs. vs. emlakçılık sadece ev sahibini anahtardan kurtaran, yüz göz etme beni cümlesinin vücut bulmuş halidir.

şimdi birileri diyecek ki şöyle iyi emlakçılar vardır, ben de emlakçıyım vs. vardır illaki öyle kaliteli ve iyi emlakçılara da burada saygılarımı sunuyorum
    men dakka dukka

7.  Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku
    bu ülkede anahtar taşımaktan baska emlakçı ne iş yapar anlamadım. ya da bana denk gelmedi. emlakçıyla 2 anımı anlatayım.

ben yurtdısındayım evlenmemize 3 ay kalmış eşim kiralık ev bakıp tutmak istiyor, gelemiyorum işimden dolayı eşime sen beğen kirala dedim, istediğimiz semt belli, o da emlakçıya gitmek yerine beğendiği sokaklara gidip kendi bulmak istemiş varsa ona göre emlakçıya ulaşmak. neyse ilk beğendi sokağa giriyor ilk gördüğü kiralık daireye işte bu diyor, tesadüf ya ev sahibi de tam orada, neye bakıyorsun kiralık daireye aaa o daire benim istersen gel evi dolaş diyor 60 yaşındaki bayan ev sahibi bu arada, neyse ev sahibi eşimi beğeniyor eşim ev sahibini tam nazik ve kültürlü kadın, sadece evi değil ev sahibini de beğeniyor.

neyse gel gelelim kira, depozito her konu da anlaşıyorlar, emlakçı? ev sahibi diyor ki emlakçı yeğenim ona da 1 kira verirsiniz artık.

şimdi ben evi kendim bulmuşum, tüm pazarlığı anlaşmayı yapmışım, emlakçıya neden para veriyorum.

birileri diyecek ki işi hakkı almalı
    birileri diyecek ki vermeseydin.

oydu buydu kadın yeğenime ayıp olur vermezseniz evi verememe getirdi, bizde verdik mecburen.

2. emlakçı vakası bir yerden arsa konusu, meslekteniz bu konularda bilgimizde var cahil de değiliz alacağımız arsaya terk olacak mı? emlakçı yok diyor, bakıyoruz geçmişine terki yapılmış yasal olarak yapılamaz, ama bana bu cümleyi kuramıyor söyleyemiyor ben neden emlakçıya %2.5 komisyon veriyorum o zaman.

vs. vs. emlakçılık sadece ev sahibini anahtardan kurtaran, yüz göz etme beni cümlesinin vücut bulmuş halidir.

şimdi birileri diyecek ki şöyle iyi emlakçılar vardır, ben de emlakçıyım vs. vardır illaki öyle kaliteli ve iyi emlakçılara da burada saygılarımı sunuyorum
    Emlakçıların bilgi düzeyi oldukça düşük. Sadece bir tık daha fazla çevreleri olduğu için fırsatları daha hızlı duyuyorlardı. Şimdi internet çıkınca ihtiyaç kalmadı. Ne sorsan bilmiyorlar..

Diğer yandan arsada terk oranını bilme ihtimalleri çok düşük...Bende arsada rüçhan hakkı ile uğraşmıştım diğer ortaklar ile... Tabi emlakçı değil avukat ile yapmıştık...

Tek söyledikleri cümle çok iyi yatırım çok iyi fırsat ve kelepir. İşi gereği hiç biri bekle daha iyi yer çıkar demiyor
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku

İşler nasıl falan dedim.

birkaç tane daha oldu abimin özellikle bir dükkanda her giren sıkıntı. yorgancı vardı bir tane adam ödeyemiyor aylarca kaldı. en son papaz oldular çık dedi abim. adam oturuyor işide bozuk madem olmuyor kardeşim bırak. yani kira vermeye vermeye ne kadar uğraşcaksın. senet falan yaptılar ama neyini alacaksın? şimdi kahvehane dernek karışımı oldu adam veriyor. kuaför oldu bir ara kadında kirayı aksatmazdı. kadınlar özellikle daha titiz gününde öder. kurumsal bim var birinde orası sağlam diğer 2 yeri ortaklı ama bir şekilde alıyor. gecikmeli vs..

Sayfa 416/1002 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •