Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 42/1002 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 329 - 336 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Hissetiğim kadarıyla, insanlarda, enflasyon ve TL.deki değer kaybı nedeniyle bir avantaj elde etme isteği var.

Nasıl olsa gelecek senelerde bu aylık geri ödemeler, kazancıma göre çok daha ehven hale gelir diye düşünüyorlar.

Oysaki, bu planda bir belirsizlik var.

Alacağı konut gelecek 20 yılda ödenen miktarın altında kalabilir.

O günün TL. değeri olarak, istenecek fiyat akıllara zarar bir rakkama ulaşabilir ve şartlar aynen bugün kü gibi olabilir.

Çünkü enflasyon demek, sürekli fakirleşmek demek.

Oysaki, 200.000 TL. gibi borçlanacak kişinin herhalde cebinde bi 100.000 TL. sı vardır.

Şimdi bu adam kirada otursa, 100.000 TL. ile USD alsa, ayda vereceği konut kredisi taksidi yerine dolar almaya devam etse, sonuçta BENCE karlı çıkacaktır.

Verilmesi gereken önemli karar budur.

Devletin korktuğu da budur.

Devletin güdüleme gücü para musluklarının elinde olmasından gelir.

Eğer TL. bağımlılığınız kalmazsa, yarınlara çok daha güvenle bakabilirsiniz diye düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Birde şu devirde otoparksız ev alınmamalı. Ev kredisi ödeyen veya biten arkadaşlarımın çoğu evinden memnun ancak otopark sıkıntısından muzdarip ve bu sorun zamanla çözülecek gibi durmuyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    otopark değil hatta kapalı otopark lazım.

yatırımlık için alınan başka fakat oturum için alınan evde/sitede hiç bir şey olmasın yoksa aidat cok fazla çıkıyor diye çemkirenler her şeyin bir bedeli olduğunu unutuyor.

istanbulda ortalama bir semte sadece aylık kapalı otopark kiralamak istesen ayda en az 250tl isterler. merkezi yerlerde 400-500tl belki.
    ya da istanbul'da bir haftasonu havuza gitmek istesen kişi başı 100tlden açarlar kapıyı.

kapalı otopark lüksünü kullanmayan bilemez, yazın serin, kışın ılık arabaya binmek inerken binerken yağmur çamur görmemek büyük lüks.

istanbul'da şimdi bir böyle şeyler türedi, araçların led farlarını çalıyorlar iki tanesi serviste 20binTL, buyur burada yak.
    https://forum.donanimhaber.com/seat-...ndi--139383036

3. Bir diğer düşünülmesi gereken konu, aldığınız evin belki 10 sene değiştirmeyecek olmanız.

Beğendiniz aldınız, dünya kredi kullandınız, oturmak için içinize sinen evi aldınız.

Fakat, düşünün ki, bu yıl Lise 1 e gidecek bir evladınız var, gözünüz gibi baktığınız, şu Anadolu Lisesini kazansın diye kurslara gönderdiğiniz, dünya servis paraları ödediğiniz.

Okul başladı, bir ay sonra MEB'den bir karar, şu şu okullar İmam Hatip Lisesine çevrilmiştir.

Olamaz mı ? Olmadı mı ?

Keşke bunları yazmasam, burası bizim ülkemiz diyeceğim ama diyemiyorum.

Ben Atatürkçü ve Atatürk Milliyetçisiyim.

O Mursi diyor, 4 işareti filan yapıyor, Arap Milliyetçisi.

Ve yanında, her cümlesi içinde en az 3 kez Türk Milleti diyen, bir koltuk değneği.

Bunlara güvenip nasıl bu kadar parayı bağlıyorsunuz ?

Bu para hayatınız demek.

Yanılıyormuyum ?

4.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    otopark değil hatta kapalı otopark lazım.

yatırımlık için alınan başka fakat oturum için alınan evde/sitede hiç bir şey olmasın yoksa aidat cok fazla çıkıyor diye çemkirenler her şeyin bir bedeli olduğunu unutuyor.

istanbulda ortalama bir semte sadece aylık kapalı otopark kiralamak istesen ayda en az 250tl isterler. merkezi yerlerde 400-500tl belki.
    ya da istanbul'da bir haftasonu havuza gitmek istesen kişi başı 100tlden açarlar kapıyı.

kapalı otopark lüksünü kullanmayan bilemez, yazın serin, kışın ılık arabaya binmek inerken binerken yağmur çamur görmemek büyük lüks.

istanbul'da şimdi bir böyle şeyler türedi, araçların led farlarını çalıyorlar iki tanesi serviste 20binTL, buyur burada yak.
    https://forum.donanimhaber.com/seat-...ndi--139383036
    aidat konusuna katılmakla birlikte bunu ev fiyatlarına yedirilmesi gerektiğini düşünüyorum, dışarıda 300 tl diye ben kendi evimin önüne 300 tl vermek zorunda değilim, öyleyse niye eve atıyorum fazladan 50 k ödüyorum.

tabi bizde temel konuda sıkıntılar olduğu için bu bakış açısını anlamakta anlatmakta zor oluyor.

örneğin bazı ülkelerde otopark yerini satın alıyorsun (hong kong vb. yerler) kendi evinin önüne aylık kira vermek garip aslında.

5.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    aidat konusuna katılmakla birlikte bunu ev fiyatlarına yedirilmesi gerektiğini düşünüyorum, dışarıda 300 tl diye ben kendi evimin önüne 300 tl vermek zorunda değilim, öyleyse niye eve atıyorum fazladan 50 k ödüyorum.

tabi bizde temel konuda sıkıntılar olduğu için bu bakış açısını anlamakta anlatmakta zor oluyor.

örneğin bazı ülkelerde otopark yerini satın alıyorsun (hong kong vb. yerler) kendi evinin önüne aylık kira vermek garip aslında.
    buna katılıyorum, zaten inşaat işinde olanlar bilir kapalı otopark yapmak daire başına inşaat maliyetini ciddi artırır.. o yüzden satış fiyatına eklenir.

aidat meselesine gelince çalma çırpma durumları hariç en büyük gider personel ve güvenlik gideridir, e havuzlu kapalı garajlı nispeten eli düzgün sitede güvenlik + hizmet personeli gerekiyor ki bu da aidata yansıyor ister istemez.

6. Ben Soyak Yenişehir Şelale Evlerinde (Ümraniyeye bağlı ama Ataşehir ile tam ortasında sayılır, Finans Merkezine çok yakın) aidat 381 TL veriyorum bu sene...

6 havuz, kapalı/açık otopark, spor alanları (basketbol sahası, plaj voleybolu sahası, 2 tenis kortu aydınlatmalı, çocuk parkı), fitness salonu, peysaj (şelale ve ağaçların bakımı), güvenlik ve temizlik çalışanları, bahçivanlar filan içinde...

Siteden şikayetim yok...Çok mutlu ve huzurlu yaşıyorum...
    Son düzenleme : EREGLTUPRS; 02-08-2019 saat: 12:02.

7.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Ben Soyak Yenişehir Şelale Evlerinde (Ümraniyeye bağlı ama Ataşehir ile tam ortasında sayılır, Finans Merkezine çok yakın) aidat 381 TL veriyorum bu sene...

6 havuz, kapalı/açık otopark, spor alanları (basketbol sahası, plaj voleybolu sahası, çocuk parkı), fitness salonu, peysaj (şelale ve ağaçların bakımı), güvenlik ve temizlik çalışanları, bahçivanlar filan içinde...

Siteden şikayetim yok...Çok mutlu ve huzurlu yaşıyorum...
    Ümraniye ama varoş değil vurgusu güzeldi

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ümraniye ama varoş değil vurgusu güzeldi
    Aynen valla yaaaa...İlçe isminin Ümraniye geçmesinden hicap duyuyorum

Resmen ucunda yaşıyorum ilçenin Ataşehir Finans Merkezi yanı demek daha kolay oluyor tarif ederken

Sayfa 42/1002 İlkİlk ... 3240414243445292142542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •