Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 420/1002 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Sizce virus salgini surer ve ekonomi bu haliyle durgun kapali devam ederse nakit sikisikligindan dolayi elindeki gayrimenkulu ucuza verenler olurmu?
    Mutlaka olacaktır. Ama şu an değil. Henüz parasal darlık başlamadı. Borçlar kısa vade olacak şekilde öteleniyor. Bu yaz kelepir yerler olabilir ama en dip peşinde koşan aradığını bulamayabilir. Enflasyon bir şekilde konuta yansır.

2. Sayın Valfranc, saydığınız şeylere göre aidatınız çok uygunmuş.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    dün söylediğim gibi 910,000 liraya ev almak yerine bugün borsaya girdim...

paranın 3/2 sini borsaya yatırdım yarında kalanı yatırıcam bakalım ev almayıp borsaya yatırmakla iyimi kötümü ettim zamanla görülecek... 910,000 tl en ucuzu koydum...Yoksa 950,000 lirayada evler var....

mart 17 de 910.000 liraya ev almak yerine borsaya giricem ev parasını borsaya yatırıcamı söylemiştim...

o zaman 3/2 ile alıp ekran görüntüsnüde atmıştım...

burda ara sıra güncelleme yapıp ev ile borsa getiri hesaplarız diye istek olmuştu...

portföyüm %100 olarak aşağıdaki gibidir...

şimdilik ev almayıp borsaya girmekle akıllıca bir iş yaptığım ortada fakat bunu zaman gösterir...

almayı düşündüğüm ev hala ilanda ve aynı fiyatta duruyor...

gerçekçi olsun diyede en ucuz ilanı koydum...yoksa daha yüksekleride mevcut...

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...02954597/detay

borsanın güzel yanı reel piyasalara anında cevap verip düşmesi...

fakat emlak piyasası çok geriden geliyor...

borsa sana %30-40 düşüp alım fırsatı verirken emlak piyasası vermiyor...

bende pahalı olan yerine ucuza yatırımı seçtim...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    mart 17 de 910.000 liraya ev almak yerine borsaya giricem ev parasını borsaya yatırıcamı söylemiştim...

burda ara sıra güncelleme yapıp ev ile borsa getiri hesaplarız diye istek olmuştu...

şimdilik ev almayıp borsaya girmekle akıllıca bir iş yaptığım ortada fakat bunu zaman gösterir...

yani emlak dusecek diyorsun

haklisin

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Merhaba,

Bende bahsettiğiniz mahalle arası bir apartmanda 7 yıl oturdum.
    Bu 7 yıl sürecinde aracımı park etmeye yer bul bulmak için her aksam mücadele verdim. Bildiğin köşe kapmaca oynuyorsun.
    Tam aracını park edip iniyorsun bir ses yükseliyor 'gardaş bizim evin önüne park etme birazdan bizim arac gelecek' diye.
    2 kez aracımın tekerlerkleri kesildi bu yüzden.
    Bir kez sabah aracıma bindiğimde park halindeyken vurulduğunu yaşadım.
    Her hafta sokak köşelerinde toplaşan serserilerin kavgaları yüzünden uykusuz kaldım.
    Bir akşam işten eve döndüğümde çelik kapının kilidinin kırılıp eve hırsız girdiğini görünce artık mahalle arasında oturulmayacağına karar verdim.

İstanbul Halkalı Atakent bölgesinden site içi ev aldık.
    Ben şirket aracı kullanıyorum, eşiminde aracı var. 2 araç için otoparkımız hazır. Köşe kapmaca oynamıyoruz.
    Aracın başına bir şey gelirse her taraf kameralı.
    Her taraf yeşillik. Çocuklarım toprak ve yeşillik içerisinde oynayabiliyor. Mahalle arasında olsalardı belki toprak bile göremeyeceklerdi. Her yer beton, kaldırım ve asfalt.
    Sitede çocuklar için parklar, futbol ve basketbol sahası vs. alanları var. İstedikleri saatte çıkıp eğlenebiliyorlar.
    Sitede besleğimiz hayvanlar. Kedi , kuş hatta kirpi bile var. Hepsinin yuvası barınağı var. Çocuklar için iyi oluyor.
    1 km yürüyüş alanı var. Spor aletleri vs var. İsteyen yürüyüşünü koşusunu vs. yapabiliyor. Mesela eşim akşam arkadaşlarıyla buluşup yürüyüş yapabiliyor. İstedikleri saatte. Bu gece 12 bile olabilir.
    Mahalle arasında akşam saat 9 dan sonra bir bayan grubu çıkıp yürüyüş yapabilir mi?
    Bisiklet yolu var. Çocuğum bu yolda güvenli şekilde arkadaşlarıyla bisiklet sürüp paten kayabiliyor. Mahalle arasına sal bakalım çocuğu 2. gün üzerinden kamyon geçer.
    Sitede çardaklar var. Çık sabah ailenle kahvaltı yap. Çocukların doğumgününü yap.
    Mahalle arasında otururken balkonda sigara içmeye çıktığımda karşı camdaki teyze gözlerini diker dikizlerdi. Rahatsız olurdum.
    Şimdi balkonumda eşimle karşılıklı biramızı yudumlayabiliyoruz. Hiçbir balkon birbirini görmüyor çünkü.
    Güvenliğimiz var. Sitenin 2 giriş çıkışı var. Her kapıda 2 güvenlik. 2 tanede sürekli site içerisinde geziyor.
    Dışarıdan biri geldiğinde ilgili daireye telefon açıp bilgi veriliyor. Pizzacısı bile gelse siparişiniz var mıydı diye soruluyor. Onay verirseniz içeri girebiliyor.
    Site içerisinde sürekli gezen güvenlikler aracın camını açık unutsan bile telefon açıp haber veriyor. 2-3 kez unutmuşluğum var
    Kapıcımız var. Her gün düzenli blok temizliğini yapar çöpleri vs. alır.
    Sitenin tesistçısı, elektirikçisi vs. hizmetleri var daha uygun fiyata. Arıyorsun yönetimi su tesisatım arıza yaptı diye. Anlaşmalı ustayı gönderiyor piyasanın yarı fiyatına işini görüyor.
    Sitenin içinde Milli Eğitime bağlı ana okulu var. Çocoğunu 3-6 yaş arası gönderebiliyorsun. Hemde yürüme mesafende ve güvende.
    Elektirikler kesildiğinde jeneratörümüz var. Mahalle apartmanındakiler gibi karanlıkta kalıp mum yakmıyoruz. Her daire ve site içi alan aydınlanıyor.

10 sayfa yazardım ama aklıma gelen bunlar. Bu yazdıklarım büyükşehirde yaşayanlar için tabi. Ülkemizde 5 milyon mülteci varken kimse bu saatten sonra beni mahalle arasında oturtamaz.
    Bu yazdığım olanaklara 180 lira aidat vererek yararlanıyorum. Bir nevi ailemi ve malımı mülkümü sigortalatmış oluyorum.
    180 liraya mahalle arasında oturup aracını güvenlik altına alamazsın. Bir otoparka aylık aracımı bırakayım güvenli olsun dersen 180 liraya yapamazsın.
    Butun bu hizmet ayda 180 TL mi?

Inanilmaz ucuz sok oldum

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Butun bu hizmet ayda 180 TL mi?

Inanilmaz ucuz sok oldum
    Sitede havuz, spor salonu vs. şeyler yok. Ucuz olmasının sebebi bu. 2+1 daireler için 180 tl, 3+1 daireler için 220 tl aidat veriliyor.

Sayın Valfranc ' ın dediklerine katılıyorum . Özellikle orta halli bir insan için bir insanın oturabileceği en güzel , temiz , nezih semtlerinden biri Halkalı ve çevresi. Özellikle son birkaç yıldır baya bi gelişti .

Her zaman derim . Önemli olan sadece ev almak değil. Evden ziyade eşiniz ve çocuklarınız ile kafa rahatlığıyla , güven ve huzur içinde oturabileceğiniz , evde canınız sıkıldığında cebinizde paranız olmasa bile güzel vakit geçirebileceğiniz bir yerden daire almak en güzeli .

8.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku

Üstad geçen sene bu evler 550 bin TL idi .

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 420/1002 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •