Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 426/1002 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    izmirin nesini severler gecekondu mahallesi brezilyanın teneke konduevlerı gibi idi fakirlik yokluk cok. Bir önceki gelisimdede cocuktum o zaman berbat bir sıcak , pis bir koku sanırım mezbahanın kokusu dedıler izmiri bu yuzden pek sevmem. izmirden cıkıp çeşmeye gitmiştik hava guzel esıyordu ve koku yoktu. çeşme sanırım bu yuzden bana hep guzel gelır gıdıp gelen bırı olmadıgım halde
    Izmir hakkinda yazdiginiz hersey dogru velakin nufusu en hizli artan sehir

Ayrica Cesme de Izmire bagli olduguna gore Izmir buyuk sehir olarak sanirim nufus artis hizinda liderligi kimseye kaptirmayacak. Bence bunun en buyuk sebebi sayisi hizla artan yaslilar. Emekli olunca herkes Ege kiyilarini hayal ediyor ve ilk akla gelende Izmir cevresi oluyor. Ancak Istanbullular nereye giderlerse orayida Istanbula benzettikleri icin Izmir beton yigini kalabalik kotu trafik ve asayisle bogusmak zorunda kaliyor. Hele yazin trafik Istanbuldan berbat durumda bir de ustune IStanbul Izmir yolu acildi Allahtan cok pahali herkes kullanamiyor eger kullansaydi halimiz harapti.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku
    İstanbula yıllarca göç neden oldu, kırsal kesim ve anadoluda sanayi yatırım olmayışı, hayvancılık ve tarımın para kazandırmaması sonucu işsizlik.

Şimdi bugün ne değişti köye yerleşecek bu insanlar bacalar mı kuruldu? İnekler mi hızlı üredi, ekinler mi baş verdi?

Bu haber dünya defterini kapatmış insanlar için sadece.
    Turkiyenin demografik yapisi degisti ve artik yaslilarin sayisi hizla artiyor.

Bir de sosyal medya yuzunden ege kiyilari cok populer oldu. Ege kiyilari emekli cenneti oldu.

3. Kismet bu ya, gecen ay yazligimi satip Dolar’a cevirdim, yaz sonuna dogru baska bir ev alirim diyordum. Salgin baslayinca yurtdisi hesabima gonderdim, iyiki de gondermisim, boyle yonetilen bir ulkede baska imkani olanin yatirim yapmasi icin gerizekali olmasi lazim. Bizim gibi beyaz yaka adamlar icin Turkiye uygun bir ulke degil artik.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    izmirin nesini severler gecekondu mahallesi brezilyanın teneke konduevlerı gibi idi fakirlik yokluk cok. Bir önceki gelisimdede cocuktum o zaman berbat bir sıcak , pis bir koku sanırım mezbahanın kokusu dedıler izmiri bu yuzden pek sevmem. izmirden cıkıp çeşmeye gitmiştik hava guzel esıyordu ve koku yoktu. çeşme sanırım bu yuzden bana hep guzel gelır gıdıp gelen bırı olmadıgım halde
    Bravo kardeşim.
    İnşallah okuyordur Ege'de yatırım yapmak isteyenler bu forumu.
    Gelmeyin İzmir'e, gelmeyin Ege'ye.
    Almayın, ne yatırım amaçlı, ne yerleşme amaçlı ev İzmir'den ve Egeden.
    Teşekkür ederim.

5.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Bravo kardeşim.
    Teşekkür ederim.
    Forumlarda neden hep devrik cümle yaziliyor.
    Bir anlam veremiyorum.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Bravo kardeşim.
    Teşekkür ederim.
    Abicim rakamlar ortada yani senin temennilerini anliyorum ama nufus patlamasi devam ediyor Izmirde.

Turkiyedeki yasli sayisindaki artis boyle devam ettikce yalnizca Izmir degil butun kiyi seridi ama ozellikle Ege de bu artis devam edecek. Birde yurtdisindan emekli olup gelen Turkler yabancilar sonra kacak giren Araplar ve suriyeliler. Ege kiyilarinin gelecegini pek iyi gormuyorum ama bu dediklerim cok uzun vadede tabi.

Her yaz kusadasina gidiyoruz Guzelcamli beldesine. Kusadasi Istanbula bagli bir ilce gibi olmus hicbir farki yok. Guzelcamli nin bir tek denizi ve milli parki kalmis gerisi daglara kadar uzanan beton yigini olmus ve hala insaatlar devam ediyor. Her gun bir Alamanciyla tanisiyorsun yada Ankara dan tasinmis bir emekliye. Herkes bir ev almis oradan ama evleri gorseniz dokuluyor benim gibi bir mutevazi insan bile oradaki evleri begenmez. O kadar kotu ama fiyatlar her sene artiyordu gecen yaza kadar.

Seferihisar da arsam var o yuzden cok gidip geldim. Hesapta adi slow city. Slow oldugu dogru da city kesinlikle yalan. Merkeze gidin Osmanlidan beri dokunulmamis evler yollar var bildigin koy ama dokuluyor. Sigacika gittik Allahim neyse yazmiycam. Yani heryeri rezil oraninda. Kale dediler bildigin tas yigini. Pazar dediler kalabaliktan icine girilmiyor. Lunapark yapmislar yerler misir kocani dolu.

Sigacikta adini unuttugum otelin onunden denize girmeye kalktik sanki ben olmusum ahrete gitmisim ahrette mahser kalabaligi icinde sirat koprusunu bekliyoruz oyle bir kalabalik. Kalabalikta bir suru Arabi gormek mumkun.

Neyse daha fazla yazmiycam. Istanbullularda nesini severlerse bu Seferihisar in anlamiyorum. Daglara kadar binalar insaatlar gozukuyor. Beton yigini. Kusadasindan farki yok.

https://youtu.be/WMuKUDh7WeU

Erkan Öz ' ün 2020 ekonomik krizi ve Emlak sektörü ile ilgili videosu ...

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Abicim rakamlar ortada yani senin temennilerini anliyorum ama nufus patlamasi devam ediyor Izmirde.

Turkiyedeki yasli sayisindaki artis boyle devam ettikce yalnizca Izmir degil butun kiyi seridi ama ozellikle Ege de bu artis devam edecek. Birde yurtdisindan emekli olup gelen Turkler yabancilar sonra kacak giren Araplar ve suriyeliler. Ege kiyilarinin gelecegini pek iyi gormuyorum ama bu dediklerim cok uzun vadede tabi.

Her yaz kusadasina gidiyoruz Guzelcamli beldesine. Kusadasi Istanbula bagli bir ilce gibi olmus hicbir farki yok. Guzelcamli nin bir tek denizi ve milli parki kalmis gerisi daglara kadar uzanan beton yigini olmus ve hala insaatlar devam ediyor. Her gun bir Alamanciyla tanisiyorsun yada Ankara dan tasinmis bir emekliye. Herkes bir ev almis oradan ama evleri gorseniz dokuluyor benim gibi bir mutevazi insan bile oradaki evleri begenmez. O kadar kotu ama fiyatlar her sene artiyordu gecen yaza kadar.

Seferihisar da arsam var o yuzden cok gidip geldim. Hesapta adi slow city. Slow oldugu dogru da city kesinlikle yalan. Merkeze gidin Osmanlidan beri dokunulmamis evler yollar var bildigin koy ama dokuluyor. Sigacika gittik Allahim neyse yazmiycam. Yani heryeri rezil oraninda. Kale dediler bildigin tas yigini. Pazar dediler kalabaliktan icine girilmiyor. Lunapark yapmislar yerler misir kocani dolu.

Sigacikta adini unuttugum otelin onunden denize girmeye kalktik sanki ben olmusum ahrete gitmisim ahrette mahser kalabaligi icinde sirat koprusunu bekliyoruz oyle bir kalabalik. Kalabalikta bir suru Arabi gormek mumkun.

Neyse daha fazla yazmiycam. Istanbullularda nesini severlerse bu Seferihisar in anlamiyorum. Daglara kadar binalar insaatlar gozukuyor. Beton yigini. Kusadasindan farki yok.

Sayın Ahmetg , sizi bilmem ama Balıkesir ya da Muğla ' dan bir 1+1 bile olsa bir daire almayı düşünüyordum . Daire fiyatları o kadar uçmuş ki , birçok yer o kadar beton yığını olmuş ki almaktan vazgeçtim . En önemli sebebi ise bir daire veya yazlığa 200 -300 bin TL vereceğime , her sene aynı yerde tatil yapacağıma atarım 200 bin TL ' yi mevduata ( faiz oranları düşük olsa da ) değişik değişik yerleri gezmek , tatil yapmak , birbirinden güzel yerlerin tadını çıkarmak çok daha mantıklı bence. Diğer sebebi ise " nakit kraldır " misali hayat bu elinin altında iyi bir meblağ bulunması kadar güzel yok ! Özellikle şu ülke şartlarında . En azından ben böyle düşünüyorum . Sağlıcakla kalın .

Sayfa 426/1002 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •