Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 435/1002 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535935 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    alım gücünü korumaktan bahsediyorum.
    18 tl aldığım tereyağı 45 e çıkmış,
    20 tl aldığım peynir 40 tl ye çıkmış.
    7-8 aldığım yumurta 15 tl ye çıkmış
    kim 2 sene de % 100 zam aldı.
    % 30 nasıl bulacak diye sorayım o zaman
    Ben nereye ulaşmak istediğinizi çözemiyorum. Kirada oturmayı mı tavsiye ediyorsunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Selamlar
    Eskiler derdi ya, dünyanın bin türlü hali vardır diye. İşte bu salgın sebebiyle neler yaşadığımızı herkes kendi hayatında görüyor.
    Rahmetli çoook eskiden derdi " Evladım evin olsun, limon satar geçinirsin diye".
    Yatırım değil belki ama insanın fırsat bulduğunda kendi evini alması çok mantıklı.
    Devletin yardımıyla bile aç kalmassınız, üstünüzde bir damınız varsa.
    Selametle, sevgiler...

Alıntı Originally Posted by Cezer Yazıyı Oku
    Selamlar
    Eskiler derdi ya, dünyanın bin türlü hali vardır diye. İşte bu salgın sebebiyle neler yaşadığımızı herkes kendi hayatında görüyor.
    Rahmetli çoook eskiden derdi " Evladım evin olsun, limon satar geçinirsin diye".
    Yatırım değil belki ama insanın fırsat bulduğunda kendi evini alması çok mantıklı.
    Devletin yardımıyla bile aç kalmassınız, üstünüzde bir damınız varsa.
    Selametle, sevgiler...
    Birde büyük evin ne kadar değerli olduğunu anladım ben şahsen bu karantina günlerinde, insanın canı sıkılıyor geçiyorum çocugumun odasına oradan yatak odasına oradan mutfaga salonuydu derken günü geçiriyoruz, hele balkon, candır.

30.katta balkonsuz 1+1 ya da 1+0 cılara Allah sabır versin.
    men dakka dukka

Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku
    Birde büyük evin ne kadar değerli olduğunu anladım ben şahsen bu karantina günlerinde, insanın canı sıkılıyor geçiyorum çocugumun odasına oradan yatak odasına oradan mutfaga salonuydu derken günü geçiriyoruz, hele balkon, candır.

Ben eski avlulu evlere gıpta ettim. Bakıyorum ünlüler bahçelerinde video çekiyor. Garibanlar odalarından.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku

evet benim durumum. bursada 4+1 aile yanı varken gitmeyip İst da 1+1 e tek kişi sıkışıp kalmak

önümüzdeki günler şehir dışındaki bahçeli evlere rağbet artacağını gösteriyor. Dağ evi, göl kenarı, köy evi gibi...
    Şehirlerde de kentsel dönüşümün, her katı bahçeli-doğadan kopmayan, dikey tarımın yapıldığı bir yapılanma da görebiliriz. Hayaller..
    Son düzenleme : Trade Shark; 20-04-2020 saat: 14:27.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. Tesekkurler
     Alıntı Originally Posted by reaktif Yazıyı Oku
    15 yıllık olanlar o civarda alıyor +/- 200 TL fark edebilir, buna ilave olarak 700 TL ile 2000 TL arasında değişen ekders alınabiliyor. Yılda bir maaş tutarı kadarda sınav görevi alarak gelir elde edilebiliyor.

7. İmkanı olanlar önce küçük müçük bir ev alsınlar...daha çok imkanı olan nispeten büyük bir ev alsın,,,mutfak-banyo dışında herkese bir oda düşebilsin..herkes evdeyken, birden çok tuvaletin ne kıymetli olduğunu anlıyorsun...2 çocuk, anne baba 4 kişiyiz...yasaklar yüzünden annem de memlekete dönemiyor, o da bizde...5 kişi 2+1 evde yaşamayı hayal bile edemiyorum.

Üstüne, yakın çevre şehirlerde, bağ evi formatında bir ev, prefabrik de olsa..,ekip bilebileceğim bir bahçe...çok Kıymetli bunu da görmüş olduk.

Bunların hepsi imkan meselesi...benim lafım imkanı olup da parayı bankada istifleyenlere zaten....varsa imkanınız alın diyorum sadece.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İmkanı olanlar önce küçük müçük bir ev alsınlar...daha çok imkanı olan nispeten büyük bir ev alsın,,,mutfak-banyo dışında herkese bir oda düşebilsin..herkes evdeyken, birden çok tuvaletin ne kıymetli olduğunu anlıyorsun...2 çocuk, anne baba 4 kişiyiz...yasaklar yüzünden annem de memlekete dönemiyor, o da bizde...5 kişi 2+1 evde yaşamayı hayal bile edemiyorum.

Üstüne, yakın çevre şehirlerde, bağ evi formatında bir ev, prefabrik de olsa..,ekip bilebileceğim bir bahçe...çok Kıymetli bunu da görmüş olduk.

Bunların hepsi imkan meselesi...benim lafım imkanı olup da parayı bankada istifleyenlere zaten....varsa imkanınız alın diyorum sadece.
    Faizlerin %0,79 oranına düşmesi ile birlikte konut fiyatları neredeyse %30-50 oranında arttı...Yatırım için artık konutun bir cazibesi yok ama kullanılacak konutun yani ihtiyaç kısmının ertelenmemesi gerekiyor. Bir de alınacak imkan dahilinde en iyi konuta sahip olunmalı...Nihayetinde ''sınırlı süreli bir hayat'' yaşıyoruz. Hele ki bu aralar o sınırlar gittikçe daralıyor...

Sağlıklı ve bacası tüten mutlu yuvanız olsun...

Sayfa 435/1002 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535935 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •