Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 439/1002 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. sn.ressam,

Sizin için sakıncası yoksa, ev satın almak için hazırladığınız soru listesini paylaşabilir misiniz? Bizim için de bir kılavuz olur gerektiğinde. Teşekkürler

2. Bu dönemde kiracıyla sıkıntı yaşamamak için bir senelik kirayı peşin almak biraz indirimle mantıklı geliyor bana .

O şekilde teklif uygun olabilir gibi geliyor insana

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

3. Bu arada 15 Mayıs gelir beyanname son ödeme günü .

Son ana bırakanlar için hatırlatayım dedim

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bu arada 15 Mayıs gelir beyanname son ödeme günü .

Son ana bırakanlar için hatırlatayım dedim

30 nisan 2020 olarak geçiyor gib.gov.tr'de?

https://www.gib.gov.tr/node/143086
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,896
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Dün Eryaman da bir daire ilanı dikkatimi çekti. Emlakçıyı aradım, konuştukça kafam bulandı ve adama '' kardeş sana bir form göndereceğim watsaptan , sen bunu doldur bana at. '' dedim. Adam '' abi biz seninle anlaşamayız, sen başka daire bak '' dedi. Çünkü dairede olmayan özellikleri yazıyor, bazı şeyleri bilerek yanlış yazıyor. Sıkışınca -bir iki yanlıştan ne olacak , senin niyetin yok- oluyor.

Bu sabah gittim mal sahibini buldum. kadına olanları anlattım ve emlakçıyı değiştirmesini önerdim. hatta direkt kendin sat dedim. kadın da çoğu konuya hakim değil. Örnek , arsa payı, binanın oturuma açıldığı yıl ( yaşı ) , yönetim planı vb. Piyasa kör dövüşü gibi.
    Herhalde ülkedeki emlakçıların en az %90'ı bu şekilde. Satıyım, komisyonumu alayım, gerisi hikaye. Emlak siteleri bile bu şekilde. Bir ara Amerikadaki evlere ait bir emlak sitesi bulmuştum, evin kaç yılında yapıldığı, hangi tarihlerde hangi fiyatlara el değiştirdiği ve son 3 yıl ödenen emlak vergisi miktarı vb her türlü bilgi vardı.

Buradaki malum sitede çoğu ev ilanında site aidatı kısmını bile boş bırakıyorlar, evin yaşı metrekaresi filan tamamen düzmece...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    30 nisan 2020 olarak geçiyor gib.gov.tr'de?

https://www.gib.gov.tr/node/143086
    Printer dan çıkarttığım kağıtta 15 Mayıs yazıyor ama

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Herhalde ülkedeki emlakçıların en az %90'ı bu şekilde. Satıyım, komisyonumu alayım, gerisi hikaye. Emlak siteleri bile bu şekilde. Bir ara Amerikadaki evlere ait bir emlak sitesi bulmuştum, evin kaç yılında yapıldığı, hangi tarihlerde hangi fiyatlara el değiştirdiği ve son 3 yıl ödenen emlak vergisi miktarı vb her türlü bilgi vardı.

Buradaki malum sitede çoğu ev ilanında site aidatı kısmını bile boş bırakıyorlar, evin yaşı metrekaresi filan tamamen düzmece...
    Bazi bolgelerde 1990 lardaki alim satim fiyatlarida mevcut. Kim almis kim satmis o zamanlardan kayitlari gorebilirsiniz.

Redfin.com benim favorim. Tapu kayitlari halka aciktir. Bu aciklik yuzunden insanlar bazen evleri sirket uzerinden aliyorlarki gercek ismi gozukmesin diye alacakli yada nafaka yada husumet falan olaylarindan dolayi.

Redfin.com a giderseniz orada ev arsa farketmez 1990 larin basinda kaca satilmis vergi ne kadar odenmis gorebilirsiniz. Her eyalet ve sehirde o kadar geriye gidemiyorsunuz yasalarla alakali bir sey sanirim.

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Printer dan çıkarttığım kağıtta 15 Mayıs yazıyor ama

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    beyanname verme son günü 30 nisan.
    ödeme ilk taksit son günü 15 mayıs.

Sayfa 439/1002 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •