Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 44/1002 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 345 - 352 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben yine otoparka takılmış biri olarak adam 100 daire siteye 50 otopark koyuyor. Ondan sonra otopark var diyor. Kat malikleri birbirine giriyor. Apaçi olanlar 3 araba koymaya çalışıyor vs

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu dediğin sorun adam gibi sitede yaşanmaz, sitecik de yaşanabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bizim arkadaşın 2 cocuğu var keşke 4+1 olaydı diyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Araba ve evin ne kadar büyükse o kadar iyi...ilk maliyeti ve masrafı fazla...ama paran neye el veriyorsa en büyüğünü almak lazım.

3. Biz de 1 çocuklu bir aileyiz...3+1 de oturuyoruz...2+ 1 olsa yetmezdi diye düşünüyorum...Heleki eve yatılı kalmaya gelenler de olduğunda...3. oda yalnız kalıp sessizce kitap okumak için birebir oluyor bazen...Yada ilave TV ile istediğin başka birşey seyretmek istediğinde...

O arkadaş ta mademki oturmak için ev bakıyor kafasına da yatmış ev...İmkanı varsa alsın bence de 3+1 i...Sonradan avantajlarını görür...

benzer kampanyalar daha once de yapıldı.. 2 sene once mesela.. benzer faiz oranları ile.. Turkiye için konut alıyoruz şeklinde abuk ve ilkel bir alt metin ile..

bunların hepsi hikaye elbette.. yıllardır yamalanarak ilerleyen bir bütçe var.. siyasi islam emelleri için her türlü kanunsuzluk yapıldı şehirlerde.. yağmalandı.. beton yığınına çevrildi..

alacağın ev.. evet artık köye dönmüş bir yerde olacak eğer istanbul sa.. ülke normale döndüğünde hem nüfus azaltılacak (göç teşvik edilerek , zira sürdürülemez durumda şu anda hem de milli güvenlik riski mevcut durum) hem de bir çok bina yeniden yapılacak.. yeni caddeler, geniş alanlar olmak zorunda olacak.. yani çehre değişecek...belki şu anda alacağın evin yanından otoban geçecek.. veya üst geçit.. bir sürü abuk şey mümkün..

eğer zaten bir evde oturuyorsan ama bu faiz oranları cazip ya da fiyatlar daha fazla düşmez diye ev almayı planlıyorsan.. vazgeç..fantaziye gerek yok.. batık akp ekonomisini kurtarma çalışmaları bunlar.. evleri satabilen müteahhitler parayı dolara gömecekler.. burası herhalde net..

paranı reel anlamda arttırmak için kendini eğit.. daha fazla çalış.. ve kiraya devam..zira alınmaya değecek ev çok çok az.. alacağın şey büyük ihtimal kümeslerden birisi olacak..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

fikirtepe.. kümes yığınına tipik bir örnek..gözünüzün önüne getirin..

sorsan oturmak için ev alıyorsun.. faizler düşük falan filan.."bi daha böyle fırsat gelmez".. "zaten zam gelecek yakında".. "süper fırsat" şeklinde her saniye beynin yıkanıyor reklamlarla..

haaahhhhaa...

ama aldığın yer nasıl bir yer ? kümes.. ve beton yığını.. ve trafik.. uzunçayır..berbatın sözlük karşılığı..

bir sürü insan için fırsat olabilir.. ama rasyonel insan için ?? hayır...
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6. Ziraat Katılım Finansman Oranlarını İndirdi- Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Ziraat Katılım, finansman oranlarını 05.08.2019 tarihinden geçerli olmak üzere indirmiş olup, yeni oranlar aşağıda sunulmuştur.

Konut Finasman Oranları:

Finansman Tutarı Azami Vade Finansman Oranı

250.000'e kadar 180 ay Aylık 0,99
    250.001 - 500.000 180 ay Aylık 1,19
    500.001 - 1.000.000 180 ay Aylık 1,29
    1 milyon üzeri 180 ay Aylık 1,39

*Kredili çalışan konut sektörü firmaları, bu konuda Bankamız ile anlaşmaları halinde katkı payı ödeyerek daha uygun finansman oranları ile müşterilerine kredi kullanma imkanı sağlayabilecektir.

Bireysel Finansman Oranları:

Azami Vade Finansman Oranı

Tüm Müşterilerimiz için 60 ay 1,59%
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Biz de 1 çocuklu bir aileyiz...3+1 de oturuyoruz...2+ 1 olsa yetmezdi diye düşünüyorum...Heleki eve yatılı kalmaya gelenler de olduğunda...3. oda yalnız kalıp sessizce kitap okumak için birebir oluyor bazen...Yada ilave TV ile istediğin başka birşey seyretmek istediğinde...

O arkadaş ta mademki oturmak için ev bakıyor kafasına da yatmış ev...İmkanı varsa alsın bence de 3+1 i...Sonradan avantajlarını görür...
    Valla ben bazen kendimden bile sıkılıyorum o yüzden bireysel özel alanlar, benim gibiler için olmazsa olmaz...ayrıca son 2 yıldır home ofis çalışıyorum...evim 150 m2, daha aşağısı kurtarmazdı,,,,4-5 sene önce home ofis çalışacağımı düşünmezdim. O nedenle ne kadar büyük o kadar iyi diyorum ( mali durumun el verdiği en büyük-güzel ev)

8. Seninle kafalarımız/hayat tarzımız çoğu konuda uyuşuyor/benzer Cauti...(Bu senin için iyi birşey mi bilemem )

Home ofis çalışma olayını (piyasalarda daha aktif trade bakımından) ben herhalde emekli olduğumda 2-3 sene sonra yapabileceğim...

Daha bazı eksiklerim de var doğrusu (özellikle VIOP piyasasını kullanma)...Bunları o zamana kadar tamamlamayı düşünüyorum sayenizde takip ederek ve cesaretimi geliştirerek...

Sayfa 44/1002 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •