Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 451/1002 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Çok var, bu forumda takılan insanların birisiyle konuştuğunda karşısındakini tahlil edebileceğini düşünüyorum. Her meslekte iyi kötü var. Emlakçılarında belki %10-20 si yamuktur
    Bence oran daha yüksek.
    Özellikle işini iyi yapan bir emlakçı kiraya verme konusunda çok iyi işler çıkarabiliyor. Sizi fazla yormadan her türlü desteği sağlayabiliyor.
    Ancak temel bir sorun var. Emlakçı kimin çıkarını kollamakla yükümlü ben evi satışa koyduğumda, benim evime mi satıcı bulacak yoksa alıcıya mı benim evimi ayarlayacak işte orası hep gri bölge olarak kalıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. yazlık bölgesinde satılık daire vardı istediğimiz fiyatı söyledik 6-8 ay birşey çıkmadı .

Sonra sahibinden koyduk ilanı cuma günü koyduk Çarşamba günü satış oldun üstelik bana sat bana sat diye bir elin parmaklarından fazla evi gezip görüp sonra kaporayı hemen vereyim diyenler bile oldu .

İstediğimiz fiyata satmayan emlakcı biz orada değiliz diye acaba ne kadar fazla fiyat çekmişti .

Bu örneklerden sadece biri

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    yazlık bölgesinde satılık daire vardı istediğimiz fiyatı söyledik 6-8 ay birşey çıkmadı .

Sonra sahibinden koyduk ilanı cuma günü koyduk Çarşamba günü satış oldun üstelik bana sat bana sat diye bir elin parmaklarından fazla evi gezip görüp sonra kaporayı hemen vereyim diyenler bile oldu .

İstediğimiz fiyata satmayan emlakcı biz orada değiliz diye acaba ne kadar fazla fiyat çekmişti .

Bu örneklerden sadece biri

bir musterim 1 senedir evini satamiyordu ( emlakci vasitasiyla ) dedim ne kadara sattiriyorsun.
    ev 450 bin 470 e satip 20 si ona kalacak dedi.
    dedim gel bi sahibindene bakalim belki senin evin ilani vardir.musterimde internet cahili yasli adam.
    evini bulduk sahibindende
    600 bin liraydi ilan.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Güvenilmeyecek üç insan tipi var nedir diye sormuştu yan komşum

Benim aklıma insanın kötü özellikleri var onlar geldi .

Hayır dedi kime karşı arkanı kollaman lazım sürekli dedi

Bilemedim nedir dedim

Avukat

Muhasebeci

Komisyon Emlak

Beyaz yakalı soyguncular . Allah , kimseyi bunların eline düşürmesin . Dürüst ve vicdanlı
    olanları tenzih ediyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    bir musterim 1 senedir evini satamiyordu ( emlakci vasitasiyla ) dedim ne kadara sattiriyorsun.
    ev 450 bin 470 e satip 20 si ona kalacak dedi.
    dedim gel bi sahibindene bakalim belki senin evin ilani vardir.musterimde internet cahili yasli adam.
    evini bulduk sahibindende
    600 bin liraydi ilan.
    Hocam,

600e emlakçı evi sattı diyelim parayı emlakçının hesabına geçmeyecek ki yani yöntemi anlayamadım.

Parayı alıcı satıcıya verecek. Ardından satıcı emlakçıya 20k verecek. 130k nasıl halledilecek bilemedim.

Sanırım öğrenmemiz gereken çok hile var
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

600e emlakçı evi sattı diyelim parayı emlakçının hesabına geçmeyecek ki yani yöntemi anlayamadım.

Parayı alıcı satıcıya verecek. Ardından satıcı emlakçıya 20k verecek. 130k nasıl halledilecek bilemedim.

Tapu da rayiçi ödeyeceğiz hep tapu masrafınız az olur ev sahibide tapuya karışmıyor fazla vergi vermeyin derim ben diyorlar genelde emlakçıların hemen hemen hepsi tabi bu yola başvuranlar için geçerli bu

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Tapu da rayiçi ödeyeceğiz hep tapu masrafınız az olur ev sahibide tapuya karışmıyor fazla vergi vermeyin derim ben diyorlar genelde emlakçıların hemen hemen hepsi
    Açıklamanızdan tam anlayamadım. Rayiç farklı bir durum.

Ödemeyi neden alıcı emlakçıya öder. Hiç bir zaman alıcının emlakçıya satış bedelini ödediğine şahit olmadığım için sormuştum. Anlaşırsın pazarlık biter. Alıcı ödemeyi mal sahibine yapar. Mal sahibi bu fazla der
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. Ben size bir soru sorayım .

Bizim apartmanda daire satılıktı .

Adama sorduğumda 550 istiyorum masraflara karışmam diyordu bizde 515 teklif ettik .

Sonra Emlakcı bunu ilana koydu 900 kusürden

Aradan bir buçuk yıl geçti karşı komşu 600 tüm masraflar dahil aldı .

Bu arada dolar %35-40 arttı .

Emlakcı şimdi 90 küsür yaşlı amcamıza eğer alıcı bulsaydı 450 bin daha fazla mı verecekti diyorsunuz çok iyilikseverlik örneği değil mi sizce bu hareket

Sayfa 451/1002 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •