Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 452/1002 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Ben size bir soru sorayım .

Bizim apartmanda daire satılıktı .

Adama sorduğumda 550 istiyorum masraflara karışmam diyordu bizde 515 teklif ettik .

Sonra Emlakcı bunu ilana koydu 900 kusürden

Aradan bir buçuk yıl geçti karşı komşu 600 tüm masraflar dahil aldı .

Bu arada dolar %35-40 arttı .

Emlakcı şimdi 90 küsür yaşlı amcamıza eğer alıcı bulsaydı 450 bin daha fazla mı verecekti diyorsunuz çok iyilikseverlik örneği değil mi sizce bu hareket

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Anladığım kadarıyla sistem 65 yaş üstünü kandırmaya yönelik devam ediyor. Benim anlamadığım nokta zaten yukarıdaydı.
    Hiç bir zaman bu işlemler esnasında emlakçıya para vermedim emlakçıdan da almadım. Alacak kişiyle de tapu öncesi de denk geldim. Emlakçının pek fazla yetkisi yok gibi gelmişti neyse...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    yazlık bölgesinde satılık daire vardı istediğimiz fiyatı söyledik 6-8 ay birşey çıkmadı .

Sonra sahibinden koyduk ilanı cuma günü koyduk Çarşamba günü satış oldun üstelik bana sat bana sat diye bir elin parmaklarından fazla evi gezip görüp sonra kaporayı hemen vereyim diyenler bile oldu .

İstediğimiz fiyata satmayan emlakcı biz orada değiliz diye acaba ne kadar fazla fiyat çekmişti .

Bu örneklerden sadece biri

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Geçmiş yıllarda,Bandırma dan tayini çıkan bir büyüğümüz evini satma amaçlı emlakçıya bırakır,tam iki yıl emlakçı satılmadı diye geçiştirir,en sonunda eve bakmaya gelen ev sahibi istediği fiyatın neredeyse 1.5 katının istendiğini görür,ayrıca ev kısa tarihlerle kiraya bile verilmiştir,olay 90 lı yılların başında gerçekleşmiştir...

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

600e emlakçı evi sattı diyelim parayı emlakçının hesabına geçmeyecek ki yani yöntemi anlayamadım.

Parayı alıcı satıcıya verecek. Ardından satıcı emlakçıya 20k verecek. 130k nasıl halledilecek bilemedim.

Sanırım öğrenmemiz gereken çok hile var
    Emlakçı kendi alacak evi 450k',ya, bir kaç gün sonra 600'k ya okutacak. : )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

600e emlakçı evi sattı diyelim parayı emlakçının hesabına geçmeyecek ki yani yöntemi anlayamadım.

Parayı alıcı satıcıya verecek. Ardından satıcı emlakçıya 20k verecek. 130k nasıl halledilecek bilemedim.

Üçkağıtçı olanlar şu şekilde hallediyor,
    600 binlik eve diyorki ev sahibi biraz pimpirikli 150 bin kapora istiyor diyor, 150 bini kendine aliyor ev satilirken 450 bin ev sahibine ödeniyor iş bitiyor.

Emlakçıya kapora verirken komisyon tutarından 1 lira fazla vermezseniz is çözülür

Ev satan ise evi alana mutlaka kapora verip vermediğini ne kadar olduğunu sorsun
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Tam çiftlik arazisi
    Neden ciftlik anlamadim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Neden ciftlik anlamadim
    Gelecek tarım ve hayvancılıkta covid-19 gösterdi ki kendi kendimize yetebilmemiz şart
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Emlakçı kendi alacak evi 450k',ya, bir kaç gün sonra 600'k ya okutacak. : )
    Sn Halukcan,

Satıcı demez mi emlakçısına benim evi satmak yerine sen niye alıyorsun Tapuya gidince hani alıcı

Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Üçkağıtçı olanlar şu şekilde hallediyor,
    600 binlik eve diyorki ev sahibi biraz pimpirikli 150 bin kapora istiyor diyor, 150 bini kendine aliyor ev satilirken 450 bin ev sahibine ödeniyor iş bitiyor.

Emlakçıya kapora verirken komisyon tutarından 1 lira fazla vermezseniz is çözülür

Ev satan ise evi alana mutlaka kapora verip vermediğini ne kadar olduğunu sorsun
    Sn Serkan23,

Bu uygulanabilir. 150k kapora isteyen olursa bundan sonra şüpheleneceğim...

Bu emlakçıların %2 (%3'ten düştü çıktı mı bilmiyourum) komisyonu var. Genelde bu ev ne kadara olur deyince sizin komisyon ne kadar diyoruz. Hemen %1'e fit oluyorlar. %2 derlerse de %1 veririm anlaşırsak deyince kabul etmeyeni az gördüm
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. Satıcıyla alıcı görüştükten sonra emlakçının fiyat üzerinde bir üçkağıtçılık yapabileceğini düşünmüyorum.

Sayfa 452/1002 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •