Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 458/1002 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    G.Kore modeli buna benzer.

Ne ev sahibi ne kiraci, kimsenin kimseye guvenmesi gerekmedigi gibi kiracida eve gozu gibi bakmak zorunda.

Akilli milletler var, ihtiyaclara gore cozum ureten, bir de yolsuz milletler var, kafasi calismayan.

Insanlar cesit cesit.
    Kiracılara ait bir reyting sistemimiz bile yok. Bu sistem olsa bugün bir çok kiracı daha düşük kira öderken, ev sahipleride evlerini gönül rahatlığı ile kiraya verecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Bence artık iyi kiracı bulmak zor.
    Zaten ayağını yorganına göre uzatan dürüst kişiler bu düşük faiz ortamında evini almış yada almak üzeredir.
    örneğin bizim şirkette 2500 tl çalışan temizlikçi, haftasonları da temizliğe gider. kredi çekip ev aldı.
    2500 kredi taksidi olsa bunun gıda, ısınma, ulaşım vb masrafı var.
    ortada kalan tipler yiyici, dolandırıcı, çalışmayan tipler kalıyor.
    ev sahipleri düşünsün ben mi düşüneceğim.
    Aile çoluk çocuk olduğu halde, düşük faizli o dönemde çok fırsatlar geçtiği halde, başına bir ev almak için çabalamayan sorumsuz tipler var evet.
    Çevremde en kıt geçinen insanlar bile 1+1 aldı, giriş aldı, bodrum aldı, yine de kiradan kurtuldular.
    Yaşlı başlı çoluklu çocuklu olduğu halde bir kulübe bile almamış kişiye ben ev vermem açıkçası.

Ama bir de beyaz yakalı genç kesim var. (benim tercihim)
    Bunların bir kısmı evlilik düşünmediği için, bir kısmı bir semte kazık kakmak istemediği için, bir kısmı da tayinli işlerde çalıştığı için ev almıyorlar.

Mesela bir kiracım öğretmen. Bugün istanbulda, belki 5 yıl sonra pat başka şehirde. Niye ev alsın ki?

Bir çift vardı mesela. Kadının uluslararası işyeri Türkiye kısmını kapatınca kadına kanadada çalışmayı teklif etti. Eşi de başka bir uluslararası firmada olduğu için ikisi birden 1 ay içinde kanadaya göçtüler.

Başka öğrenci kiracılarım vardı mesela. Babaları anadoluda epey varlıklı tüccar.
    Dedim yahu tüccarda hiç kafa yok, 4 yıl bana kira vereceğine istanbuldan ev alsa, 4 yıl sonra kar ederek satar.
    Ama öyle olmadı. 4 yıl sonra öğrenciler çıktığında konut piyasası çökmüştü, evler satılmıyordu.
    Demek ki tüccar benim bilmediğim şeyleri biliyormuş.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ev sahibi komisyon ödediği takdirde bunu zaten kiraya ilave edecektir. Merak etmeyin kiranın bedeli bunlar düşünülerek hesaplanıyor.
    Diğer yandan eskiden depozito döviz cinsindendi zamana yenilmiyordu. Şimdi tl bunu neden yaptılar bilen var mı?

2008 civari dolar 1.2 civarlarinda iken 2 kira + 1000 dolar depozito ile 1+1 çatı kati kiraladim.
    2014 de çıkarken ev sahibinden 1 dolar geri alamadim. Vay efendim dolar şu fiyatken vermişim şimdi artmişda okadar vermezmiş.
    Anlayacaginiz döviz de çare degil.

Tek çare doğru düzgun bir kredi sistemi.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    2008 civari dolar 1.2 civarlarinda iken 2 kira + 1000 dolar depozito ile 1+1 çatı kati kiraladim.
    2014 de çıkarken ev sahibinden 1 dolar geri alamadim. Vay efendim dolar şu fiyatken vermişim şimdi artmişda okadar vermezmiş.

Dolarla alıp dolarla vermek zaten kiracı lehine bir düzenlemeydi. Ev sahibiniz kötüymüş.

O egeli ben değilim

5. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

450-600 gram altın depozito veren arkadaşlar emekli olunca bir bardak soğuk su içmişlerdi işyerini kapattıklarında .

Not o zaman dolar yasaktı

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku

Çıkacağınız tarihe göre 1000 dolarlık kirayı yatırmayacaktınız. Böylece mahsup etmiş olurdunuz.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. https://youtu.be/3xj1eDD4Vmc?t=1582
    ahmet davutoğlu diyor ki; "Sanayide 20 yılda kazandığını imarda 20 ayda kazanıyor."
    maliyetler çok yüksek diyenlere...

8.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Çıkacağınız tarihe göre 1000 dolarlık kirayı yatırmayacaktınız. Böylece mahsup etmiş olurdunuz.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ev dubleksden ayrilmiş çati katiydi.tapu tek yani.
    Evi saticam alıcı hazir, icerde düzenleme yapicam diye gelince ev sahibi, bende tamam deyip hemen ev bulup cikmistim.Depozito gumledi tabi. Evi ben duzenletivermis oldum.
    Tecrübe işte bunlar.
    Simdiki evin sözleşmesinde depozito kira yerine sayilamaz diye madde var )
    Ev sahipleride uyanik. Bu ev de de depozitoyu unuttum yani. Onu da yiyecekler kesin. Bunca yildan sonra yapabilsem bende kirasız kalirdim ama Allahindan bulsun deyip cikiyorum. Bizim yerimize imansizlar bagirtiyor ev sahiplerini )

Sayfa 458/1002 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •