Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 464/1002 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564964 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Senden böyle yazı görmek ilginç geldi. Benim de başıma geldi resmen kismetsizim gezdim beğendim 800 teklif ettim dolar çok artmış artık 1000 istermiş paşa inanılmaz kafalar. Bence kimsenin paraya ihtiyacı yok komple kafalar rahat veya bize denk gelmiyor anlamıyorum artık. Gerçi sen istanbul bazında demişsen belki de haklısın ankara dinamikleri daha farklı.
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    doların yükselmesini fırsat bilip satış fiyatını arttırmak diye bi mantık yok.. yani satıcı istediği gibi arttırır, mal onun, ama satış işleminin gerçekleşmesi anlamında fuzuli bir şey olur

şöyle düşünelim : turizm işi battı, otelciler, seyahat acenteleri, rehberler vs hepsi zorda.. yeme-içme işi battı, restoran-cafe işletenler zorda.. perakende işi de zorda, istedikleri kadar avm'ler açılsın, kim gidecek, nasıl alışveriş olacak ?? lafın kısası, muhtelif sektörlerde iş yapan bissürü insan sıkışacak, piyasada nakit akışları daralacak, bir sürüsü batma tehdidi altında.. böyle bir ortamda işini kurtarmak için ellerindeki gayrimenkulleri satışa çıkaracaklar..

yıllardır beklenen 'batan geminin malları' gelecek piyasaya.. ölü eşşek fiyatları bulunursa gayrimenkul alınır, diğerleri yani dolar arttı diye satış fiyatını arrtıranlar da gidip kumda oynayacak

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Senden böyle yazı görmek ilginç geldi. Benim de başıma geldi resmen kismetsizim gezdim beğendim 800 teklif ettim dolar çok artmış artık 1000 istermiş paşa inanılmaz kafalar. Bence kimsenin paraya ihtiyacı yok komple kafalar rahat veya bize denk gelmiyor anlamıyorum artık. Gerçi sen istanbul bazında demişsen belki de haklısın ankara dinamikleri daha farklı.
    İstanbul'da da öyle. Sahibinden de takip ediyorum, aynı satılıkları dışarıda da görüyorum. Yazdan beli satılamayanlar var. Buna rağmen her ay fiyatı 10-20 bin TL yukarıya güncelliyorlar. İşin ilginci takibe aldıklarımdan yazın 600 bin TL istedikleri daire için 600 bin TL fiyat o gün bana çok yüksek geliyorken, gelirim artmamasına rağmen bugün aynı daire için istedikleri 750 bin TL normal geliyor. Sanırım gittikçe yükselen fiyatlara alışıyoruz.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    İstanbul'da da öyle. Sahibinden de takip ediyorum, aynı satılıkları dışarıda da görüyorum. Yazdan beli satılamayanlar var. Buna rağmen her ay fiyatı 10-20 bin TL yukarıya güncelliyorlar. İşin ilginci takibe aldıklarımdan yazın 600 bin TL istedikleri daire için 600 bin TL fiyat o gün bana çok yüksek geliyorken, gelirim artmamasına rağmen bugün aynı daire için istedikleri 750 bin TL normal geliyor. Sanırım gittikçe yükselen fiyatlara alışıyoruz.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    8 9 ayda, fazla bulunan 600k fiyattan 750 ye cikan fiyati normal karsilamaya başlamak ))
    Covid etkisi galiba. Eve fazla kapaninca dengeler şaşmiş..
    Normal degil kardesim bu artiş. Şam şeytanlarinin kendilerini zengin etme tuzaklari. Bu tuzaga düsen oldukcada bu kafa bu müslüman ülkede iş yapar.

Boğaz köprüsünü satiliga cikariyorum. Alan varsa benim suçum ne )))))

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    doların yükselmesini fırsat bilip satış fiyatını arttırmak diye bi mantık yok.. yani satıcı istediği gibi arttırır, mal onun, ama satış işleminin gerçekleşmesi anlamında fuzuli bir şey olur

şöyle düşünelim : turizm işi battı, otelciler, seyahat acenteleri, rehberler vs hepsi zorda.. yeme-içme işi battı, restoran-cafe işletenler zorda.. perakende işi de zorda, istedikleri kadar avm'ler açılsın, kim gidecek, nasıl alışveriş olacak ?? lafın kısası, muhtelif sektörlerde iş yapan bissürü insan sıkışacak, piyasada nakit akışları daralacak, bir sürüsü batma tehdidi altında.. böyle bir ortamda işini kurtarmak için ellerindeki gayrimenkulleri satışa çıkaracaklar..

yıllardır beklenen 'batan geminin malları' gelecek piyasaya.. ölü eşşek fiyatları bulunursa gayrimenkul alınır, diğerleri yani dolar arttı diye satış fiyatını arrtıranlar da gidip kumda oynayacak
    Dolar fiyatının artmasından ziyada faizlerin düşmesinin konut kredisine olan talebi arttırdığını bunun da satıcılar tarafından fiyat artışı fırsatı olarak değerlendirildiğini anlatmaya çalıştım. Yanlış anlaşılmasın. Doların artması eğer gelir veya birikim dolar ile değilse konut talebini azaltır ve bundan sonra yapılacak konutlara ilave maliyet koyar bunu belirtmek istedim. Selamlar

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    ABDde for sale by owner da oluyor, yanılmıyorsam sadece New York'ta emlakçı kullanılmak zorunda. Ama tam bir saçmalık, adamlar kaldırmak için adımlar atıyorlar, en son kiralamadan emlakçı komisyonu alınamaz kuralı çıkarıldı.
    Allahtan redfin var cok dusuk oran komisyon aliyor

6. Malesef Türkiye 10 sene kadar çok sıkıntılı bir süreçten geçecek gibi gözüküyor. Ülkede yaşayan insanların yüzde 80i böyle kötü bir dönemden geçmeyi haketmiyor ama şu an feriştahı gelse ülkeyi bu sarmaldan 2-3 senede çıkaramaz. Devlette ve halkta para kalmadı çünkü ülkenin kuruluşundan bu yana oluşturduğu birikimin (sermayenin) yarısı talan edildi, diğer yarısı batık projelere harcandı.

Emlak özelinde; adam evine 1 milyon vermiş, şimdi onu 700 bine satmak istemiyor çünkü bir daha yerine koyamayacağının farkında. O yüzden bekleyelim veya kiralayalım, piyasa toplayınca satarız diye düşünüyor. O yüzden misal evin kirası 3000 ama almak istesen 1 milyon diyorlar.

7.  Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Malesef Türkiye 10 sene kadar çok sıkıntılı bir süreçten geçecek gibi gözüküyor. Ülkede yaşayan insanların yüzde 80i böyle kötü bir dönemden geçmeyi haketmiyor ama şu an feriştahı gelse ülkeyi bu sarmaldan 2-3 senede çıkaramaz. Devlette ve halkta para kalmadı çünkü ülkenin kuruluşundan bu yana oluşturduğu birikimin (sermayenin) yarısı talan edildi, diğer yarısı batık projelere harcandı.

Emlak özelinde; adam evine 1 milyon vermiş, şimdi onu 700 bine satmak istemiyor çünkü bir daha yerine koyamayacağının farkında. O yüzden bekleyelim veya kiralayalım, piyasa toplayınca satarız diye düşünüyor. O yüzden misal evin kirası 3000 ama almak istesen 1 milyon diyorlar.
    doğru ama eksik yazmışsınız, bir o kadarı da sözüm ona projeler için gelecekte ipotek edildi.

türkiyenin orta vadede gidişatı ya çin ya brezilya olmak.

Çin ucuz işçilik nispeten homojen bir halk az çok herkesin karnının doyması düzgün asayiş.
    Brezilya ultra bozuk gelir dağılımı, etnik bozukluk, asayiş problemi.

içim kan ağlayarak bari Çin olalım diyorum.

hayat devam edecek ama tüm dünya son birkaç yıldan dramatik dersler aldı.

bakalım neler ne hızla ne yönde değişecek.

8. Istanbul'da hic bir sey iyiye gitmeyecek, son 30 yila bak, farki bir dusun.

Istanbul'lu dedigin Anadolu'dan goc etmis gariban surusu.

Yarini olmadigini biliyor, isi gucu de Istanbul'da degil, ama Istanbul'da ev alacak.

Hemde dunyanin parasini verecek, Sivasli emlakcidan fikir alacak, o parayi baglayacak, de ki 600.000.

Dolar mi, Altin'mi diye soraralar.

Aralarinda bir tek fark vardir, dolar tek yonludur, altin degil.

Yazik etmeyin paraniza nokta.

Sayfa 464/1002 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •