Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 467/1002 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567967 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,729 - 3,736 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    1 miolyon altına İstanbul Beylikdüzü'nde, Gürpınar ve Dereağzı mahallelerinde deniz kenarında site içi bahçeli villalar var sahibinden.com sitesinde gördüm. Oralara hiç yolum düşmediği için bilmiyorum, acaba nasıldır, ulaşım, alışveriş imkanları, çevre, popülasyon vb .

Yani şu hastalık yüzünden artık iş yüzünden İstanbul'dan çok uzaklaşmadan karantinada bahçede vakit geçrilebilecek bahçeli yerlere bakıyorum da o yüzden sordum.
    Merhaba,

Bölgeye yakın oturduğumdan biraz bilgi vermeye çalışayım.

Güzel sakin bir yer. Ulaşım olarak belli noktalara minübüs ve otobüs var.
    Alışveriş için etrafta market, eczane vs rahat bulunabilir. Diğer alışveriş ve aktivite için 1 km içeri girip Beylikdüzü ne gitmek gerekiyor.
    Sahili güzel. Belediye iyi düzenlemiş. Çardak ve kamelyalar koymuş. Mangal yapımı için yerler hazırlamış.
    Kışları sert geçer yüksekte kaldığı için. Bu nedenle bir kısım sadece yazlık olarak kullanır bu bölgeyi.
    Yaz ve bahar ayları güzeldir ancak sahile etraftaki varoş mahallerlerden gelen çok olur.
    Esenyurt bölgesinin hanzoları ve Suriyeliler genelde Gürpınar ve Büyükçekmece sahillerine akın eder.

Uyarı olarak Pınartepe Mahallesine (Beylikdüzü ile Büyükçekmece arasında) dikkat. Bu bölgede toprak kayması var.
    Heyelan bölgesi olarakta geçiyor. Buradan bilmeden villa veya ev alanlar bir daha zor satabiliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, Sizler hep Ülke içindeki (Türkiye) İnsanların maaşları,gelir seviyesi ve ekonomik durumları açısından olaya bakıyorsunuz..Birde şu var; Türkiye ve Dünya da insanlar eskisinden daha çok sigortalı çalışmak için çaba gösteriyor,E haliyle de Emekli olan kişi sayısı günden güne artıyor.. Misal,Adam Almanya'dan emekli olup memleketine dönüyor, Ortalama Bin Euro maaş alıyor, bugünün parasıyla = 7700.TL.+ bir emekli maaşı 1500 .TL de kendi Devletin den alıyor.Eline geçen para Yaklasik 10.Bin TL.Eee bu vatandaş ne yapacak bu kadar parayı.?.(.Almancilarin zaten çoğu cimri insanlar.). Gidiyor emlakçılara, onların gazı ile pahalı falan demiyor ev alıyor,arsa alıyor vs.. Çünkü zaten Devletten çift Maaş garanti.. Döviz yükseldikçe cebe giren parada artıyor..Eeee bu durumda Emlak piyasası düşer mi.?..
    Sn Kar_Adam,

Önce cevap vereyim elbette düşer.

Adamın parası çok diye bir kez yanlış yatırım sonrasında sürekli neden yanlış yatırım yapıp dursun ki.. Bu adam hem cimri hem de yatırım konusunda emekli olana kadar hiç bir bilgi sahibi olmamış olması çelişkilidir. Cimri insanlar gaza gelmez planlama yaparlar ve zor kazandıkları için kolayca harcamazlar...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3. Dolar çok yükseldi kişilerin alım gücü düştü. Bankada yaklaşık 20 senedir çalışan bir arkadaş dolar bazında 1000 dolar ile başlamıştım işe, yıllar içinde o kadar unvan promosyon aldım hala 1000 dolar alıyorum dedi. Diyeceğim o ki alım gücü düştükçe faizler isterse 0 olsun borçlanmaya çekiniyorsun çünkü tasarrufun az gelecek belli değil. Mantık içinde değerlendirirsek o kadar para verip içine tam sinmeyen ev almak yıllarca kredi ödemek hiç cazip değil. O anlamda Arsa yine de uzun vadede daha mantıklı gibi.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,925
     Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Merhaba,

Bölgeye yakın oturduğumdan biraz bilgi vermeye çalışayım.

Güzel sakin bir yer. Ulaşım olarak belli noktalara minübüs ve otobüs var.
    Alışveriş için etrafta market, eczane vs rahat bulunabilir. Diğer alışveriş ve aktivite için 1 km içeri girip Beylikdüzü ne gitmek gerekiyor.
    Sahili güzel. Belediye iyi düzenlemiş. Çardak ve kamelyalar koymuş. Mangal yapımı için yerler hazırlamış.
    Kışları sert geçer yüksekte kaldığı için. Bu nedenle bir kısım sadece yazlık olarak kullanır bu bölgeyi.
    Yaz ve bahar ayları güzeldir ancak sahile etraftaki varoş mahallerlerden gelen çok olur.
    Esenyurt bölgesinin hanzoları ve Suriyeliler genelde Gürpınar ve Büyükçekmece sahillerine akın eder.

Uyarı olarak Pınartepe Mahallesine (Beylikdüzü ile Büyükçekmece arasında) dikkat. Bu bölgede toprak kayması var.
    Heyelan bölgesi olarakta geçiyor. Buradan bilmeden villa veya ev alanlar bir daha zor satabiliyor.
    Teşekkür ederim, değerli bilgiler bunlar notlarıma ekledim....
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,925
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Kar_Adam,

Adamın parası çok diye bir kez yanlış yatırım sonrasında sürekli neden yanlış yatırım yapıp dursun ki.. Bu adam hem cimri hem de yatırım konusunda emekli olana kadar hiç bir bilgi sahibi olmamış olması çelişkilidir. Cimri insanlar gaza gelmez planlama yaparlar ve zor kazandıkları için kolayca harcamazlar...
    İnsanlar ev almak yerine kirada oturuyormuş:

https://www.borsagundem.com/haber/ev...uruyor/1489923

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,925
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Dolar çok yükseldi kişilerin alım gücü düştü. Bankada yaklaşık 20 senedir çalışan bir arkadaş dolar bazında 1000 dolar ile başlamıştım işe, yıllar içinde o kadar unvan promosyon aldım hala 1000 dolar alıyorum dedi. Diyeceğim o ki alım gücü düştükçe faizler isterse 0 olsun borçlanmaya çekiniyorsun çünkü tasarrufun az gelecek belli değil. Mantık içinde değerlendirirsek o kadar para verip içine tam sinmeyen ev almak yıllarca kredi ödemek hiç cazip değil. O anlamda Arsa yine de uzun vadede daha mantıklı gibi.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sizin arkadaş yine koruyabilmiş, benim teknisyen arkadaş 20 yıl önce işe girdiğinde $1000 karşılığı TL maaş alırken, şimdi $500 bile değilmiş... Tek ekstrası şirket aracı...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,925
    Bu arada geçen gün ben sahibinden satışlar yasaklanıyor paylaşımı yapmıştım. Düzeltmesini de ben paylaşayım bari:

https://www.finansgundem.com/haber/b...rsiniz/1489839

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Kar_Adam,

Bugün Zonguldak da ev fiyatları ile İstanbul arasında fark yok.Ya da Antalya /İstanbul ile...Niye.?. Çünkü çoğu kişinin geliri döviz.. Yada çift emekli..Cimri insanlar , kimseyle bir tabak yemek ısmarlamaz,sürekli biriktirir.. Cingöz emlakçıların eline düşenin ,cimriligi de para etmez.. ikincisi de türk insanı aldığı evi, arsayı, dükkanı, satıp para kazanmak için değil , kullanmak yada kiraya vermek için alır.Gelenegi böyledir... Emlak fiyatlarının dip yaptığı dönem,1999.Marmara-golcuk depremiydi..Sonraki zamanda herşey Eski halini aldı.. Avcılar bölgesindeki yıkık dökük evlere bile bugün dünyanın parasını istiyorlar....Niyee.? Çünkü ülke nüfusu her geçen gün artıyor, artacak.Buna bağlı olarak da talep ve fiyatlar gerilemez..Milyon dolarlık yerleri de zaten zenginler, yabancılar alıyor.Onlar içinde para no problem..

Sayfa 467/1002 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567967 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •