Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 468/1002 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Bugün Zonguldak da ev fiyatları ile İstanbul arasında fark yok.Ya da Antalya /İstanbul ile...Niye.?. Çünkü çoğu kişinin geliri döviz.. Yada çift emekli..Cimri insanlar , kimseyle bir tabak yemek ısmarlamaz,sürekli biriktirir.. Cingöz emlakçıların eline düşenin ,cimriligi de para etmez.. ikincisi de türk insanı aldığı evi, arsayı, dükkanı, satıp para kazanmak için değil , kullanmak yada kiraya vermek için alır.Gelenegi böyledir... Emlak fiyatlarının dip yaptığı dönem,1999.Marmara-golcuk depremiydi..Sonraki zamanda herşey Eski halini aldı.. Avcılar bölgesindeki yıkık dökük evlere bile bugün dünyanın parasını istiyorlar....Niyee.? Çünkü ülke nüfusu her geçen gün artıyor, artacak.Buna bağlı olarak da talep ve fiyatlar gerilemez..Milyon dolarlık yerleri de zaten zenginler, yabancılar alıyor.Onlar içinde para no problem..
    Sn Kar_Adam,

Çoğu kişinin geliri döviz olduğuna katılmıyorum.

Kullanmak için alınan evi, arsayı, dükkanı konumuz dışında tutuyorum. Ancak yatırım yani kiraya vermek için alıyorsak makul bir getiri olması gerekiyor. Bu getirinin şu an olmadığını görüyorum ve çoğu kişi öyle görüyor. Son olarak cingöz emlakçı oyun planı sağlam olan cimri insanı yenemez
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Kar_Adam,

Kullanmak için alınan evi, arsayı, dükkanı konumuz dışında tutuyorum. Ancak yatırım yani kiraya vermek için alıyorsak makul bir getiri olması gerekiyor. Bu getirinin şu an olmadığını görüyorum ve çoğu kişi öyle görüyor. Son olarak cingöz emlakçı oyun planı sağlam olan cimri insanı yenemez
    Milliyetçi bildiğiniz parti bile, Parasını Dolarda tuttuğu ortaya çıktı.. Hacı,Hoca, Tarikatcilarin zaten yerli para TL ile işi olmaz...Varın gerisini siz düşünün...

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn Kar_Adam,

Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Milliyetçi bildiğiniz parti bile, Parasını Dolarda tuttuğu ortaya çıktı.. Hacı,Hoca, Tarikatcilarin zaten yerli para TL ile işi olmaz...Varın gerisini siz düşünün...
    Milliyetçi bildiğiniz partinin yatırımı dolarda çıktı ama geliri TL. Yatırım konusunda yurt içi yerleşiklerin mevduatının ne kadarı yabancı parada bakılabilir.

Ancak gelirlerin döviz olması ilginç geldi. Belki sadece bana ilginç geldi. Bilemiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Şimdi Türkiye'de ,dolar yuro altın fiyatları, aldı başını gitti.. Başta siyasetçiler olmak üzere, Büyük firma sahiplerinin sesi çıkmıyor. Niyeee.?. Çünkü işlerine geliyor.. Servetleri artıyor..Yarin birgün
    Elinde , Yastık içinde, samanlıkta ,odunlukta dövizi altını olan kişi ne yapacak.? Herhalde onları kaynatıp ,oturup suyunu içmeyecek.. Bozduracak ve büyük şehirlerden taş toprak ev dükkan vs alacak...Yaani para yine Emlak sektörüne dönecek....

5. Kendi adıma söylüyorum. Ah salak kafam ahh. O kadar yatırım yapacak yer varken gidip ev alıp kiraya vermekte nedir. Daha öncede bahsetmiştim. Kira oranı 1/120 olunca ona kanıp aldım. Ona rağmen ev almak iş değil. Bi daha hayatta işim olmaz. Ama garip bir şekilde ev almak lafı edilince insanın içinde karşı konulmaz bir istek uyanıyor. Ev almak olayı beynimize nasıl işlenmiş ise artık karşı koymak zor iş cidden.

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Milliyetçi bildiğiniz partinin yatırımı dolarda çıktı.
    Yatirimi dediginiz, partiye kanun geregi verilen hazine yardimini dolara yatiriyor adam.

Cok vahim, vahim ki ne kadar.

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Yatirimi dediginiz, partiye kanun geregi verilen hazine yardimini dolara yatiriyor adam.

Cok vahim, vahim ki ne kadar.
    Hazine TL veriyor. Sonra TL satıp yabancı para alıyormuş.
    Bugünde bu haber geldi.

8.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Şimdi Türkiye'de ,dolar yuro altın fiyatları, aldı başını gitti.. Başta siyasetçiler olmak üzere, Büyük firma sahiplerinin sesi çıkmıyor. Niyeee.?. Çünkü işlerine geliyor.. Servetleri artıyor..Yarin birgün
    Elinde , Yastık içinde, samanlıkta ,odunlukta dövizi altını olan kişi ne yapacak.? Herhalde onları kaynatıp ,oturup suyunu içmeyecek.. Bozduracak ve büyük şehirlerden taş toprak ev dükkan vs alacak...Yaani para yine Emlak sektörüne dönecek....
    Sn Kar_Adam,

Kendi adıma sahip olduğum dövizi satıp TL bazında bu getiriden büyük şehirlerden yatırım için taş toprak ev dükkan almam. Özellikle korona döneminde çoğu dükkan kirasını ödeyemez iken pek rasyonel gelmiyor.

Anladığım kadarıyla sizin döngü para biriktir, TL sat, kazanç sağla ve emlak al şeklinde devam. Emlak dışı bir alternatif yok galiba

Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Kendi adıma söylüyorum. Ah salak kafam ahh. O kadar yatırım yapacak yer varken gidip ev alıp kiraya vermekte nedir. Daha öncede bahsetmiştim. Kira oranı 1/120 olunca ona kanıp aldım. Ona rağmen ev almak iş değil. Bi daha hayatta işim olmaz. Ama garip bir şekilde ev almak lafı edilince insanın içinde karşı konulmaz bir istek uyanıyor. Ev almak olayı beynimize nasıl işlenmiş ise artık karşı koymak zor iş cidden.
    Sn renkly1,

120 kira çarpanlı bir ev mi aldınız? Detay verirseniz seviniriz...

Sayfa 468/1002 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •