Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 474/1002 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Arkadaşlar dün dediğim eve baktım, beğendim. Fiyatta da anlaştık.

Bu sefer de şöyle bir problem var yardımcı olabilir misiniz:

Evin içinde kiracı var. Kiracı, tahliye taahhütnamesi imzalamış ve 15 Haziran'da evi boşaltacak.

Ancak ben bu evi alırsam, bu taahhütname yine de geçerli olacak mı? Çünkü şu anki ev sahibi ile imzaladı. Aldım evi, adam çıkmam dedi, yapabileceklerim neler? Benim üzerime bir evin 3/4 hissesi var (miras), eşimin ise üzerine ev yok, eşimin üzerine alırsak bu adamı çıkartma anlamında elimiz daha mı güçlü olur? Açıkçası kiracı konusu biraz korkutuyor kafamı da karıştırdı yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum.

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Arkadaşlar dün dediğim eve baktım, beğendim. Fiyatta da anlaştık.

Evin içinde kiracı var. Kiracı, tahliye taahhütnamesi imzalamış ve 15 Haziran'da evi boşaltacak.

Ancak ben bu evi alırsam, bu taahhütname yine de geçerli olacak mı? Çünkü şu anki ev sahibi ile imzaladı. Aldım evi, adam çıkmam dedi, yapabileceklerim neler? Benim üzerime bir evin 3/4 hissesi var (miras), eşimin ise üzerine ev yok, eşimin üzerine alırsak bu adamı çıkartma anlamında elimiz daha mı güçlü olur? Açıkçası kiracı konusu biraz korkutuyor kafamı da karıştırdı yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum.
    Tahliye taahhütnamesi çok güvenilir olmayabiliyor. Şuna bir bakın:
    http://aaghukuk.com/wp-content/uploads/Makale-2.pdf
    Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku

Kiraci cikmam diye israr ediyorsa ev sizin uzerinize gectigi icin elektrik su dogalgaz aboneliklerini kapattirin...bir hafta sonra evinize tasinin...hayirli olsun...

Alıntı Originally Posted by miper Yazıyı Oku
    Kiraci cikmam diye israr ediyorsa ev sizin uzerinize gectigi icin elektrik su dogalgaz aboneliklerini kapattirin...bir hafta sonra evinize tasinin...hayirli olsun...
    Yasal olarak böyle bir hakkı yok diye biliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku

Siz kiracı ile görüştünüz mü böyle bir risk var mı ?

O egeli ben değilim

6. Kiracı ile görüştüm çıkacağım diyor ama pek güvenemedim sonuçta tanımam etmem. Onca sene ev bakıp da içinden kiracısını çıkaramadığım evi almak da baya koyar açıkçası.
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Siz kiracı ile görüştünüz mü böyle bir risk var mı ?

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Kiracı ile görüştüm çıkacağım diyor ama pek güvenemedim sonuçta tanımam etmem. Onca sene ev bakıp da içinden kiracısını çıkaramadığım evi almak da baya koyar açıkçası.
    Eninde sonunda çıkarırsınız. Bu işin sulh ile olması her zaman daha iyi. Burada deneyimi olan kullanıcı boldur. Sn ressam deneyimlerini paylaşır.

O egeli ben değilim

8. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Eninde sonunda çıkarırsınız. Bu işin sulh ile olması her zaman daha iyi. Burada deneyimi olan kullanıcı boldur. Sn ressam deneyimlerini paylaşır.

Sulh yoluna gidilebilir olmazsa

Mahkemeden tahliye davası açılır .

Burada da iki şık var

İlk duruşmada tahliye ediyorum derse kiracı avukat ve mahkeme masrafınız olur sadece 5-6 ayda hallolacak birşey .

Yoksa çıkmam derse diretirse en az 3-4 sene sürebilir minimum

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 474/1002 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •