Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 475/1002 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575975 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,793 - 3,800 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Yasal olarak böyle bir hakkı yok diye biliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Çözüm değil bizim komşumuzun kiracısı onların hepsini kaçak kullanıyor onları ve oda depozito hariç kira ödememiş .

Kaç senedir mahkeme sürüyor ben unuttum bir tane sorunsuz kira alan yok bizim ilçede sanırım .

2 ay kiraya ben halledebilirim diyenler var ama onları başvurmuyor yasal yolları deniyor

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Taahhütname çöp mü bu durumda? Adam imzaladığı halde çıkmam diyebiliyor ve hiç bir şey yapamıyorum sanki öyle değil mi? Bu durumda bu evi oturmak amacıyla almak mantıksız oluyor, yatırır kirasını evimin keyfini sürer yapabileceğim de hiç bir şey olmaz değil mi?

Yazılanlar açıkçası kafamı karıştırdı ev içime sinmişti ama bu durumda kapora vermemek gerekir gibi sanki. Avukat arkadaşa da sordum cevap bekliyorum...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Kiracı ile görüştüm çıkacağım diyor ama pek güvenemedim sonuçta tanımam etmem. Onca sene ev bakıp da içinden kiracısını çıkaramadığım evi almak da baya koyar açıkçası.
    tasınacak olan sizsenız eger sorun olmadan cıkartmanız lazım tabı aynı semt mı ılce sınırları ıcersınde baska evınız yoksa. almanyadan oglum gelcek cıkın hesabı genede bır hukukcuya danısmak lazım ne olur ne olmaz.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Sulh yoluna gidilebilir olmazsa

Mahkemeden tahliye davası açılır .

Burada da iki şık var

İlk duruşmada tahliye ediyorum derse kiracı avukat ve mahkeme masrafınız olur sadece 5-6 ayda hallolacak birşey .

Yoksa çıkmam derse diretirse en az 3-4 sene sürebilir minimum

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    3-4 yıllık kıra sozlesmesımı var kı sozlesme bıtınce cık evımden dedıgın an cıkması lazım. aksı halde sozlesmenın bır manası yok

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Arkadaşlar dün dediğim eve baktım, beğendim. Fiyatta da anlaştık.

Bu sefer de şöyle bir problem var yardımcı olabilir misiniz:

Evin içinde kiracı var. Kiracı, tahliye taahhütnamesi imzalamış ve 15 Haziran'da evi boşaltacak.

Ancak ben bu evi alırsam, bu taahhütname yine de geçerli olacak mı? Çünkü şu anki ev sahibi ile imzaladı. Aldım evi, adam çıkmam dedi, yapabileceklerim neler? Benim üzerime bir evin 3/4 hissesi var (miras), eşimin ise üzerine ev yok, eşimin üzerine alırsak bu adamı çıkartma anlamında elimiz daha mı güçlü olur? Açıkçası kiracı konusu biraz korkutuyor kafamı da karıştırdı yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum.
    Ev el değiştirdiği andan itibaren haziranı bile beklemeden çıkartmaya hakkınız var diye biliyorum.

Bunun yaşanmış örneğini görmedim, yani teyit edilmiş değil, fakat çevremde kiracısı olan insanların genel bilgisi bu şekilde.

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Arkadaşlar dün dediğim eve baktım, beğendim. Fiyatta da anlaştık.

Bu sefer de şöyle bir problem var yardımcı olabilir misiniz:

Evin içinde kiracı var. Kiracı, tahliye taahhütnamesi imzalamış ve 15 Haziran'da evi boşaltacak.

Ancak ben bu evi alırsam, bu taahhütname yine de geçerli olacak mı? Çünkü şu anki ev sahibi ile imzaladı. Aldım evi, adam çıkmam dedi, yapabileceklerim neler? Benim üzerime bir evin 3/4 hissesi var (miras), eşimin ise üzerine ev yok, eşimin üzerine alırsak bu adamı çıkartma anlamında elimiz daha mı güçlü olur? Açıkçası kiracı konusu biraz korkutuyor kafamı da karıştırdı yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum.
    Sn, nosfecagri,

Bir ay beklesen kiracı çıksa ve ardından girsen daha kolay olmaz mı?

Bizim burada da benzer bir hikayede kiracı vazgeçti ve mahkeme sürüyor. Eğer kullanacaksan doğrudan boş olması daha sağlıklı olur...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. Bakin, ev satildi kiraci cikar diye bir sey yok.

Mahkemeye gitseniz, adam, bi tasinma bugun en az 10.000 TL. durumum yok..! derse, hangi yargic tahliye karari verir sizce.

Kiracisini cikartamadigi icin evi satan cok.

Kiraci cikmadan kurus vermeyin bence.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Taahhütname çöp mü bu durumda? Adam imzaladığı halde çıkmam diyebiliyor ve hiç bir şey yapamıyorum sanki öyle değil mi? Bu durumda bu evi oturmak amacıyla almak mantıksız oluyor, yatırır kirasını evimin keyfini sürer yapabileceğim de hiç bir şey olmaz değil mi?

Yazılanlar açıkçası kafamı karıştırdı ev içime sinmişti ama bu durumda kapora vermemek gerekir gibi sanki. Avukat arkadaşa da sordum cevap bekliyorum...
    Kesinlikle taahhütname geçerlidir.Adamı çıkarma hakkınız var.Tavsiyeme gelince adam çıkmadan asla evi almayın,bırakın satan adam kiracısı ile uğraşsın.Çıkmam derse mahkemelerde rezil olursunuz.

Sayfa 475/1002 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •