Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 492/1002 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Oturacak eviniz yok. Kiradasınız ama 2 milyar karşılığı varlığınız ( döviz, altın, hisse, bono vb.) var. Bir mekanda, ortamda en fazla 2 yıl kalabilmektesiniz. Sürekli ortam değiştirme hastalığınız var.

Bu durumda pahalı bir konut mu alınmalı yoksa basit iş görecek kadar büyüklükte bir yer mi ? Alım ne zaman yapılmalı ? 2020 yılı sonbaharında mı, 2021 yılı ilkbaharında mı ?
    2 milyon mu 2 milyar mı ?

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Oturacak eviniz yok. Kiradasınız ama 2 milyar karşılığı varlığınız ( döviz, altın, hisse, bono vb.) var. Bir mekanda, ortamda en fazla 2 yıl kalabilmektesiniz. Sürekli ortam değiştirme hastalığınız var.

Bu durumda pahalı bir konut mu alınmalı yoksa basit iş görecek kadar büyüklükte bir yer mi ? Alım ne zaman yapılmalı ? 2020 yılı sonbaharında mı, 2021 yılı ilkbaharında mı ?
    Mekan degistirmek bu sorunu cozmez.

Ben olsam tasa topraga kurus koymaz, yasam seklimi degistirirdim.

3.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku

Taşsız, topraksız olmaz. Topraktan gelmişiz, toprağa gideceğiz ) Hiç değilse 1,5 metrekare toprak edinmek zorunda her insan.

Bu ülkede her türlü zenginliğin kökeni topraktan başladığı için toprak önemli. Hel bir de belediyede adamın varsa , imar işini çözersen......

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    rakam doğru sn.martind. Zaten bu soruyu kendim için sormadım. Benim durumum çok farklı. Bu örnek gerçek bir tanıdığıma ait. Adamın durumu tez konusu olabilir. Benim merakım toplum bu konuya nasıl bakıyor ?
    2 milyar TL kullanması gerekiyor. Bill Gates vb onu yapıyor. Kimse yerinde durmak istemiyor zaten. Gönüllü işler ayagına dünyayı geziyor millet. Yılda 20-30 kez yurtdışına cıkıyorlar. O yardım kampanyası bu yardım kampanyası. Maksat gezmek işte.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku

ibrahim sadri de öyle diyor,her yıl taşınıyormuş

6. Kaz daglarini okuyunca icim ciz etti. O vicsansizligi pkk yapmazdi, tepki cekmekten korkardi, bizim yoneticiler 3 kurusa gecmisimizi gelecegimizi satmislar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Gönüllü işler ayagına dünyayı geziyor millet. Yılda 20-30 kez yurtdışına cıkıyorlar. O yardım kampanyası bu yardım kampanyası. Maksat gezmek işte.[/QUOTE]

Sayın martind;Hep merak ettiğim bir konudur.Parasi olmayan bir adamın,/kadının Yardim gönüllusu olarak, dünyayı dolaşması mümkün müdür.. Normal bir insanın yapacağı işler midir.?Bu işler nasıl dönüyor,vize, gümrük,bilet, konaklama ,yeme , içme gibi şeyler nasıl oluyor...Yoksa sadece zengin kişilerin yaptığı işler midir..??.
    Bilginiz varsa anlatır mısınız.??

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Gönüllü işler ayagına dünyayı geziyor millet. Yılda 20-30 kez yurtdışına cıkıyorlar. O yardım kampanyası bu yardım kampanyası. Maksat gezmek işte.
    Sayın martind;Hep merak ettiğim bir konudur.Parasi olmayan bir adamın,/kadının Yardim gönüllusu olarak, dünyayı dolaşması mümkün müdür.. Normal bir insanın yapacağı işler midir.?Bu işler nasıl dönüyor,vize, gümrük,bilet, konaklama ,yeme , içme gibi şeyler nasıl oluyor...Yoksa sadece zengin kişilerin yaptığı işler midir..??.
    Bilginiz varsa anlatır mısınız.??[/QUOTE]

Bunu bende merak etmistim

Internette seyahat blog u yazan bir suru genc zibidi var. Bundan 3-5 sene once acaip merak ettim bu kadar genc Turk bu kadar ulkeden nasil vizeyi aliyor para harciyor zaman harciyor? Bunlarin isleri gucleri kariyerleri yokmu? Merak iste

Adamlara teker teker ayni soruyu attim nasil olsa kopyala yapistir iki saniyelik is. 10 a yakin blogger a mesaj attim boyle siz ne is yaparsiniz bu kadar zamani vizeyi parayi nasil buluyorsunuz diye 1 tanesi bile donmedi.

Hani beklersinki abi bak ben su isi yapiyorum sundan para kazaniyorum egitimim bu falan. Yada aileden zenginim paraya ihtiyacim yok gibi cevaplar bekliyorum bir kisi bile cevap yazmadi.

Meraktan adamlarin isimlerini linkedin e bile girmistim bu adamlarin hicbirinin kariyeride yok. Her kariyer unvani enazindan bir universite mezunu bile olsan linkedin de bir profilin olur bunlarin hicbirinin yoktu.

Baktim cevap gelmedi bende ufurukten bir seyahat sorusu sordum ona sak diye cevap geliyor.

Sonuc itibariyle anladimki bu gezip tozan tayfa ana babadan zengin ve kariyer okul hicbir seye ihtiyaci olmayanlar. En son bir cocuk vardi 18 yasinda Kambocya hakkinda sayfalar dokturmus. Cocuk orada is bulmus bara ortak olmus cocuk daha 18 yasinda

Yazistik yazismanin sonunda anladim ana baba emlak zengini. Cocuk duz lise mezunu. Simdi youtube de videolari var onlarca. Herkesi Kambocyaya cagiriyor falan

Biraz daha arastirdim Turkler Kambocyada bir ada kesfetmisler oradaki bar ve otelleri satin alip sonra hepsinin fiyatini anormal yukseltmisler. Simdi butun ada Turklerin olmus.

Seyahat isi zenginlerin isi. Sirf vizeleri almaya kalksan anormal para.

Baska sozum yok hakim bey

Sayfa 492/1002 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •