Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 5/1002 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 33 - 40 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    @verimetrik

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    yıl 2010
    Bir gecede 2354 dolar zenginleştik
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/b...tik-42659h.htm

yıl 2016
    12 Aralık'ta açıklanacak yeni rakamlarla gelirin 2 bin dolar artması bekleniyor
    https://www.sabah.com.tr/ekonomi/201...-gelir-artiyor

milli gelir artışı dediniz ya size çok güldüm
    bi de bu artışın ne kadarı dış borçlarla
    sattlikmi, günlükmü raporlasınlar .bugun düne gore 2 dolar arttı gibimi birseyler bekliyorsunuz ?

elbete belli periyodlarda acıklıyorlar. bilanco gibi .

şu anda ilan ettikleri kişi başı milli gelir 9 bin dolar civarı.. 10 yıldır yerinde sayıyor.. hatta geriliyor.. üstelik iki defa hormonlu biçimde arttırıldığı halde.. oysa 2002 deki yöntemle hesaplansa belki 5-6 bin dolar civarı bir rakam çıkacak..

zaten piyasa bu hikayelere inanmıyor.. millet çok borçlu ve çok fakir.. bunun sonucunda ev alamıyor.. çok pahalı.. ev yapanlara sorsan onlar da bu fiyatlar ucuz diyor .. zira "demir arttı, çimento arttı vb" gibi gerekçeleri sıralıyorlar..

ama işin özeti: emlak (konut) sektörü batık durumda.. hatta ekonomi kriz olarak geçmiş krizlerden daha derin bir durum içinde.. sadece medya kontrolu nedeniyle eskisi gibi işlenemiyor basında..

diğer sektör temsilcileri de mesela beyaz eşyada daha once hiç bir krizde yaşanmamış kadar kötü durumda olduklarını dile getiriyorlar.. bbht de sıradan bir gunde sürekli ağlayan sektör temsilcilerini görmek mümkün..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Kira çarpanı direk faizle koreledir. Milli gelir artsa da azalsa da fark etmez, faiz düşerse kira çarpanı artar faiz artarsa kira çarpanı düşer.

Şu an emlak sektöründe kusursuz fırtına var, hem arz fazlası kiraları aşağı çekiyor hem de yüksek faiz nedeniyle alternatiflere yöneliyor alıcılar.
    Satinalmak mantiksiz gozuktugunden kiralik evlere talep oldugunu ve fiyatlarin arttigini gozlemliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    sattlikmi, günlükmü raporlasınlar .bugun düne gore 2 dolar arttı gibimi birseyler bekliyorsunuz ?

elbete belli periyodlarda acıklıyorlar. bilanco gibi .
    sayın zubizaretta
    verilen linkleri okudunuz mu?okuyup bu değerlendirmeyi yapıyorsanız sizin için üzüldüm
    linki verilen yazılarda milli gelirdeki artışın sebebi hesaplama değişikliği olduğunu görürsünüz
    ya sabah gazetesinden link verdim.belki inanmazlar diye
    buna benzer durum enflasyonda var.Ama o düşürmek için
    enflasyon hesaplamasında da yapılan değişikliklerle enflasyon düşük çıkıyor
    mesela enflasyon hesabında gıdanın payının azaltılması, ev kirası payının azaltılması benim hatırladıklarım
    gıdanın payını düşür pinpon topunu koy,ev kirası payını düşür soba borusunu koy hoop enflasyon düştü.

Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    sayın zubizaretta
    verilen linkleri okudunuz mu?okuyup bu değerlendirmeyi yapıyorsanız sizin için üzüldüm
    linki verilen yazılarda milli gelirdeki artışın sebebi hesaplama değişikliği olduğunu görürsünüz
    ya sabah gazetesinden link verdim.belki inanmazlar diye
    buna benzer durum enflasyonda var.Ama o düşürmek için
    enflasyon hesaplamasında da yapılan değişikliklerle enflasyon düşük çıkıyor
    mesela enflasyon hesabında gıdanın payının azaltılması, ev kirası payının azaltılması benim hatırladıklarım
    gıdanın payını düşür pinpon topunu koy,ev kirası payını düşür soba borusunu koy hoop enflasyon düştü.
    O kadar da değil, CD koyup SATA harddisk çıkartır, bunlar!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Ahmetg Guest
    bugun araba surerken radyoda duydum literature overtourism diye bir kelime girmis

yani bir sehire kapasitesinin uzerinde turist gelmesi olayi

sebepler

1) Ucuz havayollarinin cin ve hindistan gibi fakir ulkelerde patlamasi

2) Petrolun eskiye gore nispeten ucuzlugu

3) sosyal medya ki en onemlisi bu

4) Airbnb gibi sirketlerin ucuza otel alternatifi olmalari

5) Dunya capinda yasli ve emekli sayisinda patlama

Dunyada bir tane Paris Londra Prag Istanbul var. Eninde sonunda eline 3 kurus gecen dunya insani solugu bu sehirlerde alacak. Ama dunyada 9 milyara yakin insan var. Bu isin sonu ne olacak?

Ayni kapasite sorunu havalimanlarinda ve ucus sahasinda da kendini gostermeye baslamis. Ucaklarin birbirine x metreden fazla yaklasmasi yasak ama havadaki ucak sayisi hersene rekor kirarken sorunsuz ucus nasil olacak? Buyuk ve adi cikmis sehirlere turist yigilmasi nasil onlenecek programda bunlari tartisiyorlardi.

Turkiye acik hava muzesi gibi bir ulke, ama o kadar kotu yonetiliyorki hem sehirler hem oren yerleri berbat halde. Her tarafinda dolar fiskirmasi gereken yerlerimiz var ama bakim yok ilgi yok.

Kisa vadede bende Istanbuldan umidimi kestim ama uzun vadede potansiyeli muthis bu cok bariz. Uzun vade nedir ? 50 yil mi 100 yilmi bilmiyorum.

8. Tüm vadeler 23 haziran bence...Her şey çok güzel olacak o tarihten sonra...

Sayfa 5/1002 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •