Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 506/1002 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Borsada bile eger hisse satacaksan, koyacagin fiyat limitleri bellidir, Mesela, dunku kapanis fiyatinin % 15 ustunde sat emrini koyamazsin.

Emlakta boyle bir sey yok.

O nedenle batili gelismis ulkeler, buna bir standart getirmek icin, kira carpanini icad etmisler.

Insan bir degere para verirken, bunun kendisine ne kazandiracaginin hesabini yapar da verir.

Ev kaca, 1.5 Milyon, peki ne kadar kira getirir, ayda 1200 TL.

1250 ay carpan.

Muteahhidin istedigi bu.

Bulursa satar.

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    500 bin liralık bir konutta alım satım vergisi 15 bin lira. Bir de bunun döner sermayesi var. verdikleri tapunun kağıt kalitesi sıfır. Diploma bile daha kaliteli kağıda basılıyor.
    yanlışınız var 500 binlik konutta döner sermaye harcı hariç 20 bin alım satım vergisi var.Amaç zaten alımı satımı arttırarak toplanan vergi miktarını arttırmak.Otomobil alımına verilen uygun kredi oranlarınında sebebi vergi gelirlerini arttırmak.Rakamlar açıklanmadı ama 0 otomobil satışı tarihinin en düşük rakamında.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Tamam öyle kabul edelim.
    Zaten ulaşilmasi zor olan emlaklar daha fazla şişince, düşük faiz yemiyle müşteri
    bulanacakmi ki ?
    Sonucta bu krediler ödenecek.
    0.64 le ilk el ev icin 100k kredinin 180 ay odemesi aylik 1000liraya yakın.

Piyasayi toplamaya calissalarda bu iş b.ka saracak gibi görunuyor.
    Bakalim kac ev satabilecekler bu şartlarda..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İlk yıl ödeme yok diyebiliyorum. Burada tek sorun çekebileceğiniz kredi gelirinizle orantılı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    İlk yıl ödeme yok diyebiliyorum. Burada tek sorun çekebileceğiniz kredi gelirinizle orantılı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu durumda geliri fazla olanlar düşük faizden en fazla yararlanabilecek kesim oluyor.
    Her halukarda az gelirli avcunu yalayip yüksek gelirlinin aldigi evin taksitini ödeyecek.

5.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Tamam öyle kabul edelim.
    Zaten ulaşilmasi zor olan emlaklar daha fazla şişince, düşük faiz yemiyle müşteri
    bulanacakmi ki ?
    Sonucta bu krediler ödenecek.
    0.64 le ilk el ev icin 100k kredinin 180 ay odemesi aylik 1000liraya yakın.

Piyasayi toplamaya calissalarda bu iş b.ka saracak gibi görunuyor.
    Bakalim kac ev satabilecekler bu şartlarda..

Büyük müteahhitler daha öncede olduğu gibi birbirlerine 50-100 daire satış gösterip,ucuz kredi kullanacaklar,olacak olan bu..

Ayrıca bir önceki mesajınızda belirttiğiniz konuya katılıyorum,bu başlıkta daha evvelde konuşulmuştu,ekonomi yönetimi her alanda yeni keşifler yapmaya meraklı,yoksa eskiden piyasanın canlanması için,çalışanlara enflasyonun bir tık üstünde zam verilir ve sıkıntı bir şekilde aşılırdı,sakın kimse;eee o zamanda enflasyon azar demesin,bu %0.64 kredileri hangi öz kaynaklarıyla veriyor kamu bankalarıyine ölü kedi sıçrayışı amaçlanıyor bence...

6.  Alıntı Originally Posted by gumus2929 Yazıyı Oku
    Çevremde ne kadar insan varsa herkes ev almak istiyor. Dün baktığım 280 binlik daire 315 bin oldu...

BLA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çevrenizi çok merak ettim doğrusu..benim çevremdekiler ay sonunu zor getiriyor bu son aylarda da o yüzden sordum..

7.  Alıntı Originally Posted by Eren8002 Yazıyı Oku
    yanlışınız var 500 binlik konutta döner sermaye harcı hariç 20 bin alım satım vergisi var.Amaç zaten alımı satımı arttırarak toplanan vergi miktarını arttırmak.Otomobil alımına verilen uygun kredi oranlarınında sebebi vergi gelirlerini arttırmak.Rakamlar açıklanmadı ama 0 otomobil satışı tarihinin en düşük rakamında.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu yönden düşünmemiştim ama bence buda mantıklı bir yaklaşım,özellikle araçlarda 1 kendine 1,5 da devlete alıyorsun,devlet aşırı vergi yükü ve malum ekonomik durum nedeniyle düşen araç satışları nedeniyle çok ciddi gelir kaybına uğruyor ve bunu önlemek için vergi yükünü düşürmek yerine ucuz kredi ile alım iştahını yükseltmeye çalışıyor,bence bu fikir en azından kısa vadede araç sektöründe çalışabilir ancak konut işi yaş,bütün kazlar daha evvel kümese girdi çünkü...

8. Ev satışlarında sıfır evler için alınan %1 ve %18 KDV yi de unutmamak gerek. Bu tutar her ne kadar alıcıya yansıtılmasa da fiyatın içine dahil ediliyor. Bu da ilave olarak vergi geliri demek.

Sayfa 506/1002 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •