Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 507/1002 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
    Hangi binaya dokunsan usulsuzluk ve kacak yapilasma var. Nasil bir ulke bu?

http://m.patronlardunyasi.com/defaul...haberid=236162

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,900
    İngiltere'de konut fiyatları mayıs ayında yüzde 1,7 düştü. Bu düşüş mayısta aylık bazda son 11 yılın en sert düşüşü olarak kaydedildi.

https://www.borsagundem.com/haber/in...dususu/1495313
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Hocam, maalesef siz reel hayattan biraz kopuksunuz sanırım. Sektörün içinden birisi olarak şu an konut kredisi taleplerine yetişmekte güçlük çektiğimizi ifade edeyim. Kredi oranlarındaki ciddi düşüşü çoğu kimse fırsat olarak görmekte, daire sahipleri tarafından yapılan fiyat artışları bile göz ardı ediliyor. Şaka gibi bir durum ama gerçek..

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bu yönden düşünmemiştim ama bence buda mantıklı bir yaklaşım,özellikle araçlarda 1 kendine 1,5 da devlete alıyorsun,devlet aşırı vergi yükü ve malum ekonomik durum nedeniyle düşen araç satışları nedeniyle çok ciddi gelir kaybına uğruyor ve bunu önlemek için vergi yükünü düşürmek yerine ucuz kredi ile alım iştahını yükseltmeye çalışıyor,bence bu fikir en azından kısa vadede araç sektöründe çalışabilir ancak konut işi yaş,bütün kazlar daha evvel kümese girdi çünkü...
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Çevrenizi çok merak ettim doğrusu..benim çevremdekiler ay sonunu zor getiriyor bu son aylarda da o yüzden sordum..

4.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Hocam, maalesef siz reel hayattan biraz kopuksunuz sanırım. Sektörün içinden birisi olarak şu an konut kredisi taleplerine yetişmekte güçlük çektiğimizi ifade edeyim. Kredi oranlarındaki ciddi düşüşü çoğu kimse fırsat olarak görmekte, daire sahipleri tarafından yapılan fiyat artışları bile göz ardı ediliyor. Şaka gibi bir durum ama gerçek..
    millet deli gibi evlere saldırmaya başladı maalesef, özellikle oturumluk daireler kapış kapış gidiyor bizim buralarda.

5. Satılık ev yok ki kapış kapış gitsin aradığım kriterlere göre 30 daire vardı pandemi öncesi geçen hafta 7 ev kalmıştı oda uçuk fiyatlı olanlar .

Demek ki herkes corona döneminde çatır çatır ev almışlar .

1 milyon olmayan daire 1.6 1.7 milyon olmuşsa eğer ben uygun kredinin içine edeyim .

Bir tanesi Pazar gecesi 850 bin tl artırdı birde başlığı 0.64 vs yazmış .

Kredi faizi hiç olmazsa ancak aynı fiyata geliyor

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6. Arkadaşlar Mersin de bir vakıf bankası şubesi önünde gecenin 3 ünden millet sıraya girmişti. Yani hükumetin bu 0,64 faiz olayını ister beğenen ister beğenmeyin ama millet deli gibi kredilere saldırıyor ki bunun içinde konut kredisi de hiç azımsanmayacak derecede. Ben de bugün Vakıf dan konut kredisi başvurumu yapabildim saatlerce beklemeden sonra. Müşteri temsilcisinin dediği, inanılmaz bir konut kredisi başvurusu olduğu. Bu oran 2013 yılı Haziran ayında verilmişti. 7 yıl sonra ilk kez böyle düşük oran var ve iddia ediyorum ki evler kapış kapış satılacak. Bir devlet memuru olarak çevremden biliyorum. İhtiyaç olmasa bile sabit maaşlı vatandaşlar (özellikle de memurlar) yatırım amaçlı ev alıyor. Ev fiyatlarında da öyle çok bir artış görmedim ben bir miktar artması da enflasyona bağlı olarak gerçekleşen uzun zamandır zam yapılmadığı için yansıtılan reel ev fiyatları aslında. İmkanım olsa bir değil iki ev almaya bile çalışırım. Böyle bir oran ve imkan çok uzun yıllar gelmez.

7.  Alıntı Originally Posted by Vadeci33 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Mersin de bir vakıf bankası şubesi önünde gecenin 3 ünden millet sıraya girmişti. Yani hükumetin bu 0,64 faiz olayını ister beğenen ister beğenmeyin ama millet deli gibi kredilere saldırıyor ki bunun içinde konut kredisi de hiç azımsanmayacak derecede. Ben de bugün Vakıf dan konut kredisi başvurumu yapabildim saatlerce beklemeden sonra. Müşteri temsilcisinin dediği, inanılmaz bir konut kredisi başvurusu olduğu. Bu oran 2013 yılı Haziran ayında verilmişti. 7 yıl sonra ilk kez böyle düşük oran var ve iddia ediyorum ki evler kapış kapış satılacak. Bir devlet memuru olarak çevremden biliyorum. İhtiyaç olmasa bile sabit maaşlı vatandaşlar (özellikle de memurlar) yatırım amaçlı ev alıyor. Ev fiyatlarında da öyle çok bir artış görmedim ben bir miktar artması da enflasyona bağlı olarak gerçekleşen uzun zamandır zam yapılmadığı için yansıtılan reel ev fiyatları aslında. İmkanım olsa bir değil iki ev almaya bile çalışırım. Böyle bir oran ve imkan çok uzun yıllar gelmez.
    Aynı kampanya 2018 haziranda da yapıldı. Müthiş talep oldu ancak konut kredisi hacmi çok yükselmedi ve çoğunun suni satış olduğu çıktı...

Kredi başvurunuzda ne gibi yan satışlar yapmaya çalıştılar?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by Vadeci33 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Mersin de bir vakıf bankası şubesi önünde gecenin 3 ünden millet sıraya girmişti. Yani hükumetin bu 0,64 faiz olayını ister beğenen ister beğenmeyin ama millet deli gibi kredilere saldırıyor ki bunun içinde konut kredisi de hiç azımsanmayacak derecede. Ben de bugün Vakıf dan konut kredisi başvurumu yapabildim saatlerce beklemeden sonra. Müşteri temsilcisinin dediği, inanılmaz bir konut kredisi başvurusu olduğu. Bu oran 2013 yılı Haziran ayında verilmişti. 7 yıl sonra ilk kez böyle düşük oran var ve iddia ediyorum ki evler kapış kapış satılacak. Bir devlet memuru olarak çevremden biliyorum. İhtiyaç olmasa bile sabit maaşlı vatandaşlar (özellikle de memurlar) yatırım amaçlı ev alıyor. Ev fiyatlarında da öyle çok bir artış görmedim ben bir miktar artması da enflasyona bağlı olarak gerçekleşen uzun zamandır zam yapılmadığı için yansıtılan reel ev fiyatları aslında. İmkanım olsa bir değil iki ev almaya bile çalışırım. Böyle bir oran ve imkan çok uzun yıllar gelmez.
    Mersine özel bir durum sanırım. Bizim burada gece kuyruğa giren hiç olmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 507/1002 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •