Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 51/1002 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 401 - 408 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kuzen den 2-3 tane kraliçe arı alıp bal işine de girsem diye düşünüyorum .

Organik bal olarak kilosunu 500 tl den satarım bu nasıl fikir

Ama çoğu zaman gidemeyeceğim için kovanlar çalınma riski var tabi
    Anlamam.

Ama 10 yaşında ceviz ağaçları ile dolu 20 dönüm yer, yeri geldiğinde sizi zengin eder.

2. Arkadaşlar konut alacak varsa aranızda beklesin derim. Cumhurbaşkanı bu faizlerin de düşeceğini söyledi. 2/3 ay daha beklerseniz 0.99 altını görmek mümkün.

3. Vallahi gaza gelmiştim bir ev beğendim ankarada fiyat 720k site içinde kapalı otopark havuz mavuz 4+1 190 m2 720k istiyorlardı. 0.99 çıkında fiyatı 825k yapmışlar. Bu haftasonu gidip bakacaktım vazgeçtim bir taraflarını kaldırmaya gerek yok..

Faiz düşünce bizim uyanıklar bankaya verme bana ver moduna giriyor. Daha burunlar sürtmemiş anlaşılan.

Alıntı Originally Posted by Wardo Yazıyı Oku
    Arkadaşlar konut alacak varsa aranızda beklesin derim. Cumhurbaşkanı bu faizlerin de düşeceğini söyledi. 2/3 ay daha beklerseniz 0.99 altını görmek mümkün.

Ahmetg Guest
    faiz düşünce ev fiyatlarının korkunç artması

https://eksisozluk.com/faiz-dusunce-...1375?a=popular

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Vallahi gaza gelmiştim bir ev beğendim ankarada fiyat 720k site içinde kapalı otopark havuz mavuz 4+1 190 m2 720k istiyorlardı. 0.99 çıkında fiyatı 825k yapmışlar. Bu haftasonu gidip bakacaktım vazgeçtim bir taraflarını kaldırmaya gerek yok..

Faiz düşünce bizim uyanıklar bankaya verme bana ver moduna giriyor. Daha burunlar sürtmemiş anlaşılan.
    Aynı gemide olmadığımızı anlatmak için kafamıza kafamıza vuruyorlar. Durun daha piyasa biraz iyileşsin bir senelik kaybı kapatmak için ne zamlar gelecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. Arkadaşlar. Ülkenin durumu malum. Fiyatları istedikleri gibi artırsınlar. Sizler almadığınız sürece o evler satılmayacak. Alım gücü müthiş düştü. Eski fiyattan satamayan yeni artırılmış fiyattan hiç satamaz. Ben de ev bakıyorum. Favorim de olanlar daha yükseltmedi. Hatta düşüren var. Bu işler insanlar bilinçlenirse düzelir. Ben 21,50 dan 3 ay vadeli mevduata yatırdım zaten. 3 ay ev alamam.

7. Ev konusunda ben de dertliyim, geçen sene kiracılar yüzünden 1+1 iki tane ev sattım faize koydum, şimdi aynı binada satılık iki ilan var istedikleri fiyat benim faizle birlikte aldığımdan %10 daha fazla, bir de kira gelirlerinden oldum. Tabi o fiyata satabilecekler mi bilmiyorum 3 aydır ilanlar duruyor, ama ucuza sattık diyorum

Bir başka yerde kirada 1+1 ofis var, 2016 da teslim alıp kiraya verdim, karşı daireyi de eniştem almıştı 18 ay önce sattı, aynı binada bir tane satılık ilanı var, 18 ay önceki eniştemin sattığı fiyattan %10 fazla istiyor buna rağmen aylardır satılmıyor neredeyse pirim yapmamış, oradan da zamanında satmayıp zarar ettik diyorum.

Yani sattık zarar ettik, satmadık yine zarar ettik, ev işinden soğudum kiraya vermek için en iyisi dükkan sanırım tabi onun da lokasyonu iyi olacak o zaman da fiyatlar bizi aşıyor, faizler düşüyor eldeki parayı tekrar betona yatırmayı pek istemiyorum ama bir yandan da faiz gelirini harcamak yerine kira gelirini harcamak daha iyi diyorum. Bu konuda kafam epey bir karışık yani.

8. [QUOTE=ersunan;3647565]Ev konusunda ben de dertliyim, geçen sene kiracılar yüzünden 1+1 iki tane ev sattım faize koydum, şimdi aynı binada satılık iki ilan var istedikleri fiyat benim faizle birlikte aldığımdan %10 daha fazla, bir de kira gelirlerinden oldum. Tabi o fiyata satabilecekler mi bilmiyorum 3 aydır ilanlar duruyor, ama ucuza sattık diyorum

Satılmadıktan sonra 1 milyon değer biçse ne yazar. Alım gücü burada önemli olan. Krediler isterse 0 olsun.

Sayfa 51/1002 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •