Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 513/1002 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Aklıma Umutabi geldi,nasıl gazlandıysak toplum olarakyahu bir üyemiz örnek verdi;Ziraat Bankasında hesaplama bölümünde hala eski ve yeni oranlar duruyor,alacağın kredi ve vadeye göre her iki oranıda hesapla,sonra takip listendeki eve gelen zamma bak eğer seni tatmin ediyorsa git kredini çek ama;ovvv kredi faizleri çok düştü hadi hemen gidip taze taze ev alayım diyenler öpülmeyi hak ediyor demektir..
    Umutabi'nin deyimleri kendine hasti, cok ozledik o paylasimlarini.

2. Bu arada konu hakkında bilgisi olan sayın üyelere sormak isterim;kendi imkanlarımla yaptırmak istediğim bir müstakil ev var,belediye sınırları dışında(bir köyde..) betonarme tek katlı bir yapı,%70 ini bitirdikten sonra bu avantajlı oranlarla kredi kullanabilir miyim? teşekkür ederim..

3. Gectigimiz aylarda ev almadim/alamadim fiyatlar yüksek diye. Simdi bakiyorum daha da artmis. Alirsam....

Mal sahiplerine Ac gozlulugun alemi yokmuş dedirtir bu piyasa adama. Nasil vaktinde senetlerde bizlerde dediysek

Bu kredi musluğu sonsuz kaynaga bagli ve eve bagli olmayacak. 1-2 ay sonra bu kredi musluğu kapanır

Ha bir de is garantisi gram yok! 10-15 sene ödeyesin

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Akıl dışı isler yaşanıyor son 3 gündür emlak piyasasında.

Kredideki faiz düşüşünün net etkisi 100.000 TL'de yaklaşık 8.000 TL ama evlere gelen zamlar en az % 15 mertebesinde.

Ev sahipleri ve emlakçılar % 8'lik faiz kaynaklı kazancı ev almak isteyenlerle paylaşmayı bırakın, kazancın en az iki katını talep ediyorlar.

5. Eski bir eve bakmıştım Mart sonu corona az az başlamışken bir yatırımlık ev 200 dü ilan 190 a biraz konuştuktan sonra inmişti

Şimdi 275 istiyor aynı eve .

Ne anladık biz bu işten

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Del Piero Yazıyı Oku
    Akıl dışı isler yaşanıyor son 3 gündür emlak piyasasında.

Kredideki faiz düşüşünün net etkisi 100.000 TL'de yaklaşık 8.000 TL ama evlere gelen zamlar en az % 15 mertebesinde.

Ev sahipleri ve emlakçılar % 8'lik faiz kaynaklı kazancı ev almak isteyenlerle paylaşmayı bırakın, kazancın en az iki katını talep ediyorlar.
    Ben bir yıldan fazla süredir ev arıyordum.Hatta geçtiğimiz yıl yaz ayında başlayan faiz indirimlerinin ardından konut kredilerinde yaşanan düşüş ve kamu bankalarının %1 in altına oranları çekmesiyle şuan yaşadığımız olayların aynısı yaşandı.Ben istediğim evleri alamadım ev alma işini rafa kaldırmıştım.Korona sürecinde insanların geleceğini görememesi sonucu emlak piyasasında nadirde olsa alınabilecek emlak ilanları vardı.Geçtiğimiz hafta çok beğendiğimiz bir evin alım işlemlerini bitirdik.Kullandığım krediyi bu hafta açıklanan oranlar ile hesaplandığında aradaki fark 5000 tl.Ama konutların üzerine aç gözlülükle konulan fahiş zamları görünce bu müteahit ve ev sahiplerine her şey müstehak.Allah kimseyi bu aç gözlüklerin eline düşürmesin.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Eski bir eve bakmıştım Mart sonu corona az az başlamışken bir yatırımlık ev 200 dü ilan 190 a biraz konuştuktan sonra inmişti

Şimdi 275 istiyor aynı eve .

Ne anladık biz bu işten

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Binecek eşek arıyorlar.
    Bulurlarsa 15 yil seve seve ittirecekler!....

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Aynen bunların anlayacağı o
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu evin altında gömü filan bulunmuş olsa gerek. Ya da mal sahibinin bu ev ile ilgili duygusal bir bağı var
    Bu kadar fiyat değişimi nedir yahu Bu adama 200k teklif edecen isterse

Sayfa 513/1002 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •