Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 533/1002 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ykyildiz Yazıyı Oku
    Bana sorarsanız, şuanda sahip olduğum 1+1 evi 10 milyon TL'den satmak isterim. Bu şekilde ilana da koyabilirim. Ama sonuç olarak bırakın 10 milyonu 1 milyona bile kimse almaz. Çünkü onun piyasası şuanda 350 bin TL civarında oluşmuş. Benim bu koşullar altında evime milyonlarca lira istemem beni fırsatçı yapmaz, sadece aptal yapar.

Alırken de doğal olarak o eve 200 bin TL teklif edebilirim. Bu beni vicdansız yapmaz.

Fiyatın ne olduğu bilmek gerekir. Fiyat alıcıyla satıcının kavuştuğu noktadır.
    Yer nerde acaba ? Kiralar ne kadar o bolgede ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by ykyildiz Yazıyı Oku
    Bana sorarsanız, şuanda sahip olduğum 1+1 evi 10 milyon TL'den satmak isterim. Bu şekilde ilana da koyabilirim. Ama sonuç olarak bırakın 10 milyonu 1 milyona bile kimse almaz. Çünkü onun piyasası şuanda 350 bin TL civarında oluşmuş. Benim bu koşullar altında evime milyonlarca lira istemem beni fırsatçı yapmaz, sadece aptal yapar.

Alırken de doğal olarak o eve 200 bin TL teklif edebilirim. Bu beni vicdansız yapmaz.

Fiyatın ne olduğu bilmek gerekir. Fiyat alıcıyla satıcının kavuştuğu noktadır.
    Bugunun fiyatı ile bedava vermiş olursun. Para bollaşıyor, ucuz kredi dönemi başlamış. O evin ederi direk 500k olmalı. 1-2 sene daha sabredersen 600k cıkar.

350 bin tl ahır bile satılmaz şuan. En dandik araba 150 bin olmuş.

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Alternatif maliyet nasıl oluyor ki .

Adam iki sene önce 200 bin dolar ediyor deniliyor ama adam kredi ile alıyor o kadar birikimi yok ki o fiyattan dolar ve altın alsın

Bence burada bir çelişki yok mu sizce de .

Ben sarrafa gitsin 2 kilo altın ver .

Aylık 5000 TL vs gibi ödeyeceğim 15 sene diyebilir miyim .
    Konunun en can alici noktasi bu.

Belki gelismis ekonomilerden en buyuk fark ta bu.

Orada eger kredi gecmisiniz iyiyse, cok hesapli borclanabilir, ve o parayla aninda doviz ya da altin alabilirsiniz.

Isletmelerde de benzer sikintilar var, nakit donmuyor, cek'te vade var. vs.

Kanada'da konut kredi faizi %3 . ( vade 30 yil, yalniz bu faiz orani her 5 yilda bir yenilenir.)

%4.5 gibi ihtiyac kredisi kullanmaniz mumkun.

Kredi kart geri odeme ornegi, Limit 10.000 cad. 6.000 cad.kullanmisim, ayda 82 cad. ode diyor.

USD/CAD paritesi 0.74, yani 74 US centi, 1 cad.yapiyor.

4. Ozetle bizim toplumun en buyuk sorunu tasarruf eksikligi.

Adam az bir sey tasarruf edecek, onu da hep bir agizdan ev almaya tesvik ediyorlar, o tasarruf ta tasa topraga donuyor.

Bu ekonomi bu sarmalda kurtulamaz.

5. Buyrun sektor icinden biri olacaklari dil altindan anlatmaya calismis

https://m.finansgundem.com/haber/kre...-artti/1496417

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Katılmamak elde değil. Sen ezilenin hakkını savunursun ezilen kafayı azıcık kaldırınca ilk yumruğu sana vurur. O nedenle bundan sonra asgari ücretli edebiyatı yapmamaya karar verdim. Domates 10 lira, sarımsak 50 lira olmuş, Bu adamlar nasıl geçiniyor diye düşünerek beyin hücrelerimi de öldüremem. Bence onlar hayatlarından çok memnun.
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Asgari ücretliden bizene. Onu devlet düşünsün. Onların aklı var, kendilerini düşünürler.

Sen emeğini korumaya calış.

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Alternatif maliyet nasıl oluyor ki .

Adam iki sene önce 200 bin dolar ediyor deniliyor ama adam kredi ile alıyor o kadar birikimi yok ki o fiyattan dolar ve altın alsın

Bence burada bir çelişki yok mu sizce de .

Ben sarrafa gitsin 2 kilo altın ver .

Aylık 5000 TL vs gibi ödeyeceğim 15 sene diyebilir miyim .

Bu mantık sizinki de .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bence en dogru degerlendirme bu, paramiz yok ve para bulmanin maliyeti bu, o da odenen faiz iste, o kadar param olsa belki ev almayacagim, olmadigi icin ve borclanmadan bir sey sahibi olamayacagim icin kredi cekiyorum, aldigim ev de degerlenirse borclandigim icin dogru seyi yapmis oluyorum.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,896
     Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Katılmamak elde değil. Sen ezilenin hakkını savunursun ezilen kafayı azıcık kaldırınca ilk yumruğu sana vurur. O nedenle bundan sonra asgari ücretli edebiyatı yapmamaya karar verdim. Domates 10 lira, sarımsak 50 lira olmuş, Bu adamlar nasıl geçiniyor diye düşünerek beyin hücrelerimi de öldüremem. Bence onlar hayatlarından çok memnun.
    Ben de aynen katılıyorum, büyük çoğunluğu makarnayla, bulgurla, 3 liralık tavuk dönerle beslenip kula kulluk etmekten son derece mutlu...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 533/1002 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •