Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 534/1002 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544584634 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,265 - 4,272 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,825
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aslında genç olsam,hayata yeni başladığım yıllarda şimdiki aklım olsa hiç gayrımenkul almazdım.Emekli olunca vakit çok oluyor adam gibi para kazanmaya başladığım 1994 yılından itibaren tüm paramla altın alsam başka da hiç bir şey yapmasam şimdikinin dört katı param olurdu.Aldığım tüm kiralar da hesaba dahil edilmiştir.Gayrımenkul işi çok zor,almak satmak kiracıyla uğraşmak amortisman vergi şu bu aslında çok sıkıntılı işler.Oturacağın ev dışında finansal piyasalardan anlayan biri için bence gereksiz bir yatırım şekli.
    Çok doğru bir tespit, Sn. hkm. Bu arada Amerikan borsaları hakkında ne düşünüyorsunuz, nasd** eski zirvesine geldi gibi, dow ve sp500 de iyice yaklaştı eski zirvelerine. Arkadaşlar konu dışı olduğu için affetsin, her ne kadar yeri olmasa da daha önce Sn hkm burada paylaşmıştı görüşünü ve tam isabet yapmıştı, o yüzden merak ettim. Hem burada yazan birçok arkadaş diğer finansallarla da ilgileniyorlar, birçok başlıkta rast geliyorum, o yüzden sorun olmaz herhalde...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Çok doğru bir tespit, Sn. hkm. Bu arada Amerikan borsaları hakkında ne düşünüyorsunuz, nasd** eski zirvesine geldi gibi, dow ve sp500 de iyice yaklaştı eski zirvelerine. Arkadaşlar konu dışı olduğu için affetsin, her ne kadar yeri olmasa da daha önce Sn hkm burada paylaşmıştı görüşünü ve tam isabet yapmıştı, o yüzden merak ettim. Hem burada yazan birçok arkadaş diğer finansallarla da ilgileniyorlar, birçok başlıkta rast geliyorum, o yüzden sorun olmaz herhalde...
    Sn turalı elbet ben de herkes gibi çöküş bekliyorum.Ama artık bu fikrim yeni değil ki herkes anladı bu ekonomik durumla bu borsa fiyatlarının uyumsuz olduğunu,sanal işler dönüyor filmin sonu belli.1929 krizinde de ilk çöküşten sonra önce böyle bir toparlanma oluyor,sonra asıl yumruk geliyor.Aynı şeyler tekrarlanıyor,1929 krizindeki amerikan borsalarının grafiklerini şiddetle tavsiye ederim.

Yılbaşından beri amerikan borsalarını beş şirket sürüklüyormuş geri kalan şirket fiyatları yılbaşından bu yana yüzde 8 düşmüş.Facebook,twitter,apple iki şirket daha vardı şimdi hatırlıyamadım.Erkan öz ün videosu var bu konuda ,o nedenle borsalarda dönüş falan sözkonusu değil aslında.Bizde de gavurlar habire bizimkilere devredip çıkıyorlar,ben bu filmi 2001 de de seyrettim 2008 de de .

Ha bu arada herkesin kör olduğu ülkede bir gözü kapamak lazım))))))) Baktım sanal manal kumarhane hala açık geçen hafta ucuz bulduğum bir hisseye ben de daldım az bişi.Ama bir gözüm hep gavurların borsalarında özellikle amerikan borsalarında.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,825
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ha bu arada herkesin kör olduğu ülkede bir gözü kapamak lazım))))))) Baktım sanal manal kumarhane hala açık geçen hafta ucuz bulduğum bir hisseye ben de daldım az bişi.Ama bir gözüm hep gavurların borsalarında özellikle amerikan borsalarında.
    Ben de yatırım fonları vasıtasıyla oldukça yüklü biçimde abd borsasındaydım. Perşembe sabahı yarısına satış talimatı verdim, hem tdi beklentisi çok kötüydü, hem endeksler eski zirvelerine çok yaklaşmıştı, hem de protestolar haftasonu şiddetlenebilir diye düşüş ihtimali yüksek diye düşündüm. Ama cuma günü beklentilerin aksine tdi çok iyi geldi. Endeksler uçtu, protestoları da pek takmıyor oranın borsası ilginç bir şekilde...Herhalde tek açıklaması basılan devasa miktarda paranın gidecek yer olarak şimdilik borsayı seçmesi. Bence de enteresan şeyler oluyor orada...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Kesinlike katılıyorum. En güzeli kiracı olmak. Ev sahipliği derttir. Paranla rezil olursun.
    Yakin çevremde tanıdığım bir fırıncı vardı.3 ilde tam 16 tane fırın işletiyordu.

9 tane çocuğu vardı.Kendisi kirada oturuyordu.

7.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Yakin çevremde tanıdığım bir fırıncı vardı.3 ilde tam 16 tane fırın işletiyordu.

9 tane çocuğu vardı.Kendisi kirada oturuyordu.
    Benim tanıdığım bir fırın var .

50 bin nüfusluk semt tek .

Marketlerin kendinden başka ekmek çeşiti satması yasaklamış .

Semtte kaç evi olduğunu Tanrı bilir .

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Beğendiğim bir ev vardı. Faizlerin 0,99 a düşmesini bekledim. Evde 200 bin lira idi.
    Peşinatta vardı. 0,99 oldu faizler ev de 255 bin oldu. Tabii ben vazgeçtim.
    Üzerinden bir sene geçti satilacak.
    Son faiz indirimi ile şimdi de fiyatı 285 e çekmiş.
    Benim elimdeki nakit şuan 6,5 yıl kira ödemeye yetiyor.

O yüzden hâlâ hiç elleşmeye gerek yok.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 534/1002 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544584634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •