Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 540/1002 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,711
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Amerika dünyanın en ileri ülkesi. Her yönden. Hukuk, adalet, dürüstlük, bilim, teknoloji, liyakat.

Allah amerikalıları dünyadan eksiltmesin. Onlara cok ihtiyacımız var. 20 yıldır amerikalılarla iş yaparım, böyle dürüst, akıllı insanlar tanımadım. Allah herkese amerikalırlarla calışmayı nasip etsin, huzur bulur.
    Ben Amerikalarla iş yapılmaz dürüst değiller vs demedim ki!

Allah dünyayı Amerikalıların zalimliğinden korusun. Amerikanın bugün dünyanın neresinde gidipte barış,huzur ve mutluluk getirdiği bir ülke var açıklar mısınız? Irak mı? Suriye mi? Afganistan mı? Vietnam mı? Şili mi?Küba mı?

Irakta, Suriye de Kendi sınırlarımız içersinde kaç askerimiz Amerikalılar yüzünden şehit olmuştur bilmiyoruz..

Ama şunu kabul ediyorum. Amerikada hukukun üstünlüğü adalet bilim vs.bizden ileride. Bunda parasal gücün ve sermayenin de etkisiyle daha ileri seviyede eğitim ve kültür yoğunluğuna sahip olmaları etkili olabilir.

Ancak yinede biliyoruz ki daha 60 lı yıllarda zencilere sırf derisinin rengi beyaz değil diye 2.sınıf insan muamelesi yapılıyordu. Kölelik düzeni hakimdi. Türkiyede var mı böyle genel bir anlayış? Tabi ki yok.

Ben soğuk bir kış günü hiç tanımadığım bir Anadolu köyüne gitsem beni tanrı misafiri diye kabul ederler. Var mı sizce yüce! Amerikada böyle bir ihtimal!! yada ne kadar yüksek?

Nihayetinde böyle bir ülkenin yüceltilmesini anlamak da zor..

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Amerikada ne kadar evsiz var.Kendi insanları sisteme tutunamadığında sokağa düşüyor.Üniversiteden mezun olan bir amerikan gencinin ortalama olarak sisteme ne kadar borcu oluyor.Daha para kazanamadan dünyanın borcu geçirilen bir gençlik,parası olmayanlar için sağlık ve hukuk ne durumda.Nüfusta siyahilerin oranı yüzde 50 ama hapishanelerde oran yüzde 80 siyahi,nüfusunun yarısını oluşturan bir kitleye adaletsiz davranan bir ülke ama adaletli öyle mi.Irak nere suriye nere afganistan nere amerika niye buralara gitti bu ülkelerin doğal kaynaklarını sömürdü.Biz dahil 20 ye yakın ülkede darbe yaptıran bir gizli servisleri var ve allahın adını kullanarak amerikalılara dua edeceğiz öyle mi.Yok aman aman ben almıyayım,cehennemin dibine kadar yolları var.Ha kastım ortalama amerikalı değil amerikayı yöneten sisteme nefret duyuyorum sadece.
    Bende gunahim kadar sevmem o devleti Hocam.

Eskiyaliktan baska isi yok.

Ha liyakat konusuna bir şey diyemem ,bak o konuda bizden bir asır falan öndedirler o kısmı tamam.Ama bu siyasi sistem açısından geçerli değil.Koca amerikada baba bush oğul bush,bil clinton hillary clinton,barack obama dan sonra da michelle obamanın başkanlığı düşünülüyormuş,yahu karı koca baba oğul bu ne tesadüf amerika başkan olacak başkanlık yarışına girecek başka adam mı bulamıyor nedir,başkan seçimleri karanlık ))))))

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Amerika dünyanın en ileri ülkesi. Her yönden. Hukuk, adalet, dürüstlük, bilim, teknoloji, liyakat.

Allah amerikalıları dünyadan eksiltmesin. Onlara cok ihtiyacımız var. 20 yıldır amerikalılarla iş yaparım, böyle dürüst, akıllı insanlar tanımadım. Allah herkese amerikalırlarla calışmayı nasip etsin, huzur bulur.
    İroni mi bu yazı, gerçek düşünceniz mi? çözemedim valla.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,711
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    O kadar parasal genislemeyle ugrastilar, enflasyonu hala %2 'ye cikaramadilar, takip ettiniz mi ?

Sonsuza kadar basarsan senden kacarlar, sozu, sizin subjective yarginiz, kacan hic bir sey yok.

Dunyada pek cok insan dolar yerine, bilincli olanlar altin aliyor, ifadeniz de, hicbir bilimsel study'ye, yapilmis bir ankete dayanmayan sizin dusunceniz, bence yok boyle bir sey.

Altin, onsu 1.200 dolara indiginde bu konuyu yeniden konusalim.
    Cuma günü gelen manipülatif olduğunu düşündüğüm tarım dışı istihdam rakamları 2,5 milyon artmasa beklendiği gibi eksi gelseydi Onsu şu anda çok farklı bir yerde görebilirdik.
    Onsun 1200 USD ye gelmesini hiç beklemiyorum tahminim 1580 usd altı görülmez.. ama olur da gelirse %100 altında olurum.Hisseyle vs uğraşmamıza gerek olmaz..

Rezerv para özelliği şu anda Abd yi kalkan gibi koruyor. Ne kadar para bassa da açıklanan verilere göre kayda değer enflasyon yok gibi..Benim vurgulamak istediğim husus:sürekli para basmanın bir sınırı vardır o sınır geçildi mi piyasalarda USD den kaçış başlar..

Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    İroni mi bu yazı, gerçek düşünceniz mi? çözemedim valla.
    Bak bu olasılık olabilir sn dobra belki de sazanlık yapmış olabiliriz.İroni olma olasılığı aklıma gelmedi baya ciddi tonla da yazılınca baya baya cevap da yazdık silsek olmaz )))))))))

7.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Cuma günü gelen manipülatif olduğunu düşündüğüm tarım dışı istihdam rakamları 2,5 milyon artmasa beklendiği gibi eksi gelseydi Onsu şu anda çok farklı bir yerde görebilirdik.
    Onsun 1200 USD ye gelmesini hiç beklemiyorum tahminim 1580 usd altı görülmez.. ama olur da gelirse %100 altında olurum.Hisseyle vs uğraşmamıza gerek olmaz..

Rezerv para özelliği şu anda Abd yi kalkan gibi koruyor. Ne kadar para bassa da açıklanan verilere göre kayda değer enflasyon yok gibi..Benim vurgulamak istediğim husus:sürekli para basmanın bir sınırı vardır o sınır geçildi mi piyasalarda USD den kaçış başlar..
    O sinir, rezerv parayi basamayan ulkeler icin.

Altin konusunda sadece demek istedigim, ons fiyati iki yonludur, asagi ya da yukari.

Dolar yatiriminda asagi risk yoktur.

8.  Alıntı Originally Posted by tusemre Yazıyı Oku
    Bahsedilen yatırımlardan hangisini tavsiye ederdiniz.(En azından uzun vadede 5-10 yıl)

A-Döviz
    B-Altın
    C-Borsa(BIST 30)
    D-Fon
    E-Faiz
    Para coksa eger bunlardan bir sepet yapip portfoyun dagitilmasi bence göz önünde bulundurulmali, yurtdışı borsalar da fon kanaliyla degerlendirilebilir, ozellikle borsaya girilecekse farkki sektorlerden kagit tercih edilmeli, en önemli unsur butun yumurtalari bir sepete koymamak, 20 yil sonunda ogrendigim tek sey bu.

Sayfa 540/1002 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •