Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 541/1002 İlkİlk ... 41441491531539540541542543551591641 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,321 - 4,328 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,707
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    O sinir, rezerv parayi basamayan ulkeler icin.

Altin konusunda sadece demek istedigim, ons fiyati iki yonludur, asagi ya da yukari.

Dolar yatiriminda asagi risk yoktur.
    Rezerv parayı basan ülkenin de sınırı vardır.Sonsuz ölçüde basamazsın, basamaz. Bu kısımda anlaşamıyoruz

Türkiyede mevcut koşullarda düzelme olmazsa usd yatırımı hususunda evet haklısınız aşağı risk yok gibi..

Altın fiyatları 2 yönlüdür tabi ki. yukarı aşağı şartlara göre fiyatı düşer çıkar ancak 1200 leri de beklemiyorum.Düşüşleri alım fırsatı olarak görürüm.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,707
     Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Para coksa eger bunlardan bir sepet yapip portfoyun dagitilmasi bence göz önünde bulundurulmali, yurtdışı borsalar da fon kanaliyla degerlendirilebilir, ozellikle borsaya girilecekse farkki sektorlerden kagit tercih edilmeli, en önemli unsur butun yumurtalari bir sepete koymamak, 20 yil sonunda ogrendigim tek sey bu.
    Sepet konusunda haklısınız.Çeşit sayısı belli ölçüde olduğunda herhangi birisinde yaşanabilecek değer azalmasını diğeri dengeleyebiliyor. yada duruma göre sepetlerin ağırlıklarını değiştirebiliyorsunuz. Veya değeri çok artan bir sepet olduğunda değeri düşük kalana transfer de yapabiliyorsunuz böylece..

3. Şu döviz alanları anlamıyorum.
    Amerikalılar kendileirni enflasyondan korumak için gidip altın alıyor bizimkiler gidip dolar alıyor )
    Dolar son 100 yılda değerini %99 kaybetmiş. Dolar alan kaybeder. Düşen iki uçaktan daha yavaş düşene binsen ne olur eninde sonunda yere çakılacak.
    Altın gerçek paradır dolar ise spekülasyondan başka birşey değildir.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Şu döviz alanları anlamıyorum.
    Amerikalılar kendileirni enflasyondan korumak için gidip altın alıyor bizimkiler gidip dolar alıyor )
    Dolar son 100 yılda değerini %99 kaybetmiş. Dolar alan kaybeder. Düşen iki uçaktan daha yavaş düşene binsen ne olur eninde sonunda yere çakılacak.
    Altın gerçek paradır dolar ise spekülasyondan başka birşey değildir.
    Cok cok ama cok uzun yillardir amerikadayim hayatimda hic altin alan amerikali gormedim duymadim

Hatta altin neye benzer nedir bilmezler cunku kulturlerinde yok

Yatirim amacli almak zaten delilik ona girmiyorum ama adamlar ne oldugunu bile bilmiyor

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Rezerv parayı basan ülkenin de sınırı vardır.Sonsuz ölçüde basamazsın, basamaz. Bu kısımda anlaşamıyoruz

Türkiyede mevcut koşullarda düzelme olmazsa usd yatırımı hususunda evet haklısınız aşağı risk yok gibi..

Altın fiyatları 2 yönlüdür tabi ki. yukarı aşağı şartlara göre fiyatı düşer çıkar ancak 1200 leri de beklemiyorum.Düşüşleri alım fırsatı olarak görürüm.
    ABD nin anayasasinda yada FED in tutanaklarinda "sonsuz para basilamaz" diye bir ibare yok.

Eger varsa ben kacirdim demekki. Bilgilenmek ve ogrenmek istiyorum.

Bugun icin konusmak gerekirse catir catir basiyorlar.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    1929 u bilemem dendi mi bugünler anlaşılamaz.Araştırılınca çok ama çok büyük benzerlikler olduğu görülecektir.
    Tekrar edelim

Almanyanin parasi hic bir zaman rezerv para olmadi

ABD FED istedigi kadar basar istedigi kadar dunyaya dagitir istedigi kadar dunyadan toplar

Almanyanin hicbir zaman boyle gucu olmadi

Bastiklari butun Mark lar kendi sinirlari icinde kaldi o yuzden bastikca icinde boguldular enflasyon cikti

Amerika simdi basiyor, Turkiyedekiler "bas bas daha cok bas ver bana ver " diye sokakta bagiriyorlar.

Almanya ne Amerika ne, arada daglar kadar fark var. Birisinin parasi Tayland in koylerinde bile gecerli oburu Ren nehrini bir kere gecmis oda Turk isciler sayesinde.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Peki diyelim çin gibi bir ülke dolar basamadığından zora düştü elindeki 2.5 trilyonluk amerikan tahvillerini piyasada satmaya kalktı dolar ne hale gelir.
    Dolar mahvolur Amerika batar

Cin de Amerikaya mal satamayacagi icin Cin de batar

Yani Cin boyle bir sey asla yapmaz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Peki bugün değil ama, mesela bu bilanço ile, dolar rezerv para olmaktan çıkarsa...ya da çıkmaya başlarsa...o zaman da ABD tüm dünyaya savaş ilan edip, ya dolar kullanmaya devam, ya sa atom bombası atarız mı diyecekler.

Hani mmt diyorlar ya, modern monetary theory...rezerv para, yani dolar, çok basılsa da enflasyon oluşmuyor...sadece varlık fiyatları şişiyor...ama dediğim gibi, rezerv para özelliği azalırsa dolar çöp haline gelebilir...bu da abd nin parçalanmasına kadar gidebilir.
    Oyle bir grafik var dunyadaki butun dolasimdaki paranin yuzde kaci dolar diye. Son 30 yilda duse duse %62 ye dusmus dolarin payi

o kadar. Artik dusmuyor

Sayfa 541/1002 İlkİlk ... 41441491531539540541542543551591641 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •