Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 545/1002 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595645 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,353 - 4,360 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Dün bir konuşmaya şahit oldum evini satan birisine alıcının verdiği rakamın %9 eksiği verdiği ortaya çıkmış .

Eğer vazgeçerse kredi ekspertiz vs ödersiniz demişler alıcının emlak danışmanı .

Ev alan satan Allah hakkaniyetli kişiler çıkartır umarım

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cümle düşüklüğünden mi, gece benim kafanın yorgunluğundan mı tam anlayamadım. Yani evi 200 bine satıyoruz. Anlaşmışız. Tapu aşamasında alıcı '' ben bu eve 190 bin veririm. gerisini vermiyorum '' diyor. Eğer böyleyse ;

1. Tapu işlemi ( karşılıklı imzalar ) bitmemişse satıcı '' has.iktir git, göbel '' der ve hiç bir bedel ödemez. Ödetemezler..

2. Tapu da imzalar atılmışsa , bir bardak soğuk su içecek.

3. Sen kim benim paramı gasp etmek kim diyerek gırtlağına çökecek . ( en istenmiyen durum )

4. Eğer 200 bine anlaştıkları evin tapuda satışında daha aşağı gösterdilerse ve harçları da düşük ödedilerse , uyanık alıcı durumu fırsata çevirmiştir. İşte bu durumda emlakçı tanıklığı geçerlidir. Harç farkını ödeyerek şikayette bulunur ve söke söke parayı alır.

2. Piyasaya acayip şekilde yukari dogru gitmeye devam ediyor 400 bin lira olan yeni bir proje şimdi 475 bin liraya yükselmiş durumda, daha once belli bir peşinat ve elden taksitle kredi faizi olmadan temelden alinabilen ev faizlerin dusmesiyle birlikte yarı pesin geri kalani kredi sekline donmus durumda, bize yakin baska bir 2+1 seklindeki daha bos ve küçük bir projede yer alan daire ise cumartesi 290 binden 360'a firlamis durumda, bugün bizzat firma sahibiyle gorustum, ayni daireler gecen sene temelden 200 bin civarına satıldığını da baska bir arkadastan ogrendim.
    Daha oncesinde favorilerime ekledigim ve musteri olmayi planladığım 400-450 bin bandindaki evlerin hepsi satılmış.

3. Bu gun arkadasim anlattı. Evi almaya karar vermiş, muteahhit demişki
    -200 binden fazla kredi muracaati yapamazsin !!!
    -Niye ? demiş arkadaşim.
    -Ödeyecigim vergi çok oluyor.

Bu da şimdi yeni moda

4. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Cümle düşüklüğünden mi, gece benim kafanın yorgunluğundan mı tam anlayamadım. Yani evi 200 bine satıyoruz. Anlaşmışız. Tapu aşamasında alıcı '' ben bu eve 190 bin veririm. gerisini vermiyorum '' diyor. Eğer böyleyse ;

1. Tapu işlemi ( karşılıklı imzalar ) bitmemişse satıcı '' has.iktir git, göbel '' der ve hiç bir bedel ödemez. Ödetemezler..

3. Sen kim benim paramı gasp etmek kim diyerek gırtlağına çökecek . ( en istenmiyen durum )

4. Eğer 200 bine anlaştıkları evin tapuda satışında daha aşağı gösterdilerse ve harçları da düşük ödedilerse , uyanık alıcı durumu fırsata çevirmiştir. İşte bu durumda emlakçı tanıklığı geçerlidir. Harç farkını ödeyerek şikayette bulunur ve söke söke parayı alır.
    Yok şöyle .

185 e müşteri buldum diyor komisyoncu .

Ok diyor satıcı 15 bin kaparo almış komisyoncu satıcıdan habersiz cebe atmış

Sonra alıcı 185000 TL krediye başvurmuş .

Satıcı da nasıl hepsine başvurmuş araştırmış sormuş alıcı 200 bin den olacağı için anlamış durum bu şekilde Kısacası

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku

Tapuda bir kısmını elden alma durumunda. Elden alınan para sahte cıkarsa ne yapılabilir ?

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Tapuda bir kısmını elden alma durumunda. Elden alınan para sahte cıkarsa ne yapılabilir ?
    Geçmiş olsun o olayı ispatlamak çok zor.Çünkü tapu memuru karşısında paramı aldım demişsiniz imzayı atmışsınız.Bankadan parayı geçirmemişsiniz ,vergiyi ve harcı devletten kaçırmışsınız işiniz zor yani)))))

7. Eve afedersiniz .ok gibi para vermeyin arkadaslar. Komsu cok onemli. Ev alirken en kritik husus komsudur. Misal alt komsum veya yakın bina karsı komsular surekli balkonda sigara iciyor. Balkonu dogru duzgun kullanamiyoruz. Hergun ettigim kufrun haddi hesabi yok ama evi degistirebiliyor musun, ne mumkun. balkonu kapat surekli sulalesine kufur et. Sigara kadar lanet birsey yok hayatta. Arkadaslar bilin ki sigara hayattaki en .oktan seylerdendir, siz icersiniz fark etmezsiniz ama cevrenizde ve belki ailenizde bile size icinden deli gibi kufredenler vardır cunku lanet bir kokusu var. Icen anlamiyor da etrafındakiler cekiyor bu lanet kokuyu. Ev olayını sigaraya bagladim ama kiradayken de denk geldik. Yam komsu tiryakiydi ve elektrik prizlerinden yan evdeki sigara kokusu geliyordu bize. Prizleri bantlamıştık kokudan kurtulmak icin. Kendi evimiz oldu, şansımıza alt komşu tiryaki. Lanet olsun sigarayı üretenlere diyorum başka şey diyemiyorum. Bir de arkadaşlar faizler düştü diye malını satmak isteyen çoğu ev sahibi aldığı dönemdeki dolar fiyatını baz alıyor ve dolar bazında aynı rakama satmaya calisiyor. Böyle saçmalık olmaz, akıllı olmak gerekir ve toplam satın alma maliyetine bakmak gerekir. SAdece faiz indi diye ev alınmaz, toplam maliyet önemlidir. Tuzağa düşmemek gerekir. Selamlar

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun o olayı ispatlamak çok zor.Çünkü tapu memuru karşısında paramı aldım demişsiniz imzayı atmışsınız.Bankadan parayı geçirmemişsiniz ,vergiyi ve harcı devletten kaçırmışsınız işiniz zor yani)))))
    Elden para alınmaz arkadaslar bu devirde. Bloke cek yapın. Masrafı vardır ama %100 tek güvenli yöntem bloke çektir. NE olduğunu internetten araştırarak görebiilrsiniz. SAtış olur, çek sahibine verilir, alıcı ve satıcı arasındaki en güvenli yöntemdir.

Sayfa 545/1002 İlkİlk ... 45445495535543544545546547555595645 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •