Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 548/1002 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Faiz oranları düşerse, varlık fiyatları şişer.

Hata mata yok.

Alternatif getiriler önemli. Bankada parayı tutsan her sene -%5 eriyor. 10 sene tutsan %50'si gitti. PUFFFF...Borsaya koyamazsın, kumarhane. Altın desen, ne olacagı belli olmaz. Eee nereye gidecek bu para...?

Dolar da tutsan o da patlar, yüzde 0 faizi var. FED deli gibi bilanco genişletiyor.
    Ne kadar şişer arkadaşım evini satıyor 3-740 a orayı alırsanız 40@@ kiraya verirsiniz minimum hemde ana cadde üzerinde .

Güzel çarpan değil mi kaçmaz bu fırsat .100@ çarpan bile yok

Özgür demirtaşın YouTube da bir evin gerçek değeri adlı videosu var bir izleyin isterseniz telefondan kopyalayamadık buraya

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Ne kadar şişer arkadaşım evini satıyor 3-740 a orayı alırsanız 40@@ kiraya verirsiniz minimum hemde ana cadde üzerinde .

Güzel çarpan değil mi kaçmaz bu fırsat .100@ çarpan bile yok
    Cadde üzerinde evin bir ekstra artısı yoktur, aksine götürüsü olur. Ofis yapılır belki, ama krizde tutan olmaz. Bildiğim kadarıyla 750k üstüne kredi de yok. O yüzden arkadaşın soguk su içsin şimdilik. Bu furyadan pek fayda göremicek.

Istanbulda konutlar için kira carpanı 250 ortalamaydı. Yani 20 yılda amorti ediyordu.

Faizlere bakalım, -%5 reel faizle 20 yılda paranız 0 olur.

250 kira carpanlı ev...100'den 200'ye götürdü paranızı. Bankadaki para 100'den 0'a indi.

200>0

Şu negatif faiz oranında 300-350 kira carpanlı ev bile alınır.

Şuan mevduatta para tutanın aklı yoktur.

4. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1000 çarpanla bu evi siz alır mısınız peki dedim bu cevap verin dedim ama vermediniz .

Muadilleri ona yakın hep o çevrede

Sizce mantıklı geliyor mu .

4000 tl kira için 4 milyon yakın vermek .

Burada bu emlak fiyatları ile 6 ay önce emlak almayıp şimdi mevduatı bozup alanın parası çoktur yada aklı yoktur .

6 ay öncesine göre 500 bin artmış bir daireyi almayı ben düşünmem

Ama 100 milyon tl ım olsa idi o zaman düşünürdüm .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    1000 çarpanla bu evi siz alır mısınız peki dedim bu cevap verin .

Muadilleri ona yakın hep o çevrede

Sizce mantıklı geliyor mu .

4000 tl kira için 4 milyon yakın vermek .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    Bana mantıklı gelmiyor..

Ben en düşük kira carpanlı evi alırım. En düşük kira carpanı C ve D segmentlerinde, onların kiracısı ile ugraşılmaz. En güzeli B segment. 250 kira carpanlı evler. Max 750 bin TL..

200 carpan olsun da alayım diye beklemem ama cünkü şartlar değişti.

Arkadaşınız evini, Arda Turan alabilir. Arda turan annesi için caddeden ev almıştı gecenlerde.

6. Benim öngörüm şu şekilde...

İşşizlik artıcak, bu da talebi frenlicek, şimdi evimi satmam diyenlerin gardı düşecek...

Eylülden sonra daha kelepir evler bulunabilir.

Kelepir ev + ucuz kredi...Bu harika fırsat bence..20 yılda bir gelir..

Düzenli geliri olan ya da kendine güvenen insanlar için süper fırsat dogdu.

7. 2-3 aydır ev bakıyorduk, tam istediğimiz gibi ev bulduk derken bu faiz indirim belası çıktı, piyasa resmen allak pullak oldu, halbuki son indirimden öncede konut kredi faizleri yüksek değildi. bulduğumuz evlerin sahiplerin fiyatların daha da artacağını düşünüp satıştan vazgeçtiler. şimdi çıkan ilanlarda abuk subuk fiyatlar yazılmaya başlandı.
    konutta bir panik alımımı var, yoksa artık trend yukarı doğru mu emin olamıyorum. piyasa ile inatlaşmak istemiyorum muhtemelen dolara baskı yapılan, eksi faiz verilen bu ortamda konut almak en azından değer koruma anlamında mantıklı olacak ama ev sahipleri çıldırmış desem az bile kalır. ne yapsam son durumda bilemedim.

8.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku

Faizlere bakalım, -%5 reel faizle 20 yılda paranız 0 olur.

250 kira carpanlı ev...100'den 200'ye götürdü paranızı. Bankadaki para 100'den 0'a indi.

200>0

Şu negatif faiz oranında 300-350 kira carpanlı ev bile alınır.

Şuan mevduatta para tutanın aklı yoktur.
    Nakitin varsa kralsindir.
    Likit olmayan ev alacagina,
    Dolar alirsin altin alirsin gümüş alirsin hatta istersen findik alirsin ve nakit lazim oldugunda hemen satarsin.

Parasınin degerini dusunecek kadar egitimli olan biri parasinin tamamini asla mevduatta tutmaz..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 548/1002 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •