Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 549/1002 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Şu an uzmanların neredeyse çoğu bu kış virüste 2. büyük dalga konusunda hemfikirler.

Böyle bir durumun sonucunda meydana gelebilecek işsizlik dalgasında bu krediler nasıl ödenecek?

Ya da ödenemeyecek ve bankaların elinde icralık evler nedeniyle arz fazlası mı oluşacak?

İzleyelim görelim...

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Şu an uzmanların neredeyse çoğu bu kış virüste 2. büyük dalga konusunda hemfikirler.

Böyle bir durumun sonucunda meydana gelebilecek işsizlik dalgasında bu krediler nasıl ödenecek?

Ya da ödenemeyecek ve bankaların elinde icralık evler nedeniyle arz fazlası mı oluşacak?

İzleyelim görelim...
    Cebinde para olmayan, iş sıkıntısı olabilecek insanlara zaten kredi cikmamiş.
    Yani bu faiz oranlari,yine cebinde para olan ve aylik kazanci yüksek olanlara cekilmiş bir kiyak. Bu kişiler piyasayi ne kadar besleyebilecek bakalim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Şu an uzmanların neredeyse çoğu bu kış virüste 2. büyük dalga konusunda hemfikirler.

İzleyelim görelim...
    2. Dalga sonrasında emin olun ödenecek kredilerden daha büyük sorunlarımız olur. O yüzden 2. Dalganın olmayacağını umalım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : Egeli; 09-06-2020 saat: 22:55.
    O egeli ben değilim

4. Aşı bulundu da bizim mi haberimiz yok? Güney amerika malum ters mevsimde ve orada kış yaşandığı için vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor. Bu virüsün sıcak aylarda ölümcüllüğü azalıyor bu belli oldu. Kışın hızla süren bu 'normalleşme' nedeniyle eskisinden çok daha büyük dalga beklentisi hakim görüş.

Kredi düşürme olayı can çekişen müteahhitlere nefes aldırmaktan başka birşey değil. Hal böyleyken malımı satıyor olsaydım bu kredi düşüşünü fırsatçılık yapmadan eski fiyatıyla köprüden önceki son çıkışta elimden çıkarırdım.

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Cebinde para olmayan, iş sıkıntısı olabilecek insanlara zaten kredi cikmamiş.
    Yani bu faiz oranlari,yine cebinde para olan ve aylik kazanci yüksek olanlara cekilmiş bir kiyak. Bu kişiler piyasayi ne kadar besleyebilecek bakalim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Valla başvursam bana kredi çıkar,ama bu fiyatlardan gayrımenkule asla para bağlamam ,rasyonel değil,satma işine gelince aslında 2 yıl önce denedim o zaman bile piyasanın yazdığı fiyatın yüzde 15 altına kadar indim gene de alıcı çıkmadı,ben de kiraya verdim istanbuldaki bir evi.Şimdi aslında arada düşünüyorum, gayrımenkul satımı için çok uygun zaman diye sonra sepet mantığı ile vazgeçiyorum.Bizim memlekette her yatırımdan bir miktar olmalı.Gayrımenkul yatırımları da portföylerde olmasında sakınca yok.Ha yeni alım asla düşünmem.Ama daha önce yazdım keşke yıllar önce sadece altına yatırım yapsaymışım diye))))))

Bu arada burada hemen hemen her forumdaş belli bir seviyenin üstünde.Herhangi bir yatırım aracında fırsatçı gibi bir niteliği o yatırım aracının yatırımcısına nasıl denebiliyor çözemiyorum.En azından bu forumda bu olmamalı ,arkadaşlar tüm yatırım araçlarında hep bir piyasa vardır,piyasa ile inatlaşılmaz kızılmaz,piyasa ne derse odur,gerisi boş laf.Biz sadece tahminle yükümlüyüz,o tahminlerimize göre pozisyon alırız ,bazen kar ederiz bazen zarar hepsi bu.)))))))))))

Aslında içerden bilgi almasalar patronla anlaşıp dolandırıcılık yapmasalar borsada speklere de kızmayacağım da dolandırıcılık yapılıyor bizde.Yoksa masaya oturmuşuz,spek de al sat yapıyor biz de ,daha iyi oynarsan sen kazanırsın,karşındaki daha iyi oynarsa o kazanır.Adam senden ustaysa paranı alır.Hayatta her konuda böyle değil mi)))))) Ha bizde hileli zarlar kağıtlar var,ayrıca adamlar elimizi görerek oynuyor ,oyun adil değil o başka tabi.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla başvursam bana kredi çıkar,ama bu fiyatlardan gayrımenkule asla para bağlamam ,rasyonel değil,satma işine gelince aslında 2 yıl önce denedim o zaman bile piyasanın yazdığı fiyatın yüzde 15 altına kadar indim gene de alıcı çıkmadı,ben de kiraya verdim istanbuldaki bir evi.Şimdi aslında arada düşünüyorum, gayrımenkul satımı için çok uygun zaman diye sonra sepet mantığı ile vazgeçiyorum.Bizim memlekette her yatırımdan bir miktar olmalı.Gayrımenkul yatırımları da portföylerde olmasında sakınca yok.Ha yeni alım asla düşünmem.Ama daha önce yazdım keşke yıllar önce sadece altına yatırım yapsaymışım diye))))))
    Sn.hkm. insanlar herşeyi önceden ön gorebilseydi dünyanın düzeni ve dengesi bozulurdu.

Piyasada aynı işte herkes kazanmiyor yada herkes kaybetmiyor.

Birileri kazaniyorsa birileride kaybetmesi gerekiyor.

Artik bu klasikleşmiş bilinen birşey.

Bu işlerden cok iyi anlamayan için yada kazan kazan gruplarinin icinde degilseniz, kaybetme riski daha yuksektir.
    Bunun önüne gecmek için sizinde savundugunuz gibi SEPET yapmak her zaman mantiklidir.

Sayfa 549/1002 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •