Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 551/1002 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Şu kredi işi canımıza okudu. Tam ev alma arefesinde fiyatlar uçtu..ah şu kadınlar! Evde gergin bir bekleyiş var.
    Ayni durumdayiz sizi gayet iyi anlıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    ��
    Yaw hanım geçen seneden beri yeni ev diye tutturdu. Kendimi psikolojik olarak hazırlayıp niyetlendim tam, üstüne covid geldi hapsolduk, şimdi de bu ucuz kredi sebebiyle %20 artmış fiyat. Hanım “hep bahane buluyon†modunda. E bu bahane mi şimdi? Hayat zor valla. Hanıma kalsa fiyatına bakmadan alır.
    Haklisin Kardesim,

Bu kadin milletine, neden karsi cins derler, biliyormusun.

Her boka karsi olduklari icin.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Haklisin Kardesim,

Bu kadin milletine, neden karsi cins derler, biliyormusun.

Her boka karsi olduklari icin.
    Zaten ademin kaburga kemiğinden yaratılmadılar mı tınaz hocam.Neden o kadar kemik arasından eğrisi bulunup malzeme olarak kullanılmış düşünmek lazım di mi)))))))

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Şu kredi işi canımıza okudu. Tam ev alma arefesinde fiyatlar uçtu..ah şu kadınlar! Evde gergin bir bekleyiş var.
    fiyatlar uctu ama faiz dustu. Yani odeyecegin para degismedi

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    fiyatlar uctu ama faiz dustu. Yani odeyecegin para degismedi
    Tam öyle değil. Zaten 0.64 öncesinde de 0.7 li oranlar vardı. Son indirim ile, örneğin faizden kazancın 150 bin ise evin fiyatı 250 arttı.
    Üstelik, küçük bir kısmına kredi planlıyordum.

6.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku

Yaw hanım geçen seneden beri yeni ev diye tutturdu. Kendimi psikolojik olarak hazırlayıp niyetlendim tam, üstüne covid geldi hapsolduk, şimdi de bu ucuz kredi sebebiyle %20 artmış fiyat. Hanım �hep bahane buluyon� modunda. E bu bahane mi şimdi? Hayat zor valla. Hanıma kalsa fiyatına bakmadan alır.
    Bende sizinle aynı durumdaydım ama mutlu sonla bitti.Bir yıldır ev arayışındaydık.Istediğimiz fiyatlara ev bulamadık kredi faiz oranları yüksekti.Faizler düştükçe ev fiyatları yükselmeye başladı yada satıldı.Üzerine korona virüs çıktı.Ama gel evdeki hatuna ilerideki belirsizliği anlat anlatabilirsen.Kavgalar başladı dırdır sen beni oyaladın beğendiğim evleri almadın vıdı vıdı.Bende o sinirle bir ev gösterdim tamam dedi.Tapu başvusu sonrası faizler düştü ama kredi imzaları atıldığı için yararlanamadım.Şanslımıyım şansızmıyım bilmiyorum.Faiz indiriminden yararlanamadım ama evlere yapılan zamların köşesinden döndüm.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Hanımlar genelde yatırım için ev al diye tutturmazlar eşlerine, kendi evlerinde oturmak için ev alınmasını isterler.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Anlıyorum.
    Bugün alınan tüm konutlar 10 yıl sonraki Türk Lirası fiyatına göre ucuza alınmıştır Bu mantık ile fiyata bakmadan alınabilir ve alınıyor. Ancak şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım tartışmak şart. Tabii yatırım için ev baktığınız varsayımı altında bu görüşleri sunuyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Hanımlar genelde yatırım için ev al diye tutturmazlar eşlerine, kendi evlerinde oturmak için ev alınmasını isterler.
    Yada evlenme çağındaki çocukları için diye ekleyeyim.
    (Tabii bunu her baba yapmaz ayrı konu)

Sayfa 551/1002 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •